Keten İnşaat : Emlak sektörü bu yıl da yükselişini sürdürecektir

Selahattin Keten : Gayrimenkul, diğer yatırım araçlarına kıyasla karlılığını kanıtlamış bir yatırımdır. Türkiye’nin emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldiğini düşünüyorum. Emlak sektörü son 10 yılda olduğu bu yıl da yükselişini sürdürecektir” dedi.
Keten İnşaat : Emlak sektörü bu yıl da yükselişini sürdürecektir
 
“Gayrimenkul kârlılığını kanıtlamış bir yatırımdır!”
 
Büyük bir kısmını Dubai, Tunus, Kuveyt ve Katar gibi Arap ülkelerinden gelen yatırımcının satın aldığı Keten Haliç, 'Haliçport' un tam karşı kıyısında, tüm görkemiyle yükselmeye devam ediyor. Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, tüm bu yatırımların yanında piyasalarda ve emlak sektöründeki dolaşan spekülasyonlar için de; “Gayrimenkul, diğer yatırım araçlarına kıyasla karlılığını kanıtlamış bir yatırımdır. Türkiye’nin emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldiğini düşünüyorum. Emlak sektörü son 10 yılda olduğu bu yıl da yükselişini sürdürecektir” diyor.
 
“Gelecek kuşaklara doğal ve yaşanılası alanlar yaratmak” şiarıyla 37 yıldır, inşaat sektöründe, “butik inşaat” anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun, “yaşanılası alanlar” inşa ederek bulunduğu bölgeye değer katan Keten İnşaat’ın, Eyüp’teki ses getiren Haliç Projesi’nde son 30 konutun satışı devam ediyor. 
Haliç’in en güzel yerinde hayata geçirilen Keten Haliç projesi,  2 bin 250 metrekare arsa alanı üzerinde, 6 katlı, 2 blokta, 72 konut ve ticari birimlerden meydana geliyor. Yaklaşık 4 ay sonra teslim edilmesi hedeflenen proje alanı, 108 metrekare olan 2+1’ler ve 150 metrekare olan 3+1’lerden oluşuyor. Keten İnşaat, yıllardır kişiye özel uyguladığı ücretsiz mimari danışmanlık hizmetini “Keten Haliç Projesi”nde de devam ettiriyor. Profesyonel bir ekip çalışması sonucu oluşturulan “Keten Haliç Projesi”nde tasarımların her aşamasında müşteri ile beraber yol alınacağının altını çizen Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten; “Müşterilerimiz isteklerini anlatacak,  bizler de gerçekleştireceğiz” diyerek projede binanın altyapısı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında da 20 yıl garanti verdiklerini ifade ediyor.
 
KONUT SEKTÖRÜNDE ALARM VERİCİ BİR DURUM YOK!
“Türkiye’deki emlak sektörünün her geçen gün gittikçe farklı boyutlarda ivme kazanması beraberinde yaşanılan siyasi süreç, gayrimenkul piyasasında konut balonu olduğu spekülasyonlarına hedef oldu. Bu bağlamda, geçen hafta bir konferansta konuşmacı olarak katılan Nobel ödüllü ekonomist Prof. Robert Shiller’in sözleri, konut sahibi olmak ya da emlak sektöründe yerini almak isteyenlerin soru işaretlerine son noktayı koyduğunu” belirten Selahattin Keten: “Shiller, Türk konut sektöründe çok hızlı bir fiyat artışı olduğunu ancak alarm verici durumda olmadığını söyledi. Bu analizlerin emlak ve ekonomi piyasası için olumlu olduğunu düşünüyorum” dedi. 
 
GAYRİMENKULUN MODASI ASLA GEÇMEZ
“Piyasaların kurdaki artış ve zaman zaman değişimlerle yorulduğunu gözlüyoruz. Bazı durumlarda çekimser kalıp beklemek bu tür dönemlerin doğal sonucudur. Ancak gayrimenkul alışveriş trafiği hiçbir zaman bitmez; insanlar, yaşayacakları alanlarını/evlerini ve ofislerini değiştirmek, yenilemek, başka bir semte taşınmak, evlenmek, kendi işini kurmak gibi pek çok nedenle sürekli hareket oluşturuyorlar. Bu gerçeklerle birlikte gayrimenkul, diğer yatırım araçlarına kıyasla kârlılığını kanıtlamış bir yatırımdır. Borsada, dövizde veya faizde aradığını bulamayanlar daima gayrimenkule yönelirler. Kısaca yatırımcı açısından gayrimenkulün modası asla geçmez” ifadesinde bulunan Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı: “Son 10 yıldır tahmin edilemeyecek bir büyüme yakalayan ülkemiz, birçok olumsuz ve belirsiz sürece rağmen, seçimler sonrasında tüm bu olumsuzlukları giderip, konut sektörü, işadamı ve sanayicilerin rahat bir nefes almasını sağlamıştır. Seçim sonrası istikrarın getirdiği rahatlamayla birlikte iç ve dış piyasada da eski günlerine döneceğimizi düşünüyorum. Evet, sermaye belirsizliği sevmez ama seçimden sonra belirsizliklerin de ortadan kalktığını düşünüyorum. Sektörde neredeyse her gün, yeni bir proje tanıtımı yapılıyor ve satışa çıkarılıyor. Uzmanların da dile getirdiği gibi Türkiye, emlak sektörü konusunda güvenli bir liman haline geldi… Özellikle yabacı talebindeki artış dikkat çekiyor... Tüm bu olumlu yansımalar sonrasında emlak sektörü son 10 yılda olduğu gibi bu yıl da yükselişini sürdürecektir” diyor.
 
Keten İnşaat Hakkında:
İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesine imza atan Keten İnşaat 1977 yılında Veli Keten tarafından kurulmuş, 2001 yılında Selahattin Keten Başkanlığı'nda, Keten İnşaat Ltd. Şti. olarak inşaat sektöründe hızlı ve istikrarlı bir biçimde genişleyerek büyümüştür. Kurulduğunda İstanbul'un farklı bölgelerinde çalışmalarına başlayarak ve sonraki yıllarda ağırlıklı olarak Kadıköy'de inşaat faaliyetlerine devam eden Keten İnşaat, aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginliği İstanbul'un önemli semtlerinden biri olan Nişantaşı'nda da uzun yıllardır semt dokusuna uygun yapılar inşa etmektedir.  Detaylı bilgi için: www.keteninsaat.com.tr
 

Paylaş:

HABERLER