Kulepark Residence Karabük'te Yükseliyor

Sözbir İnşaat tarafından Karabük'e inşa edilmekte olan Kulepark Residence projesinin 2014 yılında tamamlanması planlanıyor..
Kulepark Residence Karabük'te Yükseliyor

Sözbir İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. Karabük'te bir ilk olarak günümüzde yaygınlaşan yeni bir yaşam biçimi olan, konutlarda Residence konseptini tüm fonksiyonları ile yerine getirecek projenin inşaatına başladı.

Kulepark Residence Şatış Müdürü İsmail Nahit Türkan, amaçlarının, Karabük’te şimdiye kadar konut inşaatı alanında yapılmamış, yeni bir konsept oluşturmak, yaşamı kolaylaştıracak ve özelleştirecek farklılıklar sunmak, yapı kalitesinde de çıtayı daha yukarılara yükseltmek olduğunu söyledi.

Projenin uygulanacağı arsa, Karabük ün en prestijli bölgesi olan Yenişehir bölgesinde, kent canlılığının yoğun olduğu ticari merkezin, eğitim, sağlık ve spor alanlarının adeta odaklaştığı bir noktada 17 bin 589 metrekarelik bir alanı kapladığını belirten Türkan, “Kent ormanının ve yürüyüş parkurlarının, 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde olması gerek sportif anlamda gerekse manzara olarak projeye ayrı bir değer katmaktadır. Sözbir İnşaat, mülkiyeti kendisine ait bu kupon arsa üzerinde projelendirdiği Kulepark Residence projesi tamamlandığında, kent silueti ve panoramasında büyük ölçekte değişiklik oluşturacak, ayrıca, Karabük' te yaşam kalitesine önemli bir değer katması yanında, bu bölgenin değerlenmesine ve gelişmesine de katkıda bulunacaktır” dedi.
 
Projelerinin, 3+1 ve 4+1 dairelerin ve 4+1, 6+1 dublex ve düz dairelerinde bulunduğu 3 adet yaşam bloğu ve ticari bloktan oluştuğunu da anlatan Türkan,” Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nın hemen karşısında yer alan projemizde toplam 167 adet konut bulunmakta. Her konut için bir adet kapalı otopark ve ayrıca ticari alanlar içinde yeterli otopark yer almaktadır. Bunların haricinde site içinde açık otoparklarda düzenlenmiştir. Sosyal alanlar olarak; yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odası, jakuzi, şok duşlar masaj ve terapi odaları, vitamin bar soyunma ve dinlenme alanları mevcuttur. Ayrıca büyük bir market alanı ve ticari blokta bir çarşı bulunmaktadır. Mescit ve kapalı çocuk oyun alanı da projenin kapsamı içindedir. Peysaj alanları ve açık mekanlarda, basketbol sahası, tenis kortu, amfi tiyatro, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve dinlenme alanları, süs havuzları bulunmaktadır. Tüm proje, engelsiz konsepte uygun olarak projelendirilmiş ve bu şekilde uygulanmaktadır. Bunun anlamı herhangi bir engelli tekerli sandalyesiyle tüm binayı ve çevresindeki rekreatif alanları herhangi bir engel veya merdivenle karşılaşmadan serbestçe gezebilmesi anlamını taşımaktadır. Bunların yanında, yaşam blokları girişleri lobby şeklinde tasarımlanmış, her kat holünde yeşil alanlar oluşturulmuş ve geniş aydınlıklı pencerelerle desteklenerek genelde hep yaşadığımız klostrofobik kat hollerinin dışına çıkılmıştır. Dikey yaşamın en önemli aracı, insan ve yük taşıyan asansörlerdir. Kule park ta her yaşam bloğunda 3’er adet asansör bulunmakta ve bu asansörlerin birer adedi yük ve sedye taşıyabilme özellikte olacaktır. Yangın anında acil müdahale asansörü olarak ta kullanılacaktır. Tüm asansörler, otopark alanları ve ortak alanlar jeneratör desteklidir. Tüm bloklar güvenlik sistemleri ile kontrol edilmekte yangın anında yangın ikaz ve söndürme sistemlerinin yanında, yangın merdivenleri, basınçlı hava ile basınçlandırılmakta kaçış yolları dumandan korunmaktadır. Giriş ve çıkışların güvenlik kontrollü olduğu, ısıtma ve sıcak su tesisatlarının merkezi doğal gazlı kazan sistemleri ile çalıştığı,her dairede pay ölçer kullanılarak ısınma miktarının hesaplandığı,elektrik enerji sisteminin, kesintilerde jeneratörle desteklendiği, uydu tv, telefon ve internet alt yapısı olan, yıldırımlara karşı paratoner tesisatları ile korunan, mutfaklarda gaz ikaz ve otoparklarda egzoz gazı emiş sistemi bulunan ve çevre aydınlatma sistemleri ile Kulepark residence projesi Karabük’te yeni standartları belirlemektedir” ifadesinde bulundu.
 
2014’TE YAŞAM BAŞLAYACAK
 
Sözbir Kulupark Recidanse Satış Müdürü İsmail Nahit Türkan, inşaat çalışmaların hızla devam ettiğini ve projelerinin 2014 yılının Haziran ayında hizmete başlayacağını da hatırlatarak şunları söyledi:
 
“Alan olarak 36 bin metrekare yaşam ve ticari alan, 18 bin metrekare de otopark ve servis alanları olmak üzere toplam 54 bin metrekare kapalı inşaat alanı yapılacaktır. Ayrıca yaklaşık 10 bin metrekare peysaj ve rekreatif alanlar bu metrekarelerin dışındadır. Kısaca anlatmak gerekirse satılan her 1 metrekare için yaklaşık 1.5 metrekare inşaat yapılmaktadır. Bu tür işlerin önemli diğer bir boyutu da, konforlu, güvenli, yaşanılabilinir mekanlar oluşturmak ve günümüzün son teknolojileri ile donatmak. Çevreci, insan, doğa ilişkisine saygılı yapılar üretmek, girişimcilik ruhu, finansmanın yanında yoğun emek ve bilgi gerektirmesidir. Tecrübeli ve nitelikli teknik kadroyu oluşturmak ve istihdam etmekte, bu işlerin önemli bir parçasıdır.Gerek kadromuz, gerekse teknolojik bilgi birikimimizle, bu topraklarda kazandığını bu yöre için yatırıma dönüştürme amacını ilke edinen Sözbir inşaat, olarak
 
İnsana odaklanmış, güvenli, konforlu ve huzurlu bir kent yaşamı sağlamak, sosyal yaşam ve kent estetiği anlamında bir farkındalık oluşturmak, yaşam standartlarını yükseltmek gayesiyle Kulepark Residence projesini başlatmıştır. Kendini farklı hissetmek isteyen herkesi bu yeni standartlardaki yaşama davet ediyoruz.”


Paylaş:

HABERLER