Rings İstanbul'dan önemli adım

Selin Yapı tarafından inşa edilen, müstakil yaşam konforu sunan daireleri ile Anadolu yakasının en iddialı projesi Rings İstanbul çevre dostu ve enerji tasarrufu uygulamalarıyla, Breeam ve Leed sertifikalarına aday oldu.
Rings İstanbul'dan önemli adım

 

Rings İstanbul, bünyesinde bulunan Rings Alışveriş Merkezi ve Rings Suites etaplarıyla uluslararası çapta en çok bilinen Amerika menşeli "Leed" ve İngiltere menşeli "Breeam" sertifikalarına aday oldu. 


Leed ve Breeam sertifikaları için süreç,  tasarım aşamasından başlayarak binanın tamamlanmasına kadar devam eden uzun bir aşamayı kapsıyor. Lokasyon, tasarım, kullanılan yapı malzemelerinin özellikleri, yapı tekniği, atık malzemelerin yeniden kullanımı gibi bir yapının çevre dostu olarak kabul edilmesinde etkili birçok faktör dikkate alınıyor.  

Rings İstanbul Satış ve Pazarlama Müdürü Ahmet Gülşen, Leed ve Breeam Sertifikalarına aday olmanın projenin doğal bir süreci olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

‘Normalde projeler bu sertifikaları almak için ekstra uygulamalar ve maliyetler yapıyorlar. Ancak biz bu belgelere aday olmak için ekstra maliyete girmedik. Sertifikalara adaylık için aranan kriterlerin hepsi Rings İstanbul projesinde en başından beri vardı. Biz çevreyi korumak adına yaptığımız uygulamaların sorumluluk gereği şart olduğunu ve bu doğayı çocuklarımızdan emanet aldığımızı düşünüyoruz. Böylece çocuklara bırakacağımız dünyanın daha temiz olmasına bir parça katkıda bulunmaya çalışıyoruz.’

Evinizi şimdi alın, ödemeye taşındıktan sonra başlayın


Anadolu yakasının son iki ormanından biri olan Aydos eteklerine inşa edilen Rings İstanbul’da 1+1’den 5+2 dublekse kadar farklı tip ve metrekarelerde daireler mevcut. 238.000 m2’lik alana sahip projede toplamda bin beş yüz konut, Rings Alışveriş Merkezi, 40.000 metrekarelik kapsamlı sosyal tesisleri bünyesinde barındıran Rings Club’ın yanı sıra Bilfen Anaokulu ve İlköğretim Okulu da yer alıyor. 

‘Evinizi şimdi alın, ödemeye taşındıktan sonra başlayın’ kampanyası kapsamında Rings İstanbul’dan ev sahibi olanlar evlerini şimdi alıp, kredi taksit ödemelerine taşındıktan sonra başlamanın avantajını yaşıyor. Projenin ilk etabının teslimi ise Mayıs 2013’de.

Projede peşin fiyatlar ise;

- 1 oda 1 salon daireler 236 bin liradan, 
- 2 oda 1 salon daireler 437 bin liradan, 
- 3 oda 1 salon daireler 482 bin liradan, 
- 4 oda 1 salon daireler 588 bin liradan başlıyor.

 

Paylaş:

HABERLER