Kadıköy'ün yeni değeri Yenitepe

Ali Nuhoğlu: İstanbul’un 5 gözde caddesi Fikirtepe’de yeniden doğacak!
Kadıköy'ün yeni değeri Yenitepe

20 yılı aşkın süredir gayrimenkul sektöründe özellikli projelere imza atan Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, Kadıköy Fikirtepe’de konut, ofis ve ticari alanların bulunduğu “Yenitepe Kadıköy” karma projesini hayata geçiriyor. Uzun zamandır merakla beklenen projede A+ kalitesinde 1.100 konut inşa edilecek. Metrekaresi 4.400 TL’den başlayan fiyatlarla ön satışa çıkan “Yenitepe Kadıköy” hakkında Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 doları bulacak. 5 yıl içinde 1.5 milyon metrekare alanda 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak. İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde, tek bir semtte yürüyüş mesafesinde yeniden doğacak” dedi.

Türkiye’nin sembol yapıları arasına giren pek çok projede imzası bulunan Nuhoğlu İnşaat ve Gülsa İnşaat, İstanbul Anadolu Yakası’nın en merkezi lokasyonu Kadıköy Fikirtepe’de “Yenitepe Kadıköy” projesinin ön satışlarına başladı. İstanbul’un diğer lokasyonlarındaki benzer projelerden farklı olarak, 1,5 milyon metrekarelik alanda 5 yıl içinde yaklaşık 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe’de hayata geçen “Yenitepe Kadıköy”de A+ kalitesindeki konutlar B-B+ fiyatlarla satışa çıkacak.

“İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli Caddeleri tek bir semtte”

İstanbul Four Seasons Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe 1800’lü yıllarda fikir üretilen bir merkezmiş. Dönüşümle birlikte tekrar eski kimliğine kavuşacak. 5 yıl içinde 1,5 milyon metrekare alanda hepsi birbirinden iddialı yaklaşık 50 bin konut yer alacak. İstanbul’un merkezinde, 5 ana arteri bulunan, bulvar ve caddelerin yer alacağı, planlı yapılaşmış yeni bir semt doğacak. Fikirtepe’de İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli Caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde tek bir semtte yürüyüş mesafesinde bulunacak. Dünyanın önemli markaları, restoran ve galeriler bu caddelerde yer almak için yarışacak. Bizim projemiz “Yenitepe Kadıköy”de A+ kalitesinde 1.100 daireyi 4.400 TL’ye ön satışa çıkardık. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 dolara ulaşacak. Çünkü İstanbul’un merkezinde tüm ihtiyaçları karşılayacak karma projelere sahip bu kadar geniş bir semt yok” dedi.

“Ortak mahalle kültürünü içinde barındıran bir yaşam”

“Yenitepe Kadıköy”ün Kadıköy’lü olmanın tüm avantajlarını sağlayacağını belirten Ali Nuhoğlu şunları söyledi:

“Birçok yanıyla benzersiz “Yenitepe Kadıköy” birbirine bağlanan bulvarları ve sosyal donatıları ile ortak bir mahalle kültürünü içinde barındıran, şehirden yalıtılmamış bir yaşam sunuyor. Konut, home-ofis, ticari alan ve sosyal alanları bir arada bulunduruyor. Bunların yanı sıra, metro ve metrobüs gibi ulaşım araçlarına yürüyüş mesafesinde. Yenitepe Kadıköy, üçgen forma sahip mimari yapısı, bakış açısındaki fark yaratan perspektifi ve yine farklı ışık açıları ile mimarinin getirdiği ayrıcalığı yaşama katıyor. Deniz manzaralı dairelerin yanı sıra, bahçeli ve geniş balkonlu, yüksek tavanlı galerili - Duble Height özelliği olan nefes aldıran daireler ile konut sahibi olmak isteyenleri ve bununla beraber yatırımcıları da buluşturuyoruz. Projede kullanılan tüm malzemeler çevreci ve doğaya uyumlu olması koşuluyla dikkatle seçildi. Yenitepe Kadıköy’de bu seçimin kalitesini belgelemek için Leed Gold sertifikası almak üzere yola çıktık. İşletme maliyetlerini asgariye indirdik.”

