Silivri Metro Projesi

925 milyon TL’lik yatırım yapılan Silivri’de metro projesi yolda Topbaş; “Silivri İstanbul’un merkeziyle buluşacak”
Silivri Metro Projesi

 

Silivri’de vatandaşlarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, ilçeye dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak” dedi.İftar sonrası Silivri sahilinde vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivrililerin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Başkan Topbaş, medeniyetler kurmuş bir milletin mensupları olarak İstanbul’u mutlu insanların yaşadığı medeni bir şehre dönüştürmek için çalıştıklarını söyledi. 
Silivri Büyükşehir Belediyesi’ne dahil olduktan sonra ilçeye ve köylerine toplam 925 milyon TL’lik yatırım ve hizmet götürdüklerini hatırlatan Kadir Topbaş, “Altyapıdan ulaşım sistemlerine kadar yatırımlarımız devam ediyor. 2005 yılında buradaki sanayi bölgesine 45 günde 18 kilometrelik mesafeden doğalgaz getirdik. Bize mali geri dönüşümünün yıllar sonra olacağını bilerek bu yatırımı yaptık. Çünkü sanayi demek, Türkiye’nin geleceği demekti. Silivrililerin istihdamı demekti. Silivri’nin merkezinde ve köylerinde de doğalgazı yaygınlaştırdık” diye konuştu.

"Silivri’de metroyu kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz"
İstanbul’a yılsonuna kadar 60 milyar TL yatırım yapmış olacaklarını, bunun bir devlet bütçesine denk olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Silivri’ye metro dediğimizde kimsenin hayallerinin bile ulaşamayacağı bir şeyi ifade ettik. Bunu ancak biz yaparız ve adımlarını atıyoruz. Projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Metroyla Silivri yazlık bir sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak. Sizlerden aldığımız destekle bunu süreleri de kısaltarak hayata geçirmek istiyoruz. Belediye olarak kaynaklarımız ve borçlanma imkanlarımız var. Yıllık bütçemizi yüzde 98 oranında gerçekleştiriyoruz. Kamu kuruluşu olarak özel sektörde bile zor olan bir şey başarıyoruz. Çünkü kaynaklarımızı doğru kullanıyoruz.”

“Benim yârim İstanbul”
Büyükşehir Belediyesi’nin Silivri’ye yaptığı yatırımların detaylı olarak yer aldığı kitapçığı vatandaşlara tavsiye eden Başkan Topbaş, “Lütfen okuyunuz, bunlar sizlerin kaynaklarıyla yapılmış işler. Ve yarın bunların hesabını sandıkta bize sorun. Bunun hesabını vermeye hazırız.” dedi.
 “Siyasi görüşlerimiz, kültürlerimiz, hatta inançlarımız farklı olabilir. Ama insanız ve beraberiz. Birbirimizi sevmeliyiz, toplumdaki barış buradan geçiyor” diyen Topbaş, “Her şey ülkemiz için, vatan için, bayrak için, değerlerimiz için… Bunun için varız, makamlar geçici. Yaptıklarımız, hizmetlerimiz geriye kalacak. İstiyoruz ki engellenmesin. Bu şehre yaptığımız işler ortada. Hizmet heyecanımız ve sorumluluğumuz var. Yâri güzel olanın gözüne uyku girmezmiş. Benim yârim İstanbul…” ifadelerini kullandı.


Paylaş:

HABERLER