Torunlar GYO'nun Torunlar Center'da Asansör çakıldı

Alisamiyen Stadının üzerinde inşaa edilen Torun Center'da derin üzüntü
Torunlar GYO'nun Torunlar Center'da Asansör çakıldı

 

Sabah Saatlerinde Yaşanan Acı Olayla ilgili Olarak Torunlar GYO Başkanı Aziz Torun “Biz Torunlar olarak bu kazanın sorumlularının ortaya çıkarılmasının takipçisiyiz. Çünkü Torunlar GYO halka açık bir şirket.
Parmak iziyle şantiyeye giriliyor. Herhangi bir sigortasız çalışan söz konusu değil.
Hayatını kaybeden işçilerimizin ailelerine gereken her türlü sahiplenme olacaktır. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.
Bu olayda da kesinlikle böyle bir sorumsuzluğu ya da kazayı meydana getiren nedeni şirketimize mal etmelerine ya da şirketimizin bu anlamada bir leke almasına asla müsaade etmeyeceğiz.
Bu asansör yük ve insan asansörü olarak kullanılıyor.
Bu asansörü biz de kullanıyoruz.
Bu hem insan hem de yük taşımak üzere planlanmış. 2700 kilo ve 28 kişi taşıyabilen bir asansör.
Bilirkişi raporu sonrası savcı ve gerekli merciler karar verecektir.” Dedi

 

Olay Yerinde incelemelerde bulunan Vali Hüseyin Avni Mutlu şunları söyledi: “Şu bilgiyi özellikle sordum, çalışma saatleri itibariyle, çalışma saatlerine uyulmuş mu? Çünkü bir hafta sonunda bu çalışmanın saat kaça kadar devam etmesi gerektiği yönünde. Tabii evrak üzerinden net bir bilgiye ulaşılamamış olmakla birlikte, saat 19.00'da da bu çalışmanın tamamlanmış olması gerekiyordu. Aldığım bilgi o, ama itfaiyemize gelen ihbarın vuku bulduğu saat 19.45 olarak gözüküyor. Dolayısıyla çalışma saatinin dışına taşmış bir çalışmanın da olduğu ilk değerlendirmemde görünen hususlardan bir tanesi. Dolayısıyla bütün bunlar tek tek incelenecektir. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin hakkı hukuku, ailelerinin hakkı hukuku, kamu vicdanının hakkı hukuku, toplumun hukuku mutlak suretle, kusur ve ihmali olan kim varsa adli ve idari olarak mutlaka ortaya çıkartılacaktır" dedi.


Paylaş:

HABERLER