Özyurtlar İnşaat 3 Yeni Projeyle Döndü

Özyurtlar İnşaat, kısa süre arayla N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerini satışa sundu.
Özyurtlar İnşaat 3 Yeni Projeyle Döndü

Düzenledikleri basın toplantısında Esenyurt'taki sancılı süreçten nasıl çıktıklarını anlatan Tamer Özyurt, bu süreç kapsamında NMerkez projesine dahil olması planlanan yaklaşık 1500 dairenin iptal edildiğini ve paralarının hak sahiplerine geri ödendiğini belirtti. Memleketi Gaziantep'te de yeni bir projenin hazırlıklarını yapmaya başladıklarını ifade eden Özyurt, Cve D segmentindeki aileler için konut üretimine devm edeceklerini belirtti.

N5 Suites, Arap yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Temmuz ayında satışına başlanan NCity Esenyurt’un yüzde 40’ı, Ağustosta satışa çıkan NCadde’nin ise yüzde 25’i kısa sürede sahiplerini buldu.

Hayata geçirdiği Gardencity, Ntepe, Ntowers, Nmerkez, Özyurtlar Residence ve Nşehir projeleriyle bugüne kadar 7 bin aileyi ev sahibi yapan Özyurtlar İnşaat, yeni projelerle büyümesini sürdürüyor. Bu yıl N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde adını taşıyan üç yeni projeyle konut alıcısının karşısına çıkan Özyurtlar İnşaat, önümüzdeki günlerde Bayrampaşa’da yapımına başlayacağı rezidans otelle birlikte turizm sektörüne de adım atacak.  

Özyurtlar İnşaat’ın yeni projelerini tanıtmak ve faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt ve Özyurtlar İnşaat Genel Müdürü Haluk Levent Ünal katıldı. 

Toplantıda bir konuşma yapan Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, sekiz ayını geride bıraktığımız 2013 yılını dolu dolu geçirdiklerini belirterek “Şuanda altı şantiyede inşaat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu şantiyelerde Nmerkez, Özyurtlar Residence, Nşehir, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerimiz yükseliyor” dedi. 

Üç yeni proje

Kısa  süre önce satışa sundukları ve büyük ilgi gören üç yeni projeleri N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde hakkında bilgi veren Tamer Özyurt şunları söyledi:

“N5 Suites, Beylikdüzü’nde otel ve rezidans konseptinde inşa ediliyor.16 katlı projede 132’si otel odası, 190’ı daire, 8’i dükkan olmak üzere toplam 330 bağımsız bölüm bulunuyor. 132 odalı N5 Suites Otel’de 101 adet 1+0 (stüdyo) ve 31 adet de 1+1 daire bulunuyor. Projede yer alan stüdyo daireler 40 metrekare büyüklüğünde. 1+1 dairelerin büyüklüğü ise 75 ve 87 metrekare arasında değişiyor. Diğer projelerden farklı olarak her dairede bir de balkon yer alıyor. Özellikle Arap yatırımcılardan büyük ilgi gören N5 Suites’in şuana kadar  yüzde 20’sini sattık.”

NCity Esenyurt projesini de anlatan Tamer Özyurt, “NCity Esenyurt,  Kiptaş 5. Etap ile Kiptaş 6. Etap’ın yanında bulunan 15 dönümlük arazide inşa ediliyor. 15 katlı dört bloktan oluşan NCity Esenyurt’ta 448 daire yer alıyor. Temmuz ayında satışa çıkan NCity Esenyurt’un şuana kadar yüzde 40’ını satmış durumdayız. 

Esenyurt’ta 7 dönüm arazi üzerinde inşa edilen NCadde ise tek blokta 16 kattan oluşuyor. NCadde’de 112 daire bulunuyor. Satışa çıkalı bir ay olmasına rağmen NCadde’nin ise yüzde 25’i satılmış durumda” diye konuştu.   

Ntowers’ta hayat başladı

Bu yıl yapımına yeni başlanan ve devam eden projelerin yanı sıra hak sahiplerine teslim edilen projelerinin de olduğunu belirten Tamer Özyurt şöyle devam etti:

“Bu yıl ilk olarak Ntowers projemizi tamamlayarak konut sahiplerine teslim ettik. Hepinizin de bildiği gibi Esenyurt’ta yaşanan imar probleminden dolayı bu projemizi revize etmek zorunda kaldık. Yeni imar planına göre inşa ettiğimiz Ntowers’ta şuanda hayat başlamış durumda. Yine imar tadilatı yaptığımız bir diğer projemiz Nmerkez’de ise inşaat tüm hızıyla sürüyor. Bu arada satışını tamamladığımız Özyurtlar Residence’ın inşaatını da bitirmek üzereyiz. Yıl sonuna doğru Özyurtlar Residence’da teslimlere başlayacağız. Esenyurt Nşehir projemiz ise ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Son olarak projeye iki yeni blok daha ekledik. Bu projenin de satışı tamamlanmak üzere” diye konuştu.

 “Zamanında teslim yaptık”

İnşaat sektöründe 23 yılı geride bıraktıklarını belirten Tamer Özyurt, “Bugüne kadar hep güvene dayalı işler yaptık. Tüm projelerimizi söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim ettik” açıklamasında bulundu.  Bu nedenle satışa sundukları tüm projelerinin ilk günden itibaren büyük gördüğünü belirten Tamer Özyurt, “Bu da bize yeni projelere başlamak için cesaret veriyor. Önümüzdeki günlerde otel rezidans projesiyle karşınıza çıkacağız” açıklamasında bulundu. 

Bayrampaşa Maltepe’de inşa edecekler rezidans otel hakkında bilgi veren Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt şöyle devam etti:

“Büyük bir otel markasının adını taşıyacak olan projemizin ruhsatını aldık. İnşaatına başlamak üzereyiz. Proje 160 odalı 300 yatak  kapasiteli olacak. Biz aslında bu projeyle kentsel dönüşüme de girmiş olacağız.”

Kentsel dönüşüme destek

Kentsel dönüşüme ilişkin görüşlerini de açıklayan Tamer Özyurt, “Ben herkesin depreme dayanıklı, etrafından sosyal donatıları olan sağlıklı evlerde yaşaması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle de kentsel dönüşümü sonuna kadar destekliyorum. Ancak kentsel dönüşüm dediğiniz olay bugünden yarına gerçekleşecek bir şey değil. Türkiye’nin kentsel dönüşümü bana göre 20 yılda tamamlanır. Tabiki önemli olan bu işe başlamaktır” açıklamasında bulundu. 

Son olarak perakende sektöründeki yatırımları Neyzen Yapı Market hakkında da bilgi veren Özyurt şunları söyledi:

“İlk şubesini 1990 yılında Esenyurt’un merkezinde açtığımız Neyzen’in üçüncü yapı marketini Mayıs ayında Beylikdüzü’nde Tüyap Fuar Merkezi’nin yanında faaliyete geçirdik. Neyzen Yapı Marketler’de 20 bin çeşit ürün satılıyor. Beylikdüzü’nün dışında Esenyurt ve Bahçeşehir’de de iki yapı marketimiz var. Ayrıca bir de lojistik depomuz bulunuyor. Neyzen’de perakendenin yanı sıra toptan satış da yapıyoruz. Biz Türkiye’nin önde gelen 10 inşaat firmasının resmi tedarikçisiyiz.” 

Özyurtlar İnşaat İletişim Bilgileri:

Web: http://www.ozyurtlar.com/

Tel: 444 40 27


Paylaş:

HABERLER