Milyonluk siteye müfettiş el koydu!

İzmir, ödüllü sosyete sitesini konuşuyor. 1 milyon euroluk Folkart Evleri'nin ortasından kamu yolu geçeceği haberinin ardından bu lüks sitede tam anlamıyla şok yaşanıyor
Milyonluk siteye müfettiş el koydu!

İzmir'de güvenliği ve lüksü için alanların 1 milyon euro ödediği akıllı sitenin kamu yolları üzerine kurulduğunun ortaya çıkmasının ardından İçişleri Bakanlığı'na bağlı mülkiye müfettişleri konuya el attı. Müfettişler, Narlıdere Belediyesi'nde inceleme ve soruşturma başlattı. Sahipleri arasında birçok işadamı, sanatçı, sporcu ve profesör bulunan sitede ilk etapta kamuya ait bir yol yaya ve taşıt trafiğine açıldı. İmar planlarında Folkart Evleri'nin arasında kaldığı belirlenen İsmail Cem Sokağı'nda sitenin etrafını saran tel örgüler ve güvenlik bariyeri kaldırıldı. İçerisinde bin 200 ağaç, jakuzili balkonlar, mikroklimatik serinlik havuzları, seyir terasları biri kapalı üç havuz, market, kuaför vitamin barları gibi birçok özellikler bulunan daire sahipleri ise hak arama telaşına düştü.

BELGELER İNCELENMEYE BAŞLANDI Akıllı evler diye anılan Folkart Evleri incelemesinde müfettişler bazı belgelere el koydu. Bu belgeler arasında Narlıdere Belediyesi ile TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi'nin yazışmalarının da olduğu öne sürüldü. Belgeler arasında TMMOB İzmir Şehir Plancıları Odası'nın kamu yollarının kapatılmasının ardından, belediyeye 11.05.2011'de yanlıştan dönülmesi için yazı yazdığı ancak belediyenin Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un imzasını taşıyan 17.05.2001 tarihli belgede 'yol geçtiği iddia edilen imar adalarında işgal söz konusu değildir' diye yazı yazdığı görüldü.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur müfettiş incelemesinin devam ettiğini söyledi. Batur 'Konu soruşturma kapsamında olduğu için konuşamam. Ama olayda belediyenin bir kusuru yok' dedi. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak da yaptığı açıklamada 'Ben bu evleri satarken kimseye buradan yol geçmiyor, demedim' demekle yetindi.

Müfettişler de konuyla ilgili açıklama yapma yetkilerinin olmadığını olayda bir ihmal söz konusu belirlendiğinde ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Akşam


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05