Safi Espadon Residence'ta 206 Bin Liradan başlayan fiyatlarla...

Safi Holding tarafından Kartal'da hayata geçirilen ve fiyatların 206 bin - 1.2 milyon lira arasında değiştiği Espadon Residence projesi'ni Burj el Arab'a benzerliği sebebiyle Arap yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor..
Safi Espadon Residence'ta 206 Bin Liradan başlayan fiyatlarla...

Gayrimenkul sektörüne Kartal’daki Safi Espadon Residence ile giren Safi Holding, projeyi bir emlak fuarında Burj el Arab’a benzeten Arap yatırımcılardan talep aldı. 136 dairelik projenin lüks dairelerinin toplu satışı için Kuvetyli bir grupla görüşmeler devam ediyor.

Denizcilik, katı yakıt ve şeker sektörlerinde faaliyet gösteren Safi Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk projesine Kartal'da yaptığı Safi Espadon Residence ile adım attı. Projeyi yurtdışındaki emlak fuarlarında tanıttıklarını söyleyen Safi Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Safi, Arapların projeyi Burj el Arab'a benzettiklerini bu nedenle de tamamına talip olduklarını söyledi.
 
Hakan Safi, 136 konuttan oluşacak projede 40 daireyi yoğun ilgi üzerine ön satışlarla sattıklarını söyleyerek, "Kuvetyli yatırımcılar projeyi çok beğendi. Tamamını almak istediler. Ancak biz 40 daireyi sattığımızı onlara ilettik. Onlar da küçük daireler değil penthouse tarzı büyük konutlarla ilgilendiklerini söylediler. Görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda bir toplu satış gündeme gelebilir" dedi.
 
206 bin TL'den başlıyor
Projeye başlamadan önce EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ile bir fizibilite çalışması yaptıklarını ve Anadolu Yakası'nda Kartal'da karar kıldıklarını söyleyen Safi, projede 1+1, 1+1.5 ve 2+1 daire seçeneklerinin yer alacağını metrekare fiyatlarının ise 3 bin 750 TL'den başlayacağını söyledi. 136 dairenin tamamının deniz ve Adalar manzarasına sahip olduğunu söyleyen Safi, projedeki dairelerin satış fiyatının ise 206 bin TL ile 1.2 milyon TL arasında değişeceğini açıkladı.
 
50 milyon liralık yatırım
Projenin mimarı Dome Mimarlık sahibi Murat Yılmaz ise projedeki 1+1 dairelerin birleştirilerek 300 metrekareye kadar tek kat satın almalar yapılabileceğini kaydetti. 50 milyon TL yatırımla yapılacak proje 2013 Aralık'ta teslim edilecek.
 
Projenin danışmanlığını yapan EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Genel Müdürü Neşecan Çekici, "Kartal bölgesine ilgi artıyor. Bölgede küçük metrekareli ev talebi oldduğunu gördük. Bu nedenle de projede küçük ve birleştirilebilir dairelere yer verdik" diye konuştu.
 
İki yılda dört bölgede proje
Safi, gayrimenkul alanındaki yatırımlarının devam edeceğini de söyleyerek Taksim, Etiler, Kağıthane ve Dolapdere'de de arazi stoklarının bulunduğunu iki yıl içinde bu bölgelerde de gayrimenkul projeleri geliştireceklerini anlattı. Safi, ayrıca Tophane'de de bir butik otel yapacaklarını sözlerine ekledi.


Paylaş:

HABERLER