“Çamlıca, İstanbul Boğazı, Tarihi Yarımada manzarası”

Ali Nuhoğlu, “Bildiğiniz gibi Fikirtepe’de başka konut projeleri de yer alacak. Yenitepe Kadıköy’de yıkım aşaması, konut sahipleriyle yaptığımız anlaşmalar, proje ve satış hazırlık sürecindeki profesyonel yaklaşımımız, mimari çizgimiz ve özel buluşma alanları yaratma çabamız gibi birçok konu ile Türkiye için alanında örnek olacak bir ilke imza atıyoruz. Projemiz 21 katlı blokları ile çok yüksek olmamasına karşın, Fikirtepe’nin en yüksek tepesinde yer almasıyla kot farkı avantajına sahip. Bu özelliğiyle belirli katlar itibariyle daireler Çamlıca, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzarasına sahip olacak. Gün ışığından optimum yararlanan atriumlar konut sahiplerinin paylaşımına açık ve unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandıracak ortak sosyal alanlara sahip. İki kuleyi birbirine bağlayan köprüde oluşturulan sosyal tesis, konut sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını her mevsim karşılayacak şekilde planlandı. Açılır kapanır tavanıyla hizmet verecek havuzun yanında, fitness merkezi, sauna ve vitamin bar sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden sadece bir kaçı diyebiliriz” dedi.

Metro, metrobüs ve E-5 dahil olmak üzere alternatifli yol seçeneği

Tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzasını taşıyan üçgen yapılı mimari formu, yeşil alanları ve sosyal imkânları ile dikkat çeken projede, 21 katlı 4 blokta, büyüklükleri 61 - 302 metrekare arasında değişen 1+1’den 4+1’e kadar pek çok farklı daire alternatifi bulunuyor. Duvarlarla bölünmemiş bir mahalleden oluşacak olan “Yenitepe Kadıköy”de; yüksek tavanlı ve galeri özelliği olan Double Height Daireler ve yaz- kış kullanılabilecek üstü açılıp kapanabilen havuz alanları da yer alacak.

Metro, metrobüs ve E-5 dahil olmak üzere sahil yolundan çevre yoluna birçok alternatifli kolay yol bağlantıları ile Kadıköylü olmanın tüm imkan ve cazibelerini sakinlerine sunacak olan “Yenitepe Kadıköy”; İstanbul'un en eski yerleşim yeri olan Fikirtepe’nin var olan dokusuyla bütünleşmenin yanı sıra bölgeye farklı bir kent temposunu yakalayan yaşam modeli de sunacak.

"Kadıköy semtinin uzantısı, çağdaş bir yaşam alanı "

Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Mimar Murat Tabanlıoğlu projeye ilişkin olarak, “Yenitepe Kadıköy, özel alanların ortak alanlarla, yüksek yapılanmanın yeşil düzenlemelerle dengelendiği; Kadıköy semtinin bir uzantısı olarak çevresindeki yeni gelişmelere öncülük edecek çağdaş bir yaşam alanı sunuyor. Genel planlamada farklı perspektiflerde yerleştirilen konut kütlelerinde, bulunduğu arazinin konumunun da sağladığı avantajla,  her bir konut birimine geniş açı ve yüksek katlara kesintisiz manzara kazandırıldı. İstanbul'un geleneği olan semtlerinde olduğu gibi, sokak yaşamını ve buradaki canlığı projenin bir parçası olarak değerlendirdik. İki komşu ada arasında yeşil alanın sürekliliğini sağlayarak birbiriyle bütünleştirdik; doğal bir rekreasyon ve gezi alanı oluşturduk” dedi.

İstanbul’un merkezinde nefes alan proje

Asya’dan Avrupa’ya geçiş noktasına hakim bağlantı yolları üzerinde, Anadolu yakasının en merkezi ilçesi Kadıköy’de yer alan “Yenitepe Kadıköy” ile kolay erişilen, İstanbul’un profili en yüksek noktalarından biri olmak hedefiyle cazip bir yaşam merkezi oluşturuluyor.

