Şehrizar Konakları'nda 1 Milyon 950 Bin Liradan

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat'ın hayata geçirdiği Şehrizar Konakları projesinde titanyum çinko kullanılan konutların dış cephe kaplamaları ise thermowood işlemi görmüş ahşap ve traverten doğal taş uygulamaları ile gerçekleştirildi..
Şehrizar Konakları'nda 1 Milyon 950 Bin Liradan

Şehrizar Konakları’nda titanyum çinkodan yapılan çatıların kiremitleri projeye özel olarak 2 farklı renkte üretildi.

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat tarafından hayata geçirilen Şehrizar Konakları; titanyum çinko çatıları ve dış cephede kullandığı thermowood işlemi görmüş ahşap ve traverten doğal taş uygulamalarıyla öne çıkıyor.

Üsküdar Altunizade’de Emlak Konut GYO ve Gap İnşaat’ın, İstanbul’a değer katacak bir proje olarak hayata geçirdiği Şehrizar Konakları, projede kullanılan malzeme kalitesi ile de farklılaşıyor. Şehrizar Konakları projesinde kullanılan titanyum çinko çatılar ve dış cephede kullanılan thermowood işlemi görmüş ahşap dış cephe kaplamaları ve traverten doğal taş uygulamaları projeye kattığı estetiğin yanında uzun ömürlü ve sağlam bir yapı oluşturuyor.
 
Şehrizar Konakları’nda titanyum çinkodan yapılan çatıların kiremitleri projeye özel olarak 2 farklı renkte üretildi. Güvercinlik ve dere kaplama malzemeleri olarak Titanyum Çinko kullanılan evlerde dış cephe kaplamaları ise thermowood işlemi görmüş dişbudak ahşap ve traverten doğal taştan oluşuyor.  
 
Kendi kendini doğal yollarla koruyan, demir içermeyen titanyum çatılar zamanla üzerinde oluşan tabaka sayesinde atmosfer etkilerine karşı doğal koruma oluşturabiliyor. Şehrizar Konakları’nda binaların dış cephelerinde ahşabın yüksek derecede ısı ve su buharıyla thermal olarak modifiye edilmesi işlemi olan thermowood ile uzun ömürlü doğal koruma sağlanıyor. Şehrizar Konakları’nda pencere ve sürme kapı sistemleri ise SAPA marka ısı izolasyonlu alüminyum profillerden yapılıyor.  
 
İstanbul’un doğasında ne varsa, Şehrizar’da…
 
Ünlü mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar’ın buluştuğu Şehrizar Konakları bir arada yaşamak isteyen geniş aileler için huzurlu ve ferah bir ortam sağlarken, İstanbul’un bitkilerinin kullanıldığı peyzaj düzenlemeleriyle sıcak ve samimi bir mahalle ortamını da mimariye yansıtıyor. Her mahallenin ortak bahçe alanlarının bulunduğu projenin peyzajında, İstanbul’un doğasını yansıtan Manolya, Süs Kirazı, Gülibrişim, Oya Ağacı, Süs Elması, Sarı Salkım, Akağaç, Huş, Katalpa ve Erguvan gibi bitkiler kullanılıyor.
 
38 blok ve 208 lüks dairenin yer alacağı ve kaba inşaatı tamamlanan Şehrizar Konakları’nın 2013 yılının başında tamamlanması planlanıyor. 49 bin 500 metrekarelik arazide 108 bin metrekare inşaat alanı bulunan Şehrizar Konakları'nda konakların büyüklükleri 180 metrekare ile 626 metrekare arasında değişiyor. Halen satışı devam eden dairelin fiyatları ise KDV dahil 1 milyon 950 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05