Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Türkiye Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

En büyük katkı Anadolu'dan gelecek.
Mail At
Türkiye Hızlı Büyümesine Devam Ediyor

Türkiye’nin yerli yeniliğini temsil eden MMG Ar Ge ve İnovasyon Zirvesi’nde, belirli bölgelerimizde kümeleşen sanayileşmeyi, Türkiye’nin özellikle üniversitelerinin yoğun olduğu şehirlerinde teknoparklar aracılığıyla, üniversitelerin öncülüğünde ön plana çıkartıp ‘bilgi ekonomisi’ aracılığıyla sanayi kümelenmelerinin Anadolu’ya yayılması için alınacak yollar konuşulacak. Yeni sektörler ve yeni alt sektörler aracılığıyla son yıllarda çalışmaları hızlanan inovatif, katma değerli ürünler aracılığıyla büyükşehirlerden tersine göçü mümkün kılacak yerel kalkınma modelleri konunun taraflarınca masaya yatırılacak. Anadolu’nun sahip olduğu yüksek iş tecrübesinin üretim ekonomisiyle yoğrularak bilgi ekonomisini oluşturacak çalışmaların odak noktasına oturmasının gerekliliği, yerel kalkınmada insan kaynağının geliştirilmesi konusunda meslek odalarının rolünün yeniden tanımlanması, tematik ileri araştırma merkezlerinin oluşturulması gibi kritik konular konuşulacak.

 

Kümelenerek daha hızlı büyüme

 

MMG Genel Başkanı Osman Balta konuyla ilgili olarak; “Türkiye’nin tüm bölgelerinin daha hızlı büyümesi için yaratıcı ve katma değeri yüksek sektörler önem kazanırken devlet desteğinin yanında ek finansman kaynaklarını harekete geçirilebilmenin gerekliliği de ayrıca önem kazanıyor. Ancak, daha başarılı sonuçlar için tematik kümelenmeler ile ekosistem planlanması yapılması da bir o kadar önemli. İş bölümüne dayalı işbirliği ile Anadolu’nun kendine has özellikleriyle oluşturulacak sektörlerin farklılaşması ve uluslararası tamamlayıcı ortaklıklar ile ülke ekonomisinin hızla büyümesi gerekiyor” diyerek Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nin konuyla ilgili öncü olacağının altını çiziyor.

 

Sağlık endüstrisi Anadolu’yla büyüyor

 

Büyükşehirlerde yoğunlukta olan sağlık endüstrisinin Anadolu’ya yayılarak daha etkin ve yaygın bölgesel güç haline gelmesi de 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ’ndeki panelin konularından biri. Anadolu’nun sağlık endüstrisinin gelişmesinde daha etkin rol alması için bu alandaki yenilik fırsatların ve bilgi ekonomisine yönelik istihdam modellerinin oluşturulması, tersine göçün sürdürülebilir hale gelmesi için önemli adımlardan biri olacak.

 

Otoriteler bir arada

 

Zirvenin ikinci günü yapılacak “Yerel Kalkınma: Teknoparklar ve Sanayi Kümelenmeleri” paneli Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir’in