D-100 Karayolu ve Çevre Yolu’nun yanı sıra metro, metrobüs ve E-5’ten geçen tüm toplu taşıma araçlarına yürüyerek ulaşım yakınlığı ile Fikirtepe’de yer alan diğer adalardan farklı özelliklere projede; daireler arasında bırakılan mesafe ve alternatif açılar sayesinde, Tarihi Yarımada'dan Adalar'a kadar İstanbul’un farklı panoramalarına sahip konut seçenekleri yer alıyor.

İki komşu ada arasında yeşil alanın sürekliliği sağlanarak birbirine bağlanan proje alanında, peyzajla desteklenen doğal bir rekreasyon ve gezi alanı oluşturuluyor. Kullanılacak tüm bitki örtüsünün 12 aya yayılan renklenme ile insan bioritmine ciddi bir katkı sağlamak üzere seçildiği “Yenitepe Kadıköy”de ayrıca, tüm bahçeler olabildiğince az su ihtiyacı olan bitki türleri ile de doğaya eş bir yaşantıya odaklanılıyor.

Kafe, dinlenme alanları ve özellikli terasları ile her yaştan sakinin bir araya gelebileceği alanları da içeren projenin sosyal tesislerinde yaz-kış kullanıma uygun kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, dinlenme ve vitamin bar alanları da yer alıyor. Sakinlerine tüm ihtiyaçları için market, kuaför, kuru temizleme ve restoranları içeren ticari ünitenin sunulduğu “Yenitepe Kadıköy” ayrıca, bölgedeki tüm üniversite, hastane ve AVM’lere yakınlığı ile de merkezi konumunun tüm avantajlarını yansıtacak. 

Yenitepe Kadıköy’den dikkat çeken rakamlar

Toplam Arsa Alanı  30.000 m² 

Toplam İnşaat Alanı  200.000m²

Toplam Daire Sayısı  1.100

Toplam Peyzaj Alanı  25.700 m²

Toplam Blok sayısı  4

Maksimum Bina Yüksekliği  80 m.

Kat sayısı  21 kat + 5 kat baza + 4 bodrum kat

Sosyal Tesis Alanı  2500 m²

www.yenitepe.com.tr

Nuhoğlu İnşaat hakkında:

1986 yılında inşaat sektöründe hizmet vermeye başlayan Nuhoğlu İnşaat, dinamik yapısı ile büyük projelere imza atıp sektörün önemli firmalarından biri haline gelmiştir. Hayata geçirdiği projelerde 'Hizmette Kalite' anlayışını hedef alarak, gelişen teknolojiye paralel çözümler üreten Nuhoğlu İnşaat; konut, özellikli yapılar, sağlık projeleri, kamu projeleri, altyapı projeleri, kent parkları ve çevre düzenleme projeleri yanı sıra yurtdışı projelerine de imza atmıştır.

Nuhoğlu İnşaat’ın bugüne kadar hayata geçirdiği önemli projeler arasında; Kazakistan Muratbayeva Lüks Konutları, Kazakistan Prime Plaza Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Kocaeli Üniversitesi Lojmanları, Protokol Yolu Konut Projesi, Yenikent Toplu Konut gibi konut projeleri, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Van 100. Yıl Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Libya Metret Hastanesi, Bağdat Al - Maami Hastanesi gibi kamu projeleri, Yenikapı meydan Projesi, Edirnekapı – Metris Arası Yol ve Altyapı Tesisleri İnşaatı, Tuzla-Kadıköy sahil yolu aydınlatma ve altyapı projeleri ayrıca Çengelköy Vapur İskelesi, Kadıköy Vapur İskelesi ve Karaköy Denizcilik İşletmeleri Binası restorasyonu işleri yer almaktadır.

