TRT'nin plaza arazisi rezidans olacak

Gaziosmanpaşa'daki TRT için dev plaza yapılması planlanan arazi satışa çıkarıldı. KİPTAŞ'ın mülkiyetindeki araziye alışveriş merkezi ve lüks rezidans inşa edilecek.
TRT'nin plaza arazisi rezidans olacak

KİPTAŞ'a ait olan ve TRT için dev plaza yapılması planlanan arazi satışa çıkarıldı. Bu arazi üzerine TRT'ye ait plaza yapılması planlandı. Ancak TRT'nin çekimser kalmasıyla projeden vazgeçildiği öğrenildi.

82 bin metrekarelik arsa KİPTAŞ'a ait olup 1 milyar lira değere sahip. Gaziosmanpaşa'da Metris Cezaevi'nin karşısında yer alan arazi üzerine, alışveriş merkezi ve lüks rezidans inşa edilmesi bekleniyor.

İhaleye çıkan arsa için Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinin teklif vereceği düşünülüyor. Metris Cezaevi'nin tam karşısındaki alan, imar planlarında 'özel proje alanı' olarak geçiyor.

Arazi, TEM yoluna komşu ve Eski Edirne Asfaltı üzerinde yer alıyor. Burada yapılan proje Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 15, Atatürk Havalimanı'na 20, Esenler Otogarı'na ise 10 dakika uzaklıkta bulunacak.

Üç emsal inşaat hakkının bulunduğu arsa 82 bin metrekare. Emlak uzmanları ise proje bittiğinde ortaya çıkacak değerin yaklaşık 1 milyar TL olacağını iddia ediyor.

Arsa üzerine otel, residence, konut, ticaret alanı, alışveriş merkezi, okul, hastane ve spor merkezi yapılabiliyor.


Paylaş:

HABERLER