Smyrnapark Evlerinde Deprem Korkusu Yok!

İzmir’de kentsel dönüşümün en iyi örneklerinden biri olan Smyrnapark Evleri, tüm bu unsurları bir arada bulunduran nadir projeler arasında yerini alıyor.
Smyrnapark Evlerinde Deprem Korkusu Yok!

Ekonominin lokomotifleri arasında yer alan konut sektöründe, artık konfor ve lüks kadar güvenli ve sağlam bir yaşam da tüketicilerin tercihinde önemli bir rol oynuyor. İzmir’de kentsel dönüşümün en iyi örneklerinden biri olan Smyrnapark Evleri, tüm bu unsurları bir arada bulunduran nadir projeler arasında yerini alıyor.

Bugüne dek daha çok konumu, geniş daireleri, özel sosyal tesisleri ve konforu ile konuşulan Smyrnapark Evleri, deprem güvenliği anlamında da ciddi bir altyapı ve yatırımla hayata geçirildi. Statik çözümlemesinde radye temel sistem kullanılan projenin çevresi de deprem perdeleriyle donatıldı. Yapıların içerisinde ise kolonlar deprem perdesi şeklinde kullanıldı. Binalar 10 metre yerin içine gömülerek depreme karşı daha dayanıklı bir sistem oluşturuldu. Bu sistemle aynı zamanda iki ayrı bodrum katı da yaratılarak projenin fonksiyonel anlamda daha da zenginleşmesi sağlandı.

Konuyla ilgili detaylı bilgi veren İdea Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili İbrahim Aksoy, projelerdeki görsel unsurların yanı sıra deprem güvenliğinin hayati önem taşıdığını ve bunun için tüketicilerin çok seçici olması gerektiğini söyledi. “İzmir bir deprem kenti, bu nedenle sağlam ve güvenli yaşam temel koşul. Biz Smyrnapark’ta her ayrıntıyı düşünerek bir proje yarattık, lüks ve konfor, güvenli bir altyapı olmadığı taktirde bir şey ifade etmez. Konutlarımız 8 şiddetinin üzerinde bir depreme dayanıklı ” diye konuşan Aksoy, herkesi Smyrnapark Evleri’ni görmeye davet etti.

Brüt alanı 320, 360, ve 380 m2 dairelerden oluşan Smyrnapark’ta toplam 120 daire bulunuyor. %70’i satılan projede son daireler için “0” faiz oranlı cazip kredi seçenekleri mevcut. Projenin diğer özellikleri arasında; çevre gürültüsünden arındıran ses duvarı, akıllı ev otomasyonu altyapısı ve güvenlik sistemleri, ithal merkezi su arıtma tesisi, 24 saat özel güvenlik hizmeti, uzaktan kumandalı giriş ve kapı kontrol sistemleri, tüm sitede kamerayla güvenlik kontrolü, faraday kafesi topraklama sistemi,%100 yedekli tam güce sahip jeneratör, ışığa duyarlı, otomatik açık alan aydınlatması, elektrik kesintilerinde, kabini en yakın kata getiren, kurtaran asansör sistemi ve özel peyzaj alanları yer alıyor.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05