Seray City'de Ev, Tapu Ve Kredi Anında Hazır!

Seray Gayrimenkul İnşaat’ın 2010 yılının Haziran ayında yapımına başladığı Seray City, üç bloktan oluşan projede daireler 2011 yılının Temmuz ayında sahiplerine teslim etti.
Seray City'de Ev, Tapu Ve Kredi Anında Hazır!

Seray Gayrimenkul İnşaat, Adana’ya bir yıl gibi kısa bir sürede üç bloktan oluşan modern çağa yakışır, nitelikli bir yaşam alanı kazandırdı. Sosyal etkinlik alanları, daire özellikleri ve site yaşamının verebileceği tüm imkânlarıyla sahiplerine mutlu bir yaşam vaat eden Seray City, verdiği sözü tutarak tüm dairelerini bir yıl gibi kısa bir sürede tamamladı.

Seray Gayrimenkul İnşaat’ın 2010 yılının Haziran ayında yapımına başladığı Seray City, üç bloktan oluşan projede daireler 2011 yılının Temmuz ayında sahiplerine teslim etti. Seray City’i çok kısa bir sürede tamamladıklarını ve proje aşamasında özellikle satışa sunmadıklarını belirten Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık, “Önce satıp sonra yapmak mantığıyla değil, yapımını tamamladıktan sonra satmak mantığı ile yola çıktık. Seray City’i tamamen kendi öz kaynaklarımızla tamamladık. Biz boş arsayı dolaştırıp, kağıt üstündeki hayallerimizi anlatmıyoruz. Diyoruz ki; gelin sitemizi gezin, dairenizi beğenin, ekonomik fiyatlara satın alın, anahtarını verelim ve yeni evinizde konforlu bir yaşama hemen merhaba deyin” dedi.

Ev almak isteyenlere önemli uyarılarda bulunan Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık; “Ev, sık sık satın alınan bir şey değil. Bir defa satın alıp uzun süre içerisinde yaşıyorsunuz. Ev alırken ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Henüz tamamlanmayan bir projeden ev satın almak bazen hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Bu nedenle biz önce yapıp sonra satmak prensibiyle hareket ediyoruz. Tapusunu vermeden, sözleşme ile ev satmıyoruz. Ev satıyorsak öncelikle tapusunu vermemiz gerekiyor. Müşterilerimize daima şunu söylüyoruz: Tapu almadan ev almış sayılmazsınız. Ev alıyorsanız öncelikle tapusunu alın. Ayrıca satın almadan önce, beklentilerinizin tam olarak karşılığını bulacağınızdan emin olun. Emin olmanın en iyi yolu, her şeyiyle tamamlanmış olan bir evi satın almaktır.” Şeklinde konuştu.
 


“EV ALIYORSANIZ ÖNCELİKLE TAPUSUNU ALIN”
Seray Gayrimenkul İnşaat’ın kuruluş aşamasını ve nasıl bu günlere geldiğini anlatan Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık; “Firmamız Seray İnşaat adıyla 1991 yılında kuruldu. Uzun süre sektördeki önemli firmalara yapı malzemesi temin ettik. 1998 yılı itibariyle Seray Factoring A.Ş. olarak bir süre faktoring hizmetleri de verdik. 2010 yılında Seray Gayrimenkul İnşaat olarak ilk konut projemiz olan Seray City’nin temellerini attık. Seray City’nin inşaatına 2010 yılının Haziran ayında başladık ve 2011 yılının temmuz ayında da tüm projeyi tamamladık. Şimdi bu projeyi tamamlamış olmanın haklı mutluluğunu yaşarken, Adana’ya başka yeni nitelikli site projeleri kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Seray City’nin üç bloklu büyük bir site projesi olmasına rağmen, bir yıl gibi kısa bir zaman zarfı içerisinde tamamlandığını belirten Ayrık, “Seray Gayrimenkul İnşaat olarak yola çıkarken kendimize bir amaç belirledik. Amacımız; kaliteli, huzurlu, konforlu ve nitelikli yaşam alanları inşa ederek uygun fiyatlarla satışa sunmak, isteyen herkesi güzel bir ev sahibi yapmaktı. Bu amaç doğrultusunda kendimize bazı prensipler belirledik. Bunların en başında ‘Önce projeyi tamamlayıp sonra satmak’ yer alıyordu. Yani, önce satıp sonra yapmak mantığıyla değil, eksiksiz bir şekilde tamamlayıp sonra satmak mantığı ile yola çıktık. Elbette böyle bir anlayışı prensip olarak kabul etmekle beraber, projenin tamamlanması için gereken tüm sermayeyi öz kaynaklarınızla da finanse etmeniz lâzım. Biz bu düşüncelerle yola çıktık ve Seray City’nin yapımına kendi sermayemizle başladık. Proje aşamasındayken kesinlikle satışa sunmadık. Dolayısıyla projemizin ilerlemesi satışa bağlı değildi. Böylelikle hızlı yol alabildik ve Seray City’i bir senede tamamladık.
 


