Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi Symbol Kocaeli perakende sektörü ile buluştu

Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi Symbol Kocaeli perakende sektörü ile buluştu

İnşaat sektörünün güçlü isimlerinden Kavanlar İnşaat’ın hayata geçirdiği Symbol Kocaeli projesi, İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir toplantıyla perakende sektörüne tanıtıldı.

Toplantıya Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, Turkmall CEO’su Hilmi Özçakır, Turkmall Başkan Yardımcısı Murat Sekmen ve Turkmall Kiralama Direktörü Tolga Ergut ile perakende sektörünün üst düzey temsilcileri katıldı.

Sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, “40 yıllık tecrübemizi, alın terimizi Symbol Kocaeli’nde topladık. Symbol Kocaeli, Kocaeli’nin sembol yapısı olacak. Bizi yönetenler, Kocaeli’nin kültür, sanat, turizm kenti olması için büyük çaba gösteriyor. Symbol Kocaeli de kentin gelişimine büyük katkı sağlayacak” dedi. 

Symbol Kocaeli projesinin yüzde 55’inin kiralanmış olduğunu söyleyen Kavan sözlerine şöyle devam etti:

“Bu projede de sektöründe en iyi olan firmalarla çalışmak istedik. Yaptığımız görüşmeler sonucunda Turkmall ile ortak paydada buluştuk. Projenin geliştirilmesi, mimari konsepti, kiralama ve 5 yıl yönetimini Turkmall yürütecek; alışveriş merkezi ile ilgili çalışmaları Turkmall üstlendi. Kentin sosyo ekonomik yapısına, iş, ticaret, istihdam, kültür-sanat ve turizm yaşamına büyük katkılar sağlayacak böyle bir projeye imza atmaktan son derece mutluyuz. 185.000 metrekare inşaat alanına sahip, toplam 200 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçecek projeyi 2015 yılı 2. çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

Projenin 2.600 kişiye istihdam sağlayacağını belirten Kavan, kentin kalkınma hamlesinde çok önemli bir yer tutacak olan projede emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek duygularını dile getirdi.

40 yıldır inşaat sektöründe varlık gösteren Kavanlar İnşaat gibi güçlü bir şirketle işbirliği yapmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Turkmall CEO’su Hilmi Özçakır, Symbol Kocaeli projesini 2015 yılı Mart-Nisan aylarında açmayı hedeflediklerini söyledi. Özçakır “20 yılı aşkın bir süredir sizlerle birlikte perakende sektörüne önemli katkılarda bulunduk. Şimdi de Symbol Kocaeli ile devam edeceğiz. Symbol Kocaeli, kentin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkaracak” dedi.

Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırım alanındaki öncülüğüne 1992’den bu yana devam eden Turkmall’un 21 yılda 50 alışveriş merkezi ve 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiği bilgisini veren Turkmall Kiralama Direktörü Tolga Ergut proje ile ilgili şu bilgileri verdi: “Toplam 62.000 metrekare kiralanabilir alanda Baumax Yapı Market, hipermarket , sinema ve  160 seçkin marka yer alacak. Işık alan cam tavanlarıyla gün ışığını içeri yansıtan çok keyifli bir alışveriş merkezi olacak…”

Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi

D-100 karayoluna cepheli, kentin modern yerleşim alanlarından biri olan Yahya Kaptan kavşağı karşısında inşa edilen Symbol Kocaeli’nin mimari projelerini yine birçok alışveriş merkezi ve kompleksin yaratıcısı olan Nova Sultani üstleniyor. Projenin 62.000 metrekaresinde alışveriş merkezi, 43.000 metrekaresinde Medical Park Kocaeli Hastanesi, 12.000 metrekaresinde Hampton by Hilton Oteli, 5.000 metrekaresinde ise toplam 3 salondan oluşan 1.750 kişilik kongre merkezi yer alacak.

Kiralama ve işletme yönetimini Kavanlar İnşaat adına gayrimenkul geliştirme ve yatırımı alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından Turkmall’un üstlendiği Symbol Kocaeli, bölgenin en büyük, ilk ve tek karma projesi olacak. 62.000 metrelik alanda hizmet verecek ve yaklaşık 1.600 kişiyi istihdam edecek alışveriş merkezinde 160 ulusal ve uluslararası marka yer alacak.

