Mar Yapı rotayı Bayramoğlu’na çevirdi

Mar Yapı rotayı Bayramoğlu’na çevirdi 96 aileye umut ışığı oldu!
Mar Yapı rotayı Bayramoğlu’na çevirdi

Güneşli’nin gelişimine önemli bir katkı sağlayan G Plus projesinin ardından Mar Yapı rotasını Darıca-Bayramoğlu’na çevirdi. Bayramoğlu’nda yarım kalmış 350 daireden oluşan bir projeyi devralan Mar Yapı bu kararıyla, projeye girmiş ancak inşaatların tamamlanamaması sonucu mağduriyete uğramış 96 aileye de umut ışığı oldu.
 
İstanbul emlak piyasasının yükselen değeri Güneşli’yi kendine yatırım üssü seçen ve bölgenin dönüşümüne katkı sağlayan Mar Yapı, henüz keşfedilmemiş ya da yeniden değer artışı yaşayacak bölgelerde yeni yatırımlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Rotasını İstanbul’un yanı başındaki saklı cennet Bayramoğlu’na çeviren Mar Yapı, insan konforunu önemseyen, doğayla iç içe geçmiş yaşam felsefesini, Bayramoğlu’na taşıyor.
 
“Tercihimiz girdiğimiz bölgeye değer katmak”
Yatırım için öncelikli bölge olarak belirledikleri Bayramoğlu için yaklaşık 2 yıldır araştırma yaptıklarını, uluslararası akreditasyonu olan gayrimenkul değerleme firmalarından raporlar aldıklarını belirten Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, sonuç olarak  Bayramoğlu’nda yatırım çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Bakış açılarının sadece müteahhitlik olmadığını aynı zamanda girdiği bölgeye değer katmak isteyen bir arazi geliştirici olarak da kendilerini sektörde konumlandırdıklarını söyleyen Özkök, buna bağlı olarak Bayramoğlu’nda örnek bir projeye imza attıklarını açıkladı.
Bayramoğlu’nda yarım kalmış bir projeyi devraldıklarını belirten Münir Özkök, “Projeyi her anlamıyla inceledik, fizibilitesini yaptık, yatırım yapılabilir bir alan olduğunu gördük. 350 dairelik projede 57 tane kat irtifakı tapulu kat maliki ve 39 tane de parasını ödemiş fakat tapusunu almamış kişi olduğunu gördük. 4 yılı aşkın süredir mağdur olan toplam 96 aile ile tek tek görüşerek projeyi sahiplendiğimizi belirttik. Geliştirdiğimiz modelle ailelerin mağduriyetlerini gidererek evlerine kavuşmasını sağladığımız gibi Bayramoğlu’na yakışır, mimarisi ve sosyal donatılarıyla özel ve nitelikli bir proje kazandırmış olacağız” diye konuştu.


Paylaş:

HABERLER