İSTANBUL'DA YAPI FUARI ÇOŞKUSU

Yapıya dair her şey, 24 - 28 Nisan arasında, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan 36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da!
İSTANBUL'DA YAPI FUARI ÇOŞKUSU

 

36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 81.000 m2’lik alanda, 1.150 katılımcı firmayı, 111.000’i aşkın ziyaretçiyle buluşturuyor. 24 - 28 Nisan tarihleri arasındaki fuar, en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da çok konuşulacak.

Dünya’nın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un Konuk Ülke Projesi’nde bu yıl Azerbaycan Cumhuriyeti ağırlanıyor.

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Fuar kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

Konuk Ülke Azerbaycan

İki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir platform yaratacak proje kapsamında, Türkiye ve Azerbaycan’dan konunun üst düzey yetkilileri bir araya geliyor. Petrole bağlı büyüyen ekonomisi ile dikkat çeken Azerbaycan’da, ülke sanayisinin geliştirilmesine yönelik yabancı yatırımların teşviki ve işbirliği hedefleri, uzun yıllardır iki ülke arasında güven ve uyum içinde sürdürülen ticari ilişkiler penceresinden bakıldığında Türkiye için büyük fırsatlar sunuyor. Proje ile Türk yapı malzemesi üreticisi için Azerbaycan’daki yeni iş fırsatlarının gündeme taşınması amaçlanıyor.

4. Avrasya Yapı Forumu

Ayrıca, Türk yapı malzemesinin ihracat yaptığı ülkelerden gelen heyetlerle Türk yapı malzemesi üreticilerini bir araya getirecek olan 4. Avrasya Yapı Forumu, 25 - 26 Nisan 2013’te, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un ardından sektör, 2013 yılında; 3- 6 Ekim tarihleri arasında İzmir ve 24 - 27 Ekim tarihleri arasında Ankara’da yapı sektörü profesyonelleriyle bir araya gelecek.


Paylaş:

HABERLER