Torun Center'ın cephesini Çuhadaroğlu Giydirecek

Çuhadaroğlu, Mecidiyeköy’ün en prestijli projelerinden Torun Center’ın cephesini giydirecek
Torun Center'ın cephesini Çuhadaroğlu Giydirecek

Çuhadaroğlu, İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından birinde yer alan Ali Sami Yen arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center’da da tercih edildi. Torunlar GYO, Torun Yapı ve Kapıcıoğlu Proje ortaklığı ile inşa edilen Torun Center’daki alüminyum sistemleri Çuhadaroğlu ile hayata geçiriliyor.

Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi'nde yükselen Torun Center'da yaklaşık 37 bin metrekare cephe alanı üzerinde Çuhadaroğlu sistemleri uygulanacak. İnşasına 2013 yılının Temmuz ayında başlanan ve 2014 yılının 31 Ekim’inde tamamlanması planlanan Torun Center projesinin; düşey ve yatay ofis binası giydirme cephe işleri, Çuhadaroğlu Grup şirketlerinden Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tamamlanacak.

Torun Center, Türkiye’nin en önemli mimarlarından Mimar Emre Arolat tarafından konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. Bina kısmı, 2 kat boyunca bodrum katlarında yer alan 'Yatay Ofis Bloğu' olarak adlandırılan kısım ile 38 kattan oluşan 159 metre yüksekliğindeki 'Düşey Ofis Bloğu’ndan oluşuyor. Yatay ofisler çubuk cepheler ve kompoze levha kaplamalardan, düşey ofisler ise panel cephelerden oluşuyor.

Tamamı yerli mühendislik ve üretimle gerçekleştirilecek olan giydirme projesi, Çuhadaroğlu Grubu’nun son yıllarda gerçekleştirdiği büyük taahhüt işlerinden birisi olacak.


Paylaş:

HABERLER