Nissa İnşaat'tan Depreme Meydan Okuyan Proje

Nissa O2 Residence güvenlikte köprü ve nükleer santrallerle yarışıyor
Nissa İnşaat'tan Depreme Meydan Okuyan Proje

 

İstanbul’da yaşayanlar için konut seçiminde “deprem” ve “bina güvenliği” en önemli konular olması gerekirken, çoğu zaman geri plana itiliyor hatta hiç dikkate alınmıyor. Ege Denizi’nde son dönemde art arda yaşanan ve İstanbul’da da hissedilen 6,2 ve 5,0 şiddetindeki depremler bina güvenliğini yeniden gündeme getirdi. Nissa İnşaat; C50 beton sınıfı, bir metreküp betonda kullandığı 230 kilogram demir ile Nissa O2 Residence’ı bir adım öne taşıyor.
 
Nissa İnşaat; Bahçeşehir’de inşasına hızla devam ettiği Nissa O2 Residence projesinde kullandığı C50 beton sistemi, toplamda 11 bin 500 ton demir ve 240 cm radye temel üzerinde yükselmesi ile “deprem dayanıklılığı”nı ortaya koyuyor. “Depreme dayanıklılık” bir binanın tercih edilirliğinde ilk planda olması gereken bir nokta. Ancak, konut seçiminde; lokasyon, binanın dış cephesi, daire içi kullanımı, konfor, sosyal imkanlar ve ağırlıklı olarak fiyat karar sürecini öncelikli olarak etkiliyor.
 
Binalarda dayanıklılık; doğru statik hesaplar, kullanılan demirin özelliği, taşıyıcı kolonların etkinliği, projeyi hayata geçiren, denetleyen firmalar ve alınan ruhsata uygunluk gibi şartlarda ortaya çıkıyor.
 
İnşaat sektöründe bir ilki gerçekleştirerek gerçek çift cephe teknolojisini Nissa O2 Residence’da uygulayan Nissa İnşaat; kalite ve konfordan ödün vermeden “deprem dayanıklılık” şartlarını yerine getirerek konut sahiplerinin Nissa O2’deki yaşamlarını garanti altına alıyor.
 
Nissa İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Turgut Demiroğlu, Türkiye’nin deprem bölgesinde olması sebebiyle tüm binaların bu gerçek doğrultusunda inşa edilmesi gerektiğini vurgulayarak; “biz Nissa O2 Residence projesinde uyguladığımız son teknolojilerle depreme dayanıklı bir sistem oluşturuyoruz. Gerekli tüm raporlarını İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ilgili birimlerinden aldığımız Nissa O2 Residence’ın proje statiğini, yurt içi ve dışında birçok yapıyı projelendiren ve yüksek binalar konusunda uzmanlaşan İrfan Balioğlu’na yaptırdık. Projemizin mimarı Tuncay Çavdar’ın güvenlikle ilgili projeye kattığı her değeri koşulsuz kabul ettik ve uyguladık.” dedi.
 
Nissa 02 Residence için “kalite” vazgeçilmezimiz diyen Demiroğlu, “Projemiz 240 cm. radye temel üzerinde yükseliyor ve bir metreküp betonda 230 kilogram demir kullanıyoruz. Kullandığımız C50 beton genellikle köprü, nükleer santral gibi büyük projelere uygulanıyor, benzer konut projelerinden bu farkımızla da bir adım öne çıkıyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

Paylaş:

HABERLER