Soyak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Akıllı Yıldızlar

Soyak, 50.000 öğrenciyi AKILLI YILDIZ yapıyor!
Soyak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Akıllı Yıldızlar

Soyak’ın ilkokullarda hayata geçireceği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin basın toplantısı 17 Mart’ta Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de yapıldı. Toplantı Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar, İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulundaki 4. sınıflarda uygulanacak. Proje, toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Soyak’ın ilkokul öğrencilerini hedefleyen ve proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Bilgi Üniversitesi’nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, 17 Mart’ta Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantı, Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk’in hoş geldiniz konuşması ile başladı.

Proje tanıtımı kapsamında enerji tasarrufunu sorgulayan sokak röportajlarının izlenmesinin ardından proje anlatımına geçen Çelenk; Akıllı Yıldızlar bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak 2014-2016 yılları arasında İstanbul ve İzmir’de 33 devlet okulunda hayata geçirilecektir. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin amacı 4. sınıflarda Fen ve Teknoloji ders müfredatına paralel olarak işlenecek konularla ilkokul öğrencileriyle, bu öğrencilerin öğretmen ve velilerinde enerji tasarrufu, enerjinin verimli kullanımı ve sürdürülebilir yaşam için önemi konularda farkındalık yaratmaktır” dedi. Çelenk, Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nde 250 öğretmenin 4000 saat boyunca bilgilenip enerji öğretmeni olarak görev alacağını, proje okullarındaki yaklaşık 10.000 4. sınıf öğrencisinin ise yaklaşık 100.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda eğitim alacaklarını söyledi. Çelenk;  “Akıllı Yıldızlar projemizle aynı zamanda 10.000 veliye de toplamda 20.000 saat seminer vereceğiz. Projenin gerçekleşeceği okullarda öğrenim gören toplam 45.000 öğrenci de farklı zaman dilimlerinde en az 3 saat boyunca enerji şenliklerine katılacak. Böylece 135.000 saat boyunca enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirme gerçekleştireceğiz” dedi.


Paylaş:

HABERLER