Now Bomonti Özellikleri

Now Bomonti yalnız Konut ve Ofis değil Yaşam kültürü vaad ediyor.
Now Bomonti Özellikleri

 

İstanbul’un merkezinde, “Konut-Ofis-Çarşı” karması olarak gelişen NOW BOMONTİ projesi; özellikle sokak seviyesinde yer alan butik alışveriş, yeme içme ve keyifli zaman geçirmeye yönelik buluşma mekanları ile renkli, hareketli bir yaşam ve kentsel çekim noktası oluşturuyor.

NOW Gayrimenkul imzasını taşıyan NOW BOMONTİ, çevre ve doku uyumu önceliği ile şekillenen 15 katlı tek blok halinde yükseliyor. Özellikleri ile birçok ilke damgasını vuracak olan NOW BOMONTİ, Türk mimarisinin öncü ofisi Tabanlıoğlu Mimarlık tasarımıyla yeni ve seçkin bir hayatın kapısını aralıyor. 

 

Sadece ofis ve konut değil, sosyal yaşam biçimi

İç mekanların günışığından ve eşsiz manzaradan en iyi şekilde yararlanması amacıyla tercih edilen saydam cam cepheler, NOW BOMONTİ’de iç–dış geçişkenliği ve bütünlüğü vurgularken, şeffaflığı sayesinde ise yapının çevresel etkisini yumuşatıyor. Ara teraslar ve balkonlarla birlikte, güneşin konumuna göre uygulanan fritli yüzeylerle de dinamik ve zarif bir cephe elde edilirken, bu özelliği ile de diğer projelerden ayrışıyor.

Sadece bir konut ve ofis bloğu olarak değil, aynı zamanda üst düzey nitelikte sosyal bir alan olarak planlanan NOW BOMONTİ, kullanıcılarına bir yaşam biçimi de sunuyor. Ana giriş bir lobiden sağlanarak, yapıda ilk ‘buluşma noktası’ oluşturuluyor. Ortak toplantı salonları, müzik prova ve kayıt odası, film odası gibi bina kullanıcılarına ayrılmış, tanışıklık ve aidiyet geliştirecek ortamların yanı sıra binayı giriş katı seviyesinde çevreleyen, gece boyunca servis vermesi planlanan kitapevi, gurme dükkanları, kafe ve lokantalar gibi ortak özgün mekanlarla zenginleştirilmiş sosyal yanı ile NOW BOMONTİ, çevresinin en önemli çekim merkezi olmaya hazırlanıyor.

Semtin estetik ve sağlıklı gelişimi için olumlu bir örnek oluşturarak, mimarlık dağarcığına katkıda bulunacak olan proje, bölgenin gelişim çizgisini belirleyecek ve yeniden doğan Bomonti’de yaşamak isteyecekler için bir referans olacak.


Paylaş:

HABERLER