Rashid Al-Nafisi Kimdir?

Mazaya Grup Rashid Al-Nafisi Kimdir?
Rashid Al-Nafisi Kimdir?

Raşid Al-Nafisi Al Mazaya Holding Company’nin başkanıdır.

İşletme yönetimi, gayrimenkul geliştirme, yönetim alanlarında kırk yılı aşkın tecrübesiyle Raşhid Al-Nafisi, en üst seviyede tecrübeye ve başarıya sahip olduğu geniş bir geçmişe sahiptir. Al Mazaya Holding Company’deki başkanlık pozisyonunu işe başladığı 2004 yılından beri sürdürmektedir. Bu sebeple, kurumun Orta Doğu’daki en önemli ve en ünlü gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri haline getirme hususunda bütünleyici bir rol almaktadır. Şimdilerde, Al Nafisi Corporation for General Trading and Contracting Company’nin icra yönetim başkanlığı pozisyonunda da görev almaktadır.

Son yıllarda üstlendiği birden fazla görev, kendisinin bilimsel ve pratik yatkınlığının yanı sıra farklı yönetim becerilerinin derinliğini vurgulamaktadır. Sahip olduğu tecrübe çeşitliliği sayesinde Farmers' Union, Kuwait Commercial Bank, Loan Committee, Kuwait Asia Bank, Kuwait Airways Corporation ve Mazaya Qatar Company gibi çok sayıda şirketin ve bankanın yönetim kurullarına davet edilmiştir.  Ayrıca, Al Nafisi United Group’ta icra kurulu başkanı ve Kuwait Real Estate Bank’te gayrimenkul borç yönetimi müdürü olarak hizmet vermiştir.

Al-Nafisi, lisans derecesini Kuwait Üniversitesi Ticaret, Ekonomi ve Siyasal Bilimler Fakültesi, Ticaret (Muhasebe) bölümünden almıştır. 2012 yılında, Arabian Business tarafından dünyanın en etkili Arapları arasında gösterilmiştir.


Paylaş:

HABERLER