İstanbul INN Levent Fiyatları Yatırımcısına Çok kazandıracak 2015-05-08

Mia (Merkezi İş Alanı) Hattına en yakın en büyük nitelikli Konut Projesi
İstanbul INN Levent Fiyatları Yatırımcısına Çok kazandıracak 2015-05-08

Ünal İnşaat ve Özler İnşaat, sektördeki tecrübe ve birikimlerini İstanbul INN Levent’te bir araya getiriyor. 200 milyon dolarlık bir yatırımla projelendirilen İstanbul INN Levent’in ilk bloğu, kazanmayı ilke edinmiş yerli ve yabancı sahipleri için satışa çıktı. 

İstanbul INN Levent’in ilk bloğu 1200 metrekare arsa üzerinde toplam 17 bin metrekare inşaat alanına sahip. Mental Design Works’ten Salih Çıkman imzasını taşıyan projede, 400 metrekare sosyal tesisi alanı yer alıyor. 400 metrekarelik yeşil alana sahip olan İstanbul INN Levent’te 1200 metrekare gibi büyük bir ticari alan da bulunuyor. Tüm ihtiyaçların düşünüldüğü projede her daire için bir araçlık otopark ve 3 metrekarelik bir depolama alanı da yer alıyor. Yapımına Nisan 2015’te başlanan projenin, Temmuz 2016’da teslim edilmesi hedefleniyor. 

60 ay sıfır faiz
21 katlı 5 bloktan oluşan ve ilk iki katı ofislerden meydana gelen İstanbul INN Levent’in ilk bloğunda alanları 59 ila 79 metrekare arasında değişen 1+1’ler, alanları 99 metrekare ila 109 metrekare arasında değişen 2+1’ler yer alıyor. 130 konutluk ilk blokta fiyatlar 250 bin dolardan başlayarak 1 milyon 250 bin dolara kadar yükseliyor. Projede aidatlar 350 ila 500 TL arasında değişiyor. İstanbul INN Levent’te şirket bünyesinde yüzde 50 peşin alınarak 60 ay vade imkanı sunuluyor. 

İstanbul INN Levent, kentsel dönüşümün lokomotifi olan Kağıthane’de yer alıyor. Lokasyonunda birçok eğitim kurumu, hastane, AVM, konsolosluk, ulusal ve uluslararası işletme, kamu kurumları ve güvenlik birimlerinin yer aldığı; metrobüs, metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarına yakın mesafede konumuyla ulaşımda kolaylık sağlayan iş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor. Kanyon AVM’ye 300 metre uzaklıkta yükselen proje; Tekfen, Zorlu ve Finansbank gibi noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor. 

24 saat aktif yaşam
24 saat aktif yaşam düşüncesinden yola çıkılarak tasarlanan İstanbul INN Levent’te sosyal donatıların zenginliği ön plana çıkıyor. Sosyal yaşantının rahat olabilmesi için Plug INN sosyal donatı işletim sistemi de İstanbul INN Levent proje sakinleri için düşünülmüş. Projede giriş kısmının altında yer alan ilk kat sosyal donatılar için ayırılmış. Spor salonları, toplantı odaları, misafir ve parti odalarının bulunduğu proje, 2013 Dünya Mimarlık Festivali’nde binlerce eser arasından finale kalarak ilk 8 eser arasına girdi. 

Engelsiz bir yaşam
Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal, “İstanbul INN, İstanbul’a değer katmak, daha yaşanır ve ince düşünülmüş binalar üretmek için kurgulanmış bir marka’’ diye konuştu. Ünal, ‘’Projemizde engelli, hamile, yaşlı ve çocuklu kişilerin yaşam standartlarını maksimum seviyeye çıkarmak için alternatif çözüm yolları inşa ettik. İstanbul INN Levent’te tüm açık temas noktalarına öncelikle ‘Braille’ alfabesi yerleştirdik. Plug INN aktivite odaları, asansörler, otopark gibi ortak kullanım alanlarından tüm komşuların eşit şekilde faydalanabilmesi için konuyla ilgili toplumsal dernek ve vakıfların önerilerini dikkate aldık. Mayısın ilk yarısında projemizin ilk bloğu için temel atacağız.” dedi.

Yapıları dönüştürmek kolay, insanları dönüştürmek zor
1987'den beri sektörde aktif bir şekilde yer alan Özler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akın ise “Uzun yıllardır bu bölgede iş yapıyoruz ve bölgeyi çok iyi tanıyoruz. Kâğıthane Belediyesi’ne plan tadili için teşekkür etmek isteriz. Kâğıthane Belediyesi 2011 yılında trafik, yeşil alan ve otopark sorununu çözmek için adım attı. 2011 yılının temmuz ayında da kentsel dönüşüm yasası çıktı. Bu bölgeyi kendi müracaatlarımızla kentsel dönüşüm alanı ilan ettirdik. İstanbul INN Levent, 3.5 yıl öncesine dayanan bir proje. Kentsel dönüşümün ilk somut örneğini hayata geçirdik diyebilirim. Bu uğurda uzun ve meşakkatli bir yol katedildi. Yapıları dönüştürmenin kolay, insanları dönüştürmenin çok daha zor olduğuna şahit olduk.” dedi.

Ünal İnşaat A.Ş. Hakkında
17 yılın bilgi birikimini genç kadrosunun dinamizmiyle birleştiren Ünal Proje A.Ş, yakın ve orta vadeli projeleriyle sektörde adından sıkça söz ettiriyor. Marincity, Star TV ve Cumhuriyet Film Stüdyoları, İkitelli OSB Faz 1-Faz 2, 34 Inn Bomonti, Al Thady Üniversitesi, petrol depolama ve dolum alanları gibi birçok büyük proje Ünal İnşaat imzasını taşıyor. Şehrin en güzide noktalarında, sakinlerinin kaliteli bir hayat yaşayabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış projeler üreten firma, önümüzdeki günlerde farklı birçok projeye imzasını atacak.

Özler İnşaat Hakkında
Özler İnşaat 1987 yılından beri inşaat ve konut sektörüne, yönetici ve çalışan kadrosuyla profesyonel olarak hizmet vermektedir. Son yıllarda ülkemizin artan potansiyeli, yerli ve yabancı yatırımcıların taleplerine cevap vermek amacıyla, Türkiye’nin muhtelif bölgelerinde özenle seçilen arsalarda nitelikli gayrimenkul projelerini hayata geçirmektedir. Kuruluşundan bugüne 600 bin metrekareyi aşan yaşam alanı üreten Özler İnşaat’ın imza attığı bitmiş projeleri arasında; AKBANK Cihangir, Bebek, Pangaltı, Teşvikiye şubeleri, Erol SABANCI Köşkü, EMİRGAN Ayşe Sultan Korusu, BORUSAN FINDIKLI İş Merkezi, İSMMMO Didim Yapı Kooperatifi, HEDEF Holding gibi yapılar ile Şişli, Fulya, Tarabya, Sarıyer ve Kâğıthane gibi önemli semtlerde bine yakın konut yer alıyor.


DİĞER HABERLER