KidZania İstanbul’a Eğlence Ödülü

Türkiye eğlence sektörünün tek yarışması “Shining Star Awards 2014-Eğlence ödülleri” kapsamında, yılın en iyi temalı kapalı alan eğlence merkezi ödülünü “KidZania” kazandı.
KidZania İstanbul’a Eğlence Ödülü

2014 yılının Mart ayında Akasya Acıbadem içerisinde hizmete giren KidZania’nın başarısı, Atrax Fuarı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Shining Star Awards 2014-Eğlence Ödülleri” ile taçlandı. Edutianment (öğretirken eğlendiren) sektörünün öncülerinden olan KidZania, yaklaşık 10 bin metrekare üzerine kurulu parkında 4-14 yaş arasındaki çocuklara 90 farklı meslek birimini deneyimleme imkanı sağlıyor. İtfaiyecilikten pizza ustalığına, üretim fabrikalarından gizli ajanlığa uzanan geniş mesleklerin yanı sıra; gerçek bir uçak gövdesinden girilen alanda uçuş simülasyonunda pilotluğu yaşama fırsatı da bulan çocuklar; deneyimledikleri meslekler karşılığında yalnızca KidZania’larda geçerli KidZos birimi para kazanarak iş dünyası hakkında fikir sahibi de olabiliyor.  

Sektöre bir katkımız olduğunu görmek bizi çok motive etti
KidZania İstanbul’un “Shining Star Awards 2014-Eğlence ödülleri” kapsamında, yılın en başarılı temalı kapalı alan eğlence merkezi ödülüne layık görülmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen KidZania İstanbul Genel Müdürü Lara Sayınsoy “Parkımız hizmete gireli henüz bir yıl bile olmadan böylesine bir ödüle layık görülmek bizleri çok motive etti. Sektöre bir katkımız olduğunu görmek çok güzel. En değerli varlığımız çocuklarımızın geleceklerine biraz olsun katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.   

Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania  
www.kidZania.com.tr
KidZania İstanbul, Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi olan AKASYA “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi”nde hizmete girdi. Teknolojiye bağlı olarak değişen yaşam şartlarının yeni kuşaklar üzerindeki etkisiyle özellikle son 10 yılda ivme kazanan, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunduğu konsepti (edutainment) ile çocuk eğlence sektörünün yıldızı KidZania, ilk olarak 1999’da Mexico City’de kuruldu. Meksikalı girişimci Mr. Xavier Lopez Ancona tarafından kurulan KidZania, bugün  (İstanbul dahil) dünyada 13 ülke ve 16 şehirde faaliyet gösteriyor.
KidZania çocukların boyutlarına göre uyarlanmış bir çocuk cumhuriyeti olarak tanımlanıyor. Gerçek dünyada var olan binalar, caddeler ve araçların yanı sıra yine gerçek dünyadaki işletmeler, mağazalar, üretim fabrikaları, restoranlar, sağlık, güvenlik ve kamu hizmetlerinin bire bir kopyalarının yer aldığı KidZania’da çocuklar meslekleri bizzat deneyerek öğreniyorlar.

 


DİĞER HABERLER