Nev İstanbul'un Yeni Adı Glow 3

MOM Yapı Glow ismiyle büyüme kararı alınca 2012 yılında yapımına başlanan ve Haziran ayında teslim edilecek Nev İstanbul projesinin adını da Glow 3 olarak değiştirdi.
Nev İstanbul'un Yeni Adı Glow 3

Avrupa Holding Çekmeköy’de 160 konutluk yeni bir projeye de start verdi. Gayrimenkul sektöründe ilk yatırımını Çekmeköy’de New- istanbul ismiyle hayata geçiren MOM Yapı, parlayan anlamına gelen ‘Glow’ ismiyle büyüme kararı alınca haziran ayında teslim edilmesi planlanan New istanbul’un adını da Glow 3 olarak değiştirdi.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, “Glow markasını kamuoyunda yerleştirmek istediğimiz için bu değişikliği yaptık. Ayrıca piyasada New diye başlayan pek çok projeden de ayrışmak istedik” dedi.
 
Nitelikli konut üretecek
 
Şirket Glow 3’ün inşaatına 2010 yılının ilk çeyreğinde başladı. Satışlara ise inşaatın yüzde 65’i tamamlandıktan sonra Ekim 2011’de başlandı. 239 dairelik site Haziran 2012’de teslim edilecek. Daire büyüklükleri 58 ile 242 metrekare arasında değişiyor.
 
Metrekare satış fiyatları 3 bin, 3 bin 150 lira seviyesinde bulunuyor. İlk çıkış fiyatı ise ortalama 2 bin 750 lira seviyesindeydi. Şu ana kadar satışların yüzde 30’u tamamlandı. Bu ilk projenin kendileri için inşaat sektöründe başarılı bir başlangıç olması açısından büyük önem taşıdığını anlatan Balcı, “Bugün geldiğimiz noktada, projemizden konut sahibi olanların da ifade ettiği görüşlerin yansıttığı üzere, belirlediğimiz kalite hedeflerinin çok ötesine geçtiğimizi görüyoruz.
 
Markalı konut üretiminde ne denli ciddi, müşteri odaklı ve güvenilir olduğumuzu kanıtladık. İlk projemizin elde ettiği başarıyı bundan sonra hayata geçireceğimiz tüm projelere taşımak, kalite standartlarımızı aynen yansıtmak düşüncesindeyiz” bilgisini verdi.
 
50 milyon liralık yatırım
 
Şirket bu yıl yine Çekmeköy’ de 50 milyon lira yatırımla yaklaşık 160 konutluk yeni bir projeye daha başlayacak. Glow markasıyla satışa sunulacak konutların sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, sauna, yürüyüş yolları ve bol yeşil alan bulunacak.
 
1,5 milyon metrekarelik arazimiz var
 
Kentsel dönüşüm projelerine destek vermek amacıyla özel bir ekip oluşturulduğunu söyleyen Balcı, “Kendimize ait 1,5milyon metrekare arazimiz var. Bunlar Bodrum, İzmir ve İstanbul’da. Ancak biz kat karşılığı projeleri de değerlendirmeye alacağız. Oluşturduğumuz yeni ekip daha önce benzer çalışmalarda bulunmuş, profesyonel kişilerden oluşuyor. MOM Yapı olarak kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz ve bu alanda da gücümüzü hissettirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Paylaş:

HABERLER