Sinpaş Altın Oran projesiyle Ankara'da

Sinpaş Yapı, Ankara'da ''Altınoran'' adı altında büyük bir konut projesi hayata geçiriyor.
Sinpaş Altın Oran projesiyle Ankara'da
Sinpaş Yapı Genel Müdür Ahmet Çelik, düzenlediği basın toplantısında Altınoran projesinin Sinpaş Yapı'nın gerçekleştirdiği en büyük proje olduğunu belirterek, 1 milyon 230 bin metrekare inşaat, 620 bin metrekarelik de peyzaj alanının yapılacağını ifade etti.
 
Çelik, projenin ilk etabında 1+1'den 5+1'e kadar uzanan farklı tiplerde 539, 2'nci etap da ise 495, toplamda da 1033 konutun 198 bin ile 989 bin lira arasında satışa çıkılacağını kaydeden Çelik, bugün itibariyle ilk etaptaki gayrimenkullerin tükendiğini, satışa ikinci etaptan başladıklarının altını çizdi. 
 
Projenin yaklaşık 1,5-2 milyar lira maliyetinin olduğunu kaydeden Çelik, ilk etabın Ağustos 2014, ikinci etabın ise Aralık 2014'te teslim edilmesinin öngörüldüğünü belirtti. 
     
Ankara'ya ''Yüzyıl Meydanı'' ve ''Kayak Pisti'' yapılıyor
     
Altınoran projesinde aynı zamanda bir de ''Yüzyıl Meydanı'' adı altında meydanın yer aldığını belirten Çelik, ''Selçuklu yıldızından ilham alınarak tasarlanan ve yıl boyunca konser, özel etkinlik ve sosyal aktivitelere sahne olacak Yüzyıl Meydanı, tüm Ankaralılara açık olacak ve onların yeni buluşma merkezi olacak'' dedi.
 
Çelik, planlanan bu meydanda restoran, kafe ve alışveriş alanlarının yanında, ekolojik ürünlerin satılacağı bir de pazar yer alacağını belirterek, aynı zamanda bu meydanda müzik eşliğinde su gösterileri de yapılacağını kaydetti.
 
Projede 10 bin metrekarelik ''Starium Alışveriş Alanı'', adrenalin ve doğa sporlarını sevenler için ''Macera Vadisi'', çocuklar için ''Çocuk Vadisi'', buz pateni pisti, kapalı yüzme havuzları gibi alanların yer alacağını belirten Çelik, yapılacak bir kordon hattı vasıtasıyla da sosyal alanlara ulaşım kolaylığı sağlanacağını ifade etti. 

Çelik, projede aynı zamanda bir de teleferik hattının yer alacağını belirterek, ''Teleferik ile Altınoran sakinleri proje içerisinde yaz kış kolay ulaşım ve vadi manzarasının tadını çıkaracak'' diye konuştu. 

Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05