Maximoon'a Kardeş Geliyor

Bahçeşehir’de Maximoon projesinin inşaatını sürdüren Yalçıntepe Grup, yeni projesi için Zeytinburnu, Bakırköy ve Levent’te arazi arıyor...
Maximoon'a Kardeş Geliyor

Bu güne kadar birçok projeye hayat veren Yalçıntepe Grup yeni projeler için yer bakmaya başladı. Yeni projeler için şirketin çekim merkezine Zeytinburnu, Bakırköy ve Levent girdi.Henüz net bir anlaşma olmamakla birlikte bu bölgelerde arsa sahibi ve eski bina sahipleriyle görüşme trafiğini hızlandıran şirket, yeni projede de karma bir yaşam alanı inşa etmeyi planlıyor.

Yalçıntepe Grup CEO’su Bayram Başaran, “Zeytinburnu, Bakırköy, Levent’te yeni projeler yapmayı planlıyoruz. Buralardaki projelerimiz mimari açıdan çok şık ve iddialı olacak. İnşaatını gerçekleştireceğimiz bölgenin çehresini değiştireceğiz” bilgisini verdi.

Zarar eden az Bugüne kadar konuttan zarar eden çok az sayıda insan olduğuna da dikkat çeken BayramBaşaran, Türkiye’de krizlerde tek değer kaybetmeyen yatırımaracının konut olduğunu vurguladı. Başaran, yatırımkonusunda doğru lokasyonda vedoğrufirmadan alınan konutların borsa ve altından çok daha değerli olduğunu belirtti.

Müşterilerini geri çevirmiyor

Yalçıntepe Grup, bugüne kadar inşa ettiği projelerin hiçbirinde gerçek konut alıcısını geri çevirmemeye özen gösteriyor. Halen inşaatı devam eden Maximoon projesinde konut alıcılarına peşinatsız 60 ay vade, peşinatı ödeyip kalanı teslimde ödeme ve peşin alımlarda yüzde 12 indirim imkanı sunuluyor.

Yüzde 35’i satıldı

Esenyurt’ta 32 bin 356 metrekare alan üzerine inşa edilen Maximoon projesinde satışlar hızla devam ediyor. Bugüne kadar projenin yüzde 35’inin satıldığını kaydeden Bayram Başaran, projeye yoğun ilgi olduğunu kaydediyor. Projede toplam 1.400 daire ve 74 mağaza bulunuyor. Konut bölümünde stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde daireler yer alırken, rezidansta 50 metrekareden 500 metrekareye çıkabilecek flexible daireler bulunuyor. Evlerin fiyatları ise 89 bin liradan başlıyor.

Araplar daire aldı

Satışların yüzde 45’i ise yabancılara yapıldı. Projeden özellikle İran, Arabistan ve Hindistan’dan talep geldi. İngilizler’in de projeden daire aldıklarına dikkat çeken Başaran, mütekabiliyet yasasının çıkması ile birlikte Türkiye’de yabancıya konut satışının patlayacağını söyledi.
 


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05