Rönesans Holding CRE Federal’de 2 büyük ödülün sahibi oldu

Rönesans Holding, Rusya'da "Yılın Yatırımcısı" ve en iyi büyük AVM kategorilerinde "Altın Tuğla" ödüllerini aldı
Rönesans Holding CRE Federal’de 2 büyük ödülün sahibi oldu
 
RUSYA’NIN EN ÖNEMLİ ÖDÜLLERİ RÖNESANS HOLDİNG’İN…
 
RÖNESANS HOLDİNG, RUSYA’NIN EN ÖNEMLİ ÖDÜLLERİNDEN CRE FEDERAL’DE 2 DALDA BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU.  
 
20 yıldan uzun bir süredir Rusya’da pek çok sektörde faaliyet gösteren Rönesans Holding, bu ülkede,   gayrimenkul alanındaki iki büyük ödülün sahibi oldu.  Müteahhitlik sektörü başta olmak üzere birçok sektördeki başarısını ticari gayrimenkul alanında da sürdüren Rönesans, Rusya’nın en önemli ödüllerinden Commercial Real Estate Federal Awards (Ticari Gayrimenkul Federal Ödülleri) kapsamında, hem ‘Yılın Yatırımcısı Ödülü’ne hem de ‘Yılın En İyi AVM’si kategorilerinde Altın Tuğla Ödülü’ne layık görüldü.
 
Rusya’da faaliyet gösteren, gayrimenkul sektörünün yerli – yabancı en büyük yatırımcılarının ve geliştirdikleri projelerin 13 ayrı kategoride değerlendirildiği Commercial Real Estate Federal Ödülleri 2003 yılından bu yana gerçekleştiriliyor. CRE Federal Ödüllerinin 11’incisi bu yıl 24-26 Haziran tarihleri arasında Sochi’de düzenlendi.
 
Rusya’nın 31 şehrinden, aralarında; yatırımcılar, yöneticiler, işadamları, mimarlar ve mühendislerin bulunduğu sektör profesyonellerinin oy kullandığı CRE Federal Ödüllerinde Rönesans Holding’e bağlı olarak Rusya’daki gayrimenkul geliştirme faaliyetlerini yürüten şirketi Renaissance Development’ın, yatırımları ve projeleri değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda şirket geliştirdiği gayrimenkul projeleriyle Yılın Yatırımcısı Ödülü’nü alırken, Rusya’nın en büyük AVM’lerinden olan Aura Yaroslavl AVM, ‘En İyi AVM’ seçildi.
 
İlklere imza atan proje: Aura Yaroslavl
 
Rusya’nın en büyük inşaat ve yatırım şirketleri arasında yer alan Rönesans Holding tarafından inşa edilen Aura AVM’lerinin üçüncüsü olan ve 2013 yılında açılan Aura Yaroslavl, Yaroslavl tarihi şehir merkezine açılmış ilk büyük alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor.  61 bin 572 metrekare inşaat alanına kurulan Aura Yaroslavl, 35bin 528 metrekare alanda,  214 mağaza ile hizmet veriyor.
 
Aura Alışveriş Merkezlerinin ilki olan Aura Novosibirsk 2012 yılında, ikincisi Aura Surgut ise 2013 yılında aynı kategoride ödüle layık görülmüştü.
 
Rönesans bir kez daha Yılın Gayrimenkul Yatırımcısı!
 
Rönesans, alanında uzman isimlerin oylarıyla, ticari gayrimenkul projelerinin tasarımı, geliştirilmesi, inşa edilmesi ve idaresi alanında elde ettiği üstün başarıları ile CRE Ödüllerinde ilk ‘Yılın Yatırımcısı’ ödülünü 2012 yılında kazanmıştı.  
 
Rusya’da özellikle müteahhitlik ve gayrimenkul yatırım alanlarında faaliyet gösteren Rönesans, 11’i Türkiye’de, 9’u Rusya’da olmak üzere 20’si faaliyette, 18’i geliştirme aşamasında toplam 38 gayrimenkul projesi yürütüyor.
 
Rönesans Holding bugün 23 bin çalışanı ve 3,6 milyar Dolar iş hacmi ile Rusya’nın en büyük yabancı inşaat şirketi konumunda… Rönesans Holding bugüne kadar Rusya’da toplam 100 bin 257 metrekare kiralanabilir alana sahip 7 ‘ofis projesi’  ve 187 bin 324 metrekare kiralanabilir alana sahip 3 ‘alışveriş merkezi’ projesine imza attı.  Rönesans’ın bu ülkede ayrıca 14 bin 464 metrekare alana sahip otel ve ofisin bir arada bulunduğu karma projesi ile 54 bin metrekare alana sahip 1 konut projesi bulunuyor.
 
Gelecekteki Rönesans!
 
Rusya’da toplam yapılan gayrimenkul yatırımı tutarı ise 1,7 milyar Dolar. Holding,  Rusya’da her sene yatırım porföyüne 1 alışveriş merkezi, 2016 yılı sonuna kadar 3 ofis binası ve sonraki her yıl bir ofis binası eklemeyi planlıyor.
 
Holding’in İnşaat Grubunun önümüzdeki 5 yıl için hedefi ise lider bulunduğu pazarlarda bu başarıyı devam ettirmek, birleşme ve satın almalarla mevcut gücü artırmak ve dünyanın ilk 20 uluslararası yüklenici inşaat şirketi arasında yer almak. Gayrimenkul, enerji ve sağlık projelerinde de çalışmalar devam edecek. Önümüzdeki 3 yıl boyunca 3,2 milyar Euro’luk yatırım yapmayı hedefleyen Rönesans, Rusya’da ve Türkiye’de her sene 1 milyar Euro’ya yakın yatırım yapmayı planlıyor.

Paylaş:

HABERLER