Horizon Point Bodrum Evleri 450.000 Euro’dan Başlıyor

Sakinlerine dört mevsimlik cömert bir Bodrum yaşantısı sunan Horizon Point Bodrum Evleri yalnızca kalitesi, sağladığı standartlar ve eşsiz manzarasıyla değil, çevresel duyarlılığıyla da dikkatleri çekmeyi başardı.
Horizon Point Bodrum Evleri 450.000 Euro’dan Başlıyor

İngiltere’de iş dünyasının önde gelen firmalarına verilen Property Awards UK’in sürdürülebilirlik seviyesi dalına aday gösterilen Horizon Point Bodrum Projesi, uluslararası birçok rakibinin arasından sıyrılmayı başardı.

Point İnşaat CEO'su Adir Sağlamlar, Horizon Point Bodrum Evleri, arazinin belirlenmesinden tasarımına, malzeme seçiminden inşa atıklarının yönetimine kadar çevre duyarlılığı ve bilincini en üst düzeyde tuttuklarını ve projede binaların konumlandırılması bitki örtüsüne zarar vermeyecek şekilde düzenlendiğini ve özellikle de ağaç kesiminden kaçındıklarını belirtti. Cephe seçimleri Bodrum’un mevsimsel faktörleri göz önünde bulundurularak iklimlendirme sarfiyatlarını en aza indirgeyecek şekilde yapılmış. Tüm binaların yalıtımlı inşa edildiği Horizon Point Bodrum Evleri’nde doğal ve geri dönüşümlü malzemelerin yoğun kullanımı da dikkatlerden kaçmıyor. Horizon Point Bodrum Evleri’nde estetik olarak da Bodrum doğasıyla bütünleşen çizgiler tercih edilerek çevre duyarlılığının sadece mühendislik faaliyetleriyle sınırlı kalmadığı da gözlemlenebiliyor. Hafriyat çalışmalarında toprak etütleri gerçekleştirilmiş, gereksiz kazılar yapılmamıştır. Gün doğum ve batım yönleri, rüzgar yönü gibi faktörler göz ününde tutulmuş ve evlerin konumlandırılması ısıtma ve soğutma faaliyetlerini en aza indirecek şekilde yapılmıştır. Evlerin teras alınları 1. sınıf Ireko ahşapla güneşi karşıladığı gibi, her evin cephesinde rengini topraktan alan ve dünyada yalnızca Kayseri’de bir ocakta,  yılın 2 ayı çıkarılabilen, volkanik taşlar kullanılmıştır.

Çevresel duyarlılığın gitgide önem kazandığı günümüzde, inşaat sektörü de çevresel sürdürülebilirlik alanında kendisini geliştirmeye devam ediyor. Sürdürülebilirlik alanında Türkiye’nin parlayan projelerinden Horizon Point Bodrum Evleri, uluslararası kuruluşların da dikkatini çekerek bu dalda en önemli ödüllerden olan Poperty Awards UK’de finale kalma başarısını gösterdi.

Her biri tamamen özel tasarım, kolonsuz,  akıllı evlerden oluşan Horizon Point Bodrum projesi toplam 4500 metrekare alan üzerine konumlandırılmıştır. Projede her biri iki katlı, toplam 7 blok bulunmaktadır. 2 dublex ve 12 flat daireden oluşan Horizon Point Bodrum evlerinde,  talebe bağlı olarak kişiye özel uygulamalarla tasarlanabilecek bir dubleks villa projesi de opsiyon olarak sunuluyor. Flat  dairelerin, terasları dahil ortalama büyüklüklerinin 175 ile 200 metrekare arasında tasarlandığı bu projede,  ek olarak bazı dairelerde 26 metrekarelik müştemilatlara da yer verilmiştir.

450.000 Euro’dan başlayan fiyatları ve ödeme kolaylıklarıyla Horizon Point Bodrum Evleri’nin satışları devam etmektedir. Bodrum’un en elit yapıları, bu çok özel yaşam alanında sizleri ve sevdiklerinizi bekliyor.


Paylaş:

HABERLER