Kartepe Konakları'nda 167 Bin TL'ye Daire!

Kartepe Konakları’nda 144 dairelik ikinci etabın inşaatına başlandı.
Kartepe Konakları'nda 167 Bin TL'ye Daire!

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Kocaeli-Kartepe’ nin eteklerinde FDB Yapı Ltd.Şti.’nin inşa ettiği Kartepe Konakları’nda 144 dairelik ikinci etabın inşaatına başlanmış olup, satışları devam etmekte. Projede daire fiyatları167 bin 200 ile 328 bin 640 TL arasında değişmekte.

Kartepe-Sarımeşe Köyü'nde “ Kent Merkezi “ projesi alanı içinde kalan Kartepe Konakları ikinci etabı, 27 bin metrekare arazi üzerine inşaa edilen toplam 144 konuttan oluşuyor. Üç etap halinde inşaatına devam edilen Kartepe Konakları'nda 144 konutluk ikinci etabın inşaatına ve satışlarına başlandı. Dairelerin inşaatının 30 Haziran 2012'de tamamlanarak ev sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Projede daire fiyatları 167 bin 200 TL ile 328 bin 640 TL arasında değişiyor. Blokların iki farklı tipte tasarlandığı projede ikinci etaptaki bloklarda 137 ve 156 metrekarelik 3+1 daireler, 247 ve 290 metrekarelik 5+1 bahçe dubleksleri ile 260 ve 280 metrekarelik 4+1 çatı dubleksleri bulunuyor. Dairelerin mimari tasarımları ise gerçek bir konağa benziyor.

Ulaşım avantajı yatırımcıyı tetikliyor.
FDB Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Deniz Bıçakçı, Kartepe Konakları'nın, 12 blok ve her blokta 12 adet olmak üzere toplam 144 dairenin yer aldığı, 3 ve 4 katlı apartmanlardan oluştuğu bilgisini verdi. Kartepe Konakları'nda B Bloklarda 137 metrekarelik düz daireler, 247 metrekarelik bahçe dubleksleri ve 260 metrekarelik çatı dubleksleri yer alırken, C Blokta ise 156 metrekarelik düz daireler, 290 metrekarelik giriş dubleksleri ile 280 metrekarelik çatı dubleksleri bulunmaktadır. Bıçakçı, projenin konumu itibarıyla da avantajlı bir noktada bulunduğunu belirterek, Kartepe Konakları'nın İzmit'e 5, Körfez ve Liman'a 10, Adapazarı’ na 20, 12 Kasım 2011 tarihinde tarifeli uçuşlara başlanan Cengiz TOPEL Havaalanı’na 5, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 30, İstanbul'a ise 45 dakika uzaklıkta bulunduğunu kaydetti. Proje, TEM Gişelerine 800 metre, Sapanca’ ya 10 kilometre ve Kartepe Kayak Merkezi'ne de 15 kilometre mesafede yer alıyor.

Doğayla bütünleşmek isteyenler için ideal
Kartepe dağ manzarasına sahip Kartepe Konakları, doğal koşu parkurları, rekreasyon alanları, özenle tasarlanmış peyzaj, her blok için kamelya, açık havuz ve çocuk havuzu, havuz başı restaurant ve cafe, yeşillikler içinde güneşlenme terasları, spor alanları, tenis kortları ve çocuk oyun parkları, site giriş ve çıkış güvenlik kontrollü, site çevresinde güvenlik kameraları, site ve blok kapısına gelen kişiyi görme imkânı tanıyan daire içi intercom sistemi, sorunsuz otopark imkanı ve led ışıklarla aydınlatılmış çevre duvarları ile de diğer projelerden ayrılıyor.

Hızlı tren ve havaalanı geliyor
Kartepe'nin ulaşım avantajlarının bölgedeki yatırımları da tetiklediğini anlatan Bıçakçı, "Bölgenin ulaşım avantajı nedeniyle Köseköy “ Lojistik Bölge “ ilan edildi. Ayrıca İstanbul-Ankara arasında hizmet verecek olan " Hızlı Tren " için istasyonun ilçemizde kurulması planlanıyor” dedi. Bıçakçı, yüksek donanım standartlarına yer verdikleri projelerde nitelikli yaşam alanları yarattıklarını ifade etti.


Paylaş:

HABERLER