Toya Yapı Basın Express Yolu'nda Toya Moda'yı Projelendirdi 23-04-2014

Toya Yapı’nın Basın Ekspres Yolu’nda Beklenen Projesi Hayata Geçiyor
Toya Yapı Basın Express Yolu'nda Toya Moda'yı Projelendirdi 23-04-2014
Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından Toya Yapı, Basın Ekspres Yolu’nda 486 konuttan oluşan yeni projesi “Toya Moda”da bir sürprize imza atarak ünlü moda ve tasarım markası Dice Kayek ile işbirliği yaptı.
 
“Toya Moda”da,  ortak alandan, iç alan tasarımlarına, renk seçimlerinden daire kapı numaralarını gösteren tasarımlara kadar en ince detaylar, yaptığı tasarımlarla tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Dice Kayek’in imzasını taşıyacak. 
 
Projeyi, ödüllü mimar Bünyamin Derman tasarlıyor. 
 
Toya Yapı’nın, Basın Ekspres Yolu’nda gerçekleştireceği, 486 daire ve 35 ticari birimden oluşan projesi “Toya Moda”,  Çırağan Sarayı’nda, 23 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya, Toya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu, Dice Kayek markasının yaratıcıları Ayşe ve Ece Ege ile mimar Bünyamin Derman katıldı.
 
Toplantıda konuşan Toya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu Toya Yapı güvencesi ve 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen “Toya Moda” projesinin henüz ismini bile ilan etmeden, lansman öncesinde yüzde 15’inin satıldığını, projenin tamamlandığında alıcısına minimum yüzde 40 kazandıracağını öngördüklerini söyledi. Türkiye’de ilk kez bir inşaat markasının mimariyi moda ile buluşturduğunu ve dünyaca ünlü bir Türk tasarımcı ile işbirliğine gittiğini anlatan Zafer Topaloğlu, “Dice Kayek ile hayata geçireceğimiz Toya Moda ile konutta moda anlayışını değiştiriyoruz” dedi. 
 
Toplantıda söz alan Dice Kayek markasının yaratıcıları Ayşe ve Ece Ege de,  “Genel konseptin tasarım danışmanlığını yaptığımız Toya Moda projesine çok inandık. Onlarca inşaat markası arasından doğaya gerçekten saygılı, çevreci ve sürdürülebilir projeler geliştiren Toya Yapı ile Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz.  Toya Moda’yı yaşayan ve hiçbir dönemde modası geçmeyecek bir proje olarak hayal ediyoruz” ifadelerini kullandı.    
 
Projenin mimarı Bünyamin Derman ise, bir kenti kent yapanın, avlular, sokaklar ve ticari birimler olduğuna dikkat çekerek, “Dönüşümün getto olmadan bir örneğini Toya Moda’da sunuyoruz;  kentte ve mahallede yer alan olguların tamamı bu projede yer alıyor. Toya Moda’yı bugünden yarına bundan yirmi yıl sonra da var olacak bir mimari eser olarak tasarladık, asıl kalıcı olan bu” diye konuştu.  
 
“Toya Moda”, İstanbul’un kültürel ve tarihi dokusuna uygun sıcak bir atmosfer sunuyor. Basın Ekspres Yolu’nda toplam 100 bin metrekare inşaat alanında projelendirilen ve stüdyodan 3+1’e kadar değişen daire seçeneklerinin sunulduğu “Toya Moda”da toplam 486 daire bulunuyor. Lüks ve konforu bir arada bulunduran,  toplamda 4 bloktan oluşacak projede yer alan tüm bloklar her ihtiyaca çözüm üretmek üzere estetik ve konforu bir araya getirecek şekilde tasarlanıyor.  Toya Yapı güvencesi ve 100 milyon dolarlık yatırım maliyeti ile hayata geçirilen “Toya Moda” projesinin Aralık 2016’da teslim edilmesi planlanıyor. 

Paylaş:

HABERLER