Nuhoğlu İnşaat’ın ayrıca, Küçükkuyu Port Lüks konut, Florya Akvaryum Kompleksi (Dünyanın en büyük tematik akvaryumu) Aqua Florya Alışveriş Eğlence ve Merkezi, Sinan Erdem Spor Salonu (Avrupanın 3 büyük, Türkiyenin ise ilk büyük spor salonu), Bursa Hayvanat Bahçesi ve İstanbul Cebeci Spor Kompleksi, Bayrampaşa Şehir Parkı Bağcılar Kültür Merkezi gibi özellikli çalışmalarda da imzası bulunmaktadır.

www.nuhogluinsaat.com.tr

Gülsa İnşaat hakkında:

1997 yılında Gülsa İnşaat, kurulduğu günden bu yana, güvenilir çizgisi, uluslararası standartta kabul gören mühendislik anlayışı ve birikimi ile pek çok yurtiçi- yurtdışı prestij projenin gerçekleştirilmesine imza atmıştır. İnşaat teknolojisinin birebir takipçisi olma özelliğini de koruyan Gülsa İnşaat, zamanında tamamlanmış projeleri, müşteri memnuniyeti odaklı, kusursuz imalat ve hizmet kalitesi anlayışı ve profesyonel ekibi ile sektörde, aranan niteliğindeki konumu ile yerini almıştır.

Yatırımcısı olduğu Küçükkuyu Port Lüks konut projesi yanısıra, Varyap Meridian, Kemerburgaz RoseResidence, List İstinye Suites, Kağıthane Papirüs, Gökmahal Konut ve AVM, Kent Plus Centrium, Selvice Evleri, Arte Verde, Incity, Inlife, gibi prestijli konut projelerinin de yapımcısıdır. Ticari alanlar olarak da Paladium Antakya AVM, İ.B.B Florya Akvaryum, Aqua Florya AVM, TBMM Yeni Milletvekili Yerleşkesi, Bank Asya Genel Müdürlük Binası gibi büyük projeleri hayata geçiren Gülsa İnşaat, aynı zamanda yerli ve yabancı yatırımcıların yurt dışı projelerinin gerçekleştirilmesinde imza atmıştır.

www.gulsainsaat.com

Tabanlıoğlu Mimarlık hakkında:

Murat Tabanlıoğlu tarafından Atatürk Kültür Merkezi, Yeşilköy Havalimanı, Galleria ve Ataköy Turizm Merkezi gibi ilklerin mimarı olan Dr. Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte 1990 yılında İstanbul’da kuruldu. Melkan Gürsel Tabanlıoğlu 1995’te firmaya ortak olarak katıldı. Ankara ve Dubai ofisleriyle, merkezi İstanbul’da olan Tabanlıoğlu Mimarlık 130’dan fazla çalışanıyla başta Türkiye’de olmak üzere projelerini Orta Doğu ve BDT ülkelerinde sürdürmektedir. Mimarlığın yaşam kalitesini arttırma potansiyeliyle, İstanbul başta olmak üzere birçok farklı şehirde gerçekleşen projeleri kentsel gelişime ivme kazandırdı ve olumlu örnekler oluşturdu, birçoğu bulundukları yerin imgesi haline geldiler. Tabanlıoğlu Mimarlık’ın son dönem gerçekleştirdiği ve sürdürmekte olduğu projelerinden bazıları İstanbul’da Kanyon, Levent Loft, Loft Bahçe, Istanbul Sapphire, Zorlu Levent Ofis Kulesi, İzmir Asmaçatı ABN; Bodrum Hava Limanı, Astana Arena, Astana Media Center, Tripoli ve Sipopo Kongre Merkezi; Dubai’de Crystal Towers gibi ölçek ve işlev bağlamında geniş yelpaze çeşitli projelerin yanı sıra Tarabya Otel, Beyazıt Kütüphanesi ve Atatürk Kültür Merkezi gibi renovasyon projeleridir.  Building Design’ın Dünya Mimarlığı ilk 100 listesinde Türkiye’den tek ofis olarak 2009 yılında 79. sırada yer alan Tabanlıoğlu Mimarlık projeleriyle ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık bulunmuştur.

www.tabanlioglu.com


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05