Maltepe Park Yılın Türk Alışveriş Merkezi Ödülünü aldı

Maltepe Park, CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri’nde „Yılın Türk Alışveriş Merkezi“ seçildi
Maltepe Park Yılın Türk Alışveriş Merkezi Ödülünü aldı

İstanbul, 19 Şubat 2014 – 13 Şubat 2014 tarihinde Varşova’da gerçekleştirilen „CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri 2013“ töreninde ECE Türkiye tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park, „Yılın Türk Alışveriş Merkezi“ seçildi.

EuropaProperty Dergisi tarafından düzenlenen CEE Perakende Gayrimenkul Ödülleri, Orta ve Doğu Avrupa’daki en seçkin ve başarılı projelere, firmalara, perakendecilere ve şahıslara veriliyor. Bu yıl altıncısı düzenlenen ödül töreni galasında, otuzun üzerinde kategoride aday gösterilen 400 firma ve proje arasından en başarılı olanlar seçildi. Projeler, mimari ve inşaat kalitesine, konumlarına, çevresel ve ticari başarılarına göre değerlendirildi.

ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, „Bu ödül, Maltepe Park’ta gerçekleştirilen işin kalitesinin onayıdır.  Yatırımcımız CarrefourSA’ya Alışveriş Merkezi‘nin genişletilip modernize edilmesi için yapmış olduğu yatırımdan ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz. ECE ve CarrefourSA Grupları’nın arasında süregelen önemli işbirliğinin sonuçlarını alıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz“ dedi.

2005 yılında açılmış olan Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin kiralanabilir alanı, değişen müşteri profilinin ihtiyaç ve taleplerine cevap verebilmek adına 31.000 m2den 75.000 m2ye genişletilmişti. 5 Eylül 2013 tarihinde büyüyen ve yenilenen yüzü ile misafirlerine kapılarını açan Maltepe Park’ta üç kat üzerinde 250 mağaza, kafe ve restoranlar ile eğlence birimleri yer almaktadır. Maltepe Park’ın konsept planlaması, kiralaması ve yönetimi açılışından bu yana ECE Türkiye tarafından yürütülmektedir.

ECE – Güçlü Ortağınız:

ECE Grubu, 1965 yılından bu yana alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, yatırımlarının hayata geçirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Grup, aktif olduğu 17 ülkede yönetmekte olduğu189 alışveriş merkezi ile Avrupa sektör lideridir. 6 milyon m2 kiralanabilir alanda faaliyet gösteren 17.500 perakendeci ortağının yıllık ciroları toplamı yaklaşık 21 milyar euro’dur. Frankfurt’ta yer alan Skyline Plaza, Leipzig’de bulunan Promenaden im Hauptbahnhof Leipzig, Hamburg’daki Alstertal Alışveriş Merkezi ve İstanbul’daki Marmara Park, ECE Grubu tarafından yönetilmekte olan alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Stuttgart’daki Milaneo ve Aachen’daki Aquis Plaza’nın da aralarında yer aldığı Avrupa çapında 14 proje ise halen planlama ve inşaat aşamasındadır.

ECE Grubu’nun iştiraki olarak 2000 yılında İstanbul’da kurulmuş olan ECE Türkiye, Ankara’da ANKAmall ve Acity, İstanbul’da Marmara Park, Maltepe Park, Metrocity, CarrefourSA Bahçepark, Beylikdüzü Migros, Neomarin, Eskişehir’de Espark, Antalya’da Terracity ve Antalya Migros ile İzmir’de CarrefourSA Karşıyaka Alışveriş Merkezleri’ni yönetmektedir. Firma, inşaat aşamasında olan İstanbul’daki Akasya Park Ümraniye, Ankara’daki Park Vera ve Afyonkarahisar’daki Afyon Alışveriş Merkezlerinin de uzun dönemli yönetiminden ve kiralamasından sorumludur. Alışveriş dünyasına kazandırdığı etkin yönetim anlayışı ile sektöre öncülük eden ECE Türkiye’nin, farklı şehirlerde devam etmekte olan geliştirme, yenileme ve genişleme projeleri de mevcuttur. 


Paylaş:

HABERLER