43.000 metrekarelik alanda inşa edilecek olan Medical Park Kocaeli Hastanesi, Türkiye genelinde 7 büyük hastane yatırımı planlayan Medical Park Grubu’nun en büyük hastanesi, Türkiye’nin de ikinci en büyük özel hastanesi olacak. Hastane binası aynı zamanda kurulacak üniversitenin tıp fakültesi olarak eğitim verecek. 1.000 kişinin istihdam edileceği hastanede 120 doktor ve 880 sağlık personeli görev yapacak.

Türkiye’de 47 otelle faaliyet gösteren Ever Turizm Grubu, Symbol Kocaeli projesinde Hilton Worldwide Hampton by Hilton markasıyla yer alacak. 12.000 metrekarelik alanda inşa edilecek 206 odalı, 450 yatak kapasiteli Hampton by Hilton Oteli grubun Türkiye’deki en büyük oteli olacak.

Symbol Kocaeli bünyesinde yer alacak kongre merkezi ilin ilk ve tek kongre merkezi olacak. 5.000 metrekare alanda inşa edilen kongre merkezinde 1.350, 250 ve 150 kişilik olmak üzere toplam 1.750 kişi kapasiteli 3 salon bulunacak.

İçinde 1.750 araç kapasiteli kapalı otopark düzenlemesi bulunan Symbol Kocaeli, kolay ulaşılabilir konumu, bünyesinde yer alacak ulusal ve uluslararası markaları ile rahat ve keyifli bir alışveriş konforu sağlayacak.

Kavanlar Hakkında :

40 yıldır sağlam temeller üzerinde güvenle yükselen Kavanlar İnşaat gerçekleştirdiği projeleriyle sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Yarınlar için güvenli yatırımlar inşa eden Kavanlar İnşaat hayata değer katan ve modern yaşamın tüm ihtiyaçlarına cevap veren eserleriyle hak ettiği müşteri memnuniyetini kazanmıştır.

Her projesinde doğayı ve modernizmi müthiş bir uyumla harmanlayan Kavanlar İnşaat deneyimli ve dinamik kadrosuyla son 8 yılda 4.000’i aşan konut ve işyerini başarıyla hayata geçirmiştir.

Bugün inşaat sektörünün yanında hazır beton üretimini İzmit ve Körfez Beton Tesislerinde gerçekleştiren Kavanlar İnşaat, Kavanlar Hazır Beton Tesisleri ile başarısının temellerini sağlamlaştırmıştır.

Dünya standartlarına uyum sağlayan kaliteli, güvenilir ve fonksiyonel yaşam alanları yaratmak geleceğe yatırım yapan projelere imza atmak, kalıcı müşteri memnuniyeti yaratarak, sektöründe öncü bir firma olmaya devam etmek, Kavanlar İnşaat’ın misyonunu oluşturmaktadır.

40 yıllık deneyimi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, mükemmellik anlayışını esas alan Kavanlar İnşaat markasının devamlılığını sağlayan, insana ve doğaya saygıyı sürdürerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Turkmall Hakkında:

Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki öncülüğüne  1992’den bu yana  devam etmekte olan Turkmall, 21 yılda 50 alışveriş merkezi ve 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirmiş, 30 alışveriş merkezini tamamlamış,  2.5 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağlamıştır. 2.500’den fazla kiralama yapmış olan Turkmall,  projelerinde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamaya devam etmektedir.

Tepe ve Metro Grup’la ortaklığının yanı sıra Forum Alışveriş Merkezleri’ni sektöre kazandıran  Turkmall; gerçekleştirdiği projelerle 2011’de World Finance tarafından Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiricisi seçilmiştir. Turkmall 2013 yılında da Bulvar Samsun projesi ile Avrupa’nın en iyi yenileme projesi ödülünü Türkiye’ye kazandırmıştır. 


Paylaş:

HABERLER