The House Residence Bomonti Projesine Ödül

Mimarinin ustaları, YENİGÜN’ün uluslararası başarısını ödüllendirdi
The House Residence Bomonti Projesine Ödül

Dünyanın en büyük 250 inşaat firması arasında yer alan Yenigün İnşaat, 11. Uluslararası Natural Stone Fuarı’nda ödül aldı. Yenigün, Bomonti projesiyle İngiltere’de ödül alarak Türkiye’yi yurtdışında başarıyla temsil etmesi nedeniyle, “Şükran Belgesi”ne layık görüldü. Ödülü alan Yenigün İstanbul Bölge Temsilcisi Hayri Modanlı, “41 yıllık köklü bir firmayız. 11 ülkede ciddi işler üstlendik. Başarının görülmesi bizi çok mutlu ediyor. Yatırımlarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” dedi.

41 yıl önce Ankara’da kurulan ve 11 ülkedeki faaliyetleriyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da önemli inşaat firmaları arasında yer alan Yenigün İnşaat, bir ödül daha aldı. CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen 11. Uluslararası Natural Stone Fuarı’nda düzenlenen törende yurt dışında Türkiye'yi başarıyla temsil ederek ödül alan mimarlara ve yatırımcılara şükran belgeleri verildi.

Prof. Dr. Önder Küçükerman moderatörlüğünde Türk mimarisinin duayenlerinden Aydın Boysan, Cengiz Bektaş ve Doğan Tekeli'nin katılımıyla yapılan “Ustalar Buluşması” söyleşisinin hemen ardından düzenlenen törende, Yenigün İnşaat, Tabanlıoğlu Mimarlık, İki Design Group, Emre Arolat Mimarlık ve GAD Mimarlık&Polimeks temsilcileri ödüllerini ustaların elinde aldı.  

Geçtiğimiz yıl, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen ve Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, The House Residence Bomonti Projesi ile "En İyi Konut Yatırımı Geliştirme Ödülü” alan Yenigün’e bu başarısından dolayı “Şükran Belgesi” verildi. Ödülü, ünlü mimar Cengiz Bektaş’ın elinden alan Yenigün İnşaat İstanbul Bölge Müdürü Hayri Modanlı, “1973 yılından beri başta ABD, Rusya ve NATO olmak üzere uluslararası düzeyde çok ciddi işler üstlendik. Başarımızın böyle ödüllerle taçlandırılması mutluluk verici” dedi.

‘The House Residence Bomonti

ilk gayrimenkul geliştirme işimiz’

 

Yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini vurgulayan Modanlı şöyle konuştu: “Bugün bu ödülü bize kazandıran, pek çok prestijli projelere imza atmış Piramit Mimarlık’tan Turgut Toydemir ve Mehmet Toydemir’in mükemmel mimari çözümlerle hazırladığı Bomonti’deki projemizi çok önemsiyoruz. The House Residence Bomonti, bizim ilk gayrimenkul geliştirme işimiz. Otel ve rezidanstan oluşan karma bir proje. The House Residence Bomonti’de çok güçlü markalarla çalışıyoruz. The House kalitesiyle hizmet sektöründe standartları belirleyen bir marka. FYP Proje Geliştirme ve Pazarlama’nın, projenin konsept, marka ve dizaynının bu noktaya gelmesinde büyük emeği var. İstanbul’da çok beğenilecek bir rezidans ortaya çıkacağından hiç şüphem yok.”

 

Metrkaresi 4 bin 500 Dolar

teslimat Mayıs 2016’da

The House Residence Bomonti’nin sadece çok özel 155 dairesi olacak. The House Hotel, kafeler ve spor kulübü gibi çok farklı fonksiyonlarla bütün bir proje. Mayıs 2016’da sahiplerine teslim edilecek projede dairelerin metrekaresi 4.500 dolardan satışa sunuldu. En düşük maliyetli dairenin fiyatı 200 bin dolar.  Yenigün İnşaat, kendi bünyesinde peşinata bağlı olarak vade farksız taksit imkanı sunuyor. Bunun yanında Odea Bank da bu projeye özel faiz oranlarıyla kredi kullandıracak.


Paylaş:

HABERLER