Şehrizar Konakları’nda 1 milyon 950 bin TL'ye!

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat; İstanbul’un doğası, dokusu ve değerlerini Şehrizar Konakları’nda buluşturuyor
Şehrizar Konakları’nda 1 milyon 950 bin TL'ye!

Üsküdar Altunizade de Emlak Konut GYO işbirliği ile yükselen proje; sevdikleriyle birlikte aynı mahallede huzur ve güven içinde yaşamanın hayalini kuran sakinlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Emlak Konut GYO ve Gap İnşaat, İstanbul’a değer katacak bir projeyi Üsküdar Altunizade’de hayata geçiriyor. Havası ve manzarasını Boğaziçi’nden alan, Çamlıca Tepesi’ne komşu olan Şehrizar Konakları, Boğaziçi Köprüsü ve bağlantı yollarına yakınlığı ile öne çıkıyor.  Şehrin merkezinde yer alan proje , aynı zamanda  doğa ile iç içe bir yaşam fırsatı sunuyor.

Emlak Konut GYO işbirliği ile inşa edilmekte olan Şehrizar Konakları, Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin’in 6 Ocak 2012 günü düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Yatırım maliyeti 450 milyon lira

Ünlü mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar’ın buluştuğu projenin toplam yatırım maliyetinin arsa payı dahil 450 milyon TL olduğunu ve 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacağını kaydeden Yetgin, şöyle konuştu:

“Şehrizar Konakları’nın arazisi 49 bin 500 metrekare. 108 bin metrekarelik inşaat alanımızın yaklaşık 7 bin metrekaresisosyal tesislerden oluşuyor. Şehrin en merkezi noktasında, adeta iki kıtayı kucaklayan bir lokasyonda. Blokların yerleşimi projedeki tüm yapıların manzaraya sahip olmaları için birer kat farkla Boğaziçi'ne doğru inerek düzenlendi.  İstanbul Boğazı’nın dokusunu yansıtan bitkilerinin kullanıldığı peyzaj düzenlemeleri; geniş bahçeleri, kameriyeleri ve temiz havası ile projeyi özel bir dünyaya dönüştürüyor.”

208 daireye 600 araçlık otopark

Şehrizar Konakları’nda, 300 metrekare taban oturumlu 38 blok ve 208 lüks daire yer alıyor. Blokların arazisi, toplam 600 araç kapasiteli 5 ayrı otopark katı olarak çözümlendi. Yerleşim planlanırken, kendi içerisinde birkaç bloğun birleştiği mahalleler oluşturuldu.

180-626 metrekarelik daireler

Kalabalık aileler için ideal olan 3-8 odalı dairelerin büyüklükleri, brüt 180-626 metrekare arasında değişiyor. Şehrizar Konakları’nda; yatak odalarının çoğunluğu en-suit olarak planlandı. Halen satışta olan daire tiplerinin fiyatları ise KDV dahil 1 milyon 950 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor.


Paylaş:

HABERLER