“ÖNCE İŞİ BİTİR, SONRA SAT”
Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık, projenin temelini atıp, 3D çizimler veya kısa sürede yapılacak maketler üzerinden satış yapmanın bir tercih olacağını vurgulayarak, “Seray Gayrimenkul olarak biz önce tamamlayıp sonra satmayı tercih ediyoruz. Henüz ortada projenin sadece maketi varken ev satın almanın bazı riskleri vardır. 3D çizimler ve maketler, yapılacak projeyi bir yere kadar anlatabilir. Bazen beklentiler çok yukarılarda tutulup, maket üzerinden satın alındıktan sonra sürprizlerle karşılaşma ihtimali olabiliyor. Tamamlanmış bir projede ise sürprize, hayal kırıklığına yer yoktur. Bu yaklaşımın en büyük avantajı şudur: Hayal satın almıyorsunuz. Ne alacağınızı biliyorsunuz, evinizi görüyorsunuz, inceliyorsunuz ve öyle karar veriyorsunuz. Seray City’de herkes oturacağı daireyi inceleyip tüm detaylarını gördükten sonra satın alım gerçekleştirir. Bizim iş prensibimiz budur. İnsanların mağduriyet yaşamasını asla istemeyiz. O nedenle önce projemizi hayata geçirir daha sonra bunların satışını yaparız. Yani insanlar bizden konut alırken bunu görerek alırlar. Sonradan herhangi bir sürprize yer yoktur bizim çalışma anlayışımızda. Bu, biz var olduğumuz sürece böyle olacak. Kimsenin zarar görmeden ev sahibi olması için çaba sarf ediyoruz. Sonuçta insanlar hayallerindeki gibi bir evde oturmak için bir bütçe ayırıyorlar, yıllarca birikim yapıyorlar” diye ifade etti.

Piyasada genellikle temelden daire almanın daha ekonomik olduğu düşüncesi hakim olduğunu ve çoğu kişi proje tamamlandıktan sonra fiyatlar yükselir düşüncesiyle henüz temel atılmadan satın almanın daha mantıklı olduğu zannedilir şeklindeki düşünceye farklı bir mantıkla yaklaşan Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık, “bu yaklaşım sadece müteahhit firmalar için avantajlıdır. Bu yolu izleyen firmalar önce satışı yapar, sonra elde ettikleri nakitle projeyi tamamlarlar. Fakat alıcı tarafından baktığımızda ekonomik fiyatlara satın almanın aksine, risk söz konusudur. En ufak bir ekonomik kriz, ‘Önce sat sonra yap’ mantığıyla hareket eden firmaların büyük bir kısmını sekteye uğratır. Çünkü satamazlarsa projeyi devam ettiremezler. Bu da alıcıları mağdur eder. “Bir proje henüz temel aşamasındayken evler daha ucuz olur, proje tamamlandıktan sonra fiyatlar artar” düşüncesine de şöyle bir açıklama yapmak istiyorum. Kirada oturduğunuzu varsayın. Yeni bir ev alıyorsunuz, parasını ödüyorsunuz ama en az iki – üç sene daha evinize geçip oturamıyorsunuz. Bu durumda kirada oturmaya devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Evinize geçip oturamadığınız sürede kiraya ödediğiniz parayı da hesaba katarsanız bunun aslında ekonomik bir tercih olmadığını göreceksiniz. Mevcutta oturduğunuz evin kira değil de mülk olduğunu farz etsek bile, yeni aldığınız ev henüz tamamlanmamış olduğu için oradan gelebilecek bir kira gelirinden mahrum kalmış oluyorsunuz. Bu nedenle, biz ev satın alıp birkaç sene tamamlanmasını beklemeye ve bu sürede kira ödemeye devam edene kadar, ev almak isteyenlere ‘Gelin dairenizi gezin, yakından inceleyin. Yeni evinizde hemen konforlu bir hayata merhaba deyin” dedi.     


“SERAY CİTY’DE YOK YOK!”
Seray City’nin özelliklerini anlatan Seray Gayrimenkul İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayrık, şunları söyledi:
 
“Sitemiz üç bloktan oluşuyor. Her kat iki daire olmak üzere, bloklarımız 13 kat artı zemin kat şeklindedir. Seray City’de, bir site projesinde olması gereken her şey var; diyebiliriz. Gereksiz kullanım alanlarından kaçınarak, tüm detayları ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirdik. Site özelliklerimizi sayacak olursak; site içi yaşamı huzurlu kılacak 24 saat gece ve gündüz görüş kameralı güvenlik sistemiz var. Sosyal alanlara önem verdik. Seray City’de, fitness salonu, yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk parkı, kamelyalar ve kreş gibi olanaklar var. Çocuk parkı uzaktan izleme sistemi ile takip edilebiliyor. Bu da ailelere çocukları parktayken güven veriyor. Tüm daireler ve ortak alana yetecek nitelikte jeneratörümüz mevcut. Bu jeneratör Seray City sakinlerine elektrik kesintisinin ne olduğunu unutturacak nitelikte. Her blokta beş kişilik çift asansör yer alıyor. Doğalgazlı ısıtma sistemimiz mevcut. Daire içi özelliklerine gelince; lavabo, klozet ve bataryalarda ECA markasının lüks serisini tercih ettik.

Balkon ve merdivenlerde krom korkuluklar kullanıldı. Islak hacimlerde birinci sınıf seramik, çift banyo, tüm odalarda birinci sınıf Alman parke, mobilya bölme kapılar, her odada TV, telefon ve klima tesisatı, hazır mutfak, granit mermer, üçlü Franke marka ankastre set, Fransız balkon, merkezi uydu sistemi ve vestiyer gibi özellikler projemizde standart özellikler olarak yer alıyor. Ayrıca Adanalılar için vazgeçilmez olan mangal keyfi için bahçenin bir bölümünde mangal yakılabilecek alanlar oluşturduk. Bu bölümde dileyenler sevdikleriyle birlikte, kimseyi rahatsız etmeden mangal partileri yapabilecekler. Aslında özetle Seray City, bir ailenin her ferdi için düşünülmüş detaylarla dolu; kâğıt üzerinde değil, hayata geçmiş bir proje. Seray City, Adana’nın özellikle son dönemlerde önem kazanmış, düzenli yaşam alanlarının kurulduğu Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı’nda yer alıyor.  Burada yapılan binalar aynı zamanda daha ferah, daha havadar oluyor. Çünkü bu bölgede binalar birbirini kapatmayacak şekilde planlandı. Binalar arasındaki mesafeler oldukça uzak. Bu bölgenin yakın vadede Adana’nın prim yapacak gözde semtlerinden olacağını düşünüyorum. Ödemeyle ilgili müşterilerimiz için sağladığımız şu kolaylık var. Onları sadece bir bankaya mecbur bırakmıyoruz. Dairelerimizin tamamı krediye uygun, çünkü hepsinin tapusu var. Dileyen istediği bankadan kredi çekerek, uygun faiz koşullarıyla ve uzun vade seçenekleriyle kira öder gibi ev sahibi olabiliyor.”


Paylaş:

HABERLER