Her gün 128 daire yaptılar

Kuzu Grup, İran'ın başkent Tahran'da 20 bin konut hayata geçirdi. Tahran'da gerçekleştirilen ihaleyi kazanarak 100 bin konutluk projede 20 bin konutu tamamladı.
Her gün 128 daire yaptılar

Mesken Meher projesinin ilk etabını planandan bir ay erken teslim edecek olan Kuzu Grup, ilk etapta yer alan 20 bin konutu yaklaşık 8 ayda bitirdi.

Ocak 2010'da Kuzu Pars şirketini kurarak Tahran'daki ihaleye katılan Kuzu Grup, 2 milyon 200 bin metrekare üzerine Mesken Meher projesini hayata geçiriyor. 800 milyon dolar değerindeki projede toplam konut sayısı 100 bin. Projede yer alan konutların tamamı 2+1 ve 3+1.

HER GÜN 128 DAİRE YAPTI
İran İskan Bakanlığı'nın açtığı ihaleyi İran, Kore, Malezya  ve Çinli rakiplerinden sıyrılarak kazandıklarını vurgulayan Kuzu Group Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu, "Dört yıl içinde tamamlanması öngörülen 800 milyon dolarlık 'Mesken Meher' projesinin yüklenicisi olan Kuzu Grup, dünyada tek kontratla imzalanan en büyük konut projesinin sahibi olarak da bir ilke imza atmıştı. Depreme dayanıklı konutların ilk etabı olan 20 bin konutun anahtar teslimine başladık. 8 bin Türk işçisi ile her gün 128 daire yaptık" şeklinde konuştu.

Kuzu Grup aynı zamanda, Suriye'de konut, sosyal tesis ve AVM'ler ile 2 milyon doları bulacak bir yatırım atağına da hazırlanıyor. Grup, İstanbul Bahçeşehir'de de 1.000 konut inşa edecek.


Paylaş:

HABERLER