İstanbul’un yeni yıldızı: Kartal

Kartal Kentsel Dönüşüm çalışmaları masaya yatırıldı.
İstanbul’un yeni yıldızı: Kartal

 

Kentsel dönüşüm çalışmaları, Kadıköy-Kartal Metro hattı, Adliye Sarayı gibi yatırımlar ve ticaret alanlarının yoğunlaşmasının etkisiyle son dönemde ön plana çıkan Kartal, Anadolu Yakası’nın yeni çekim merkezi haline geliyor. Kartal, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önderliğinde, gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı toplantıda masaya yatırıldı

Kentsel dönüşüm kapsamında olan Kartal, son dönemde gerek kamu yatırımları gerekse özel sektör yatırımlarıyla sıkça gündeme geliyor. Özellikle kolay ulaşılabilir konumu, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakınlığı ve artan ticaret alanlarının etkisiyle ön plana çıkan Kartal, Anadolu Yakası’nın cazibe merkezi haline geldi. Kartal’ın yatırımcıya sunduğu avantajlar ve ilçenin vizyonu Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önderliğiyle gerçekleşen bir toplantı ile masaya yatırıldı. Kartal’ın yatırım fırsatları ve bölgeye sağladığı katma değerin tartışıldığı toplantıya, Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İbrahim Dumankaya Holding DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova ve İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes katıldı.

Kartal’ın silueti yenileniyor

Geçtiğimiz aylarda başlayan kentsel dönüşümün 3’üncü dalgasıyla, bölgedeki çalışmaların hızlandırıldığına dikkat çekilen değerlendirme toplantısında Kartal’ın, dönüşümün ve yeni yatırımların etkisiyle yenilenen siluetine değinen Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçenin vizyonunu paylaştı.

Kartal’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm ve deprem dönüşümü çalışmaları hakkında da bilgi veren Op. Dr. Altınok Öz, toplantıya katılan bölge yatırımcılarıyla fikir alışverişinde bulundu. 


Paylaş:

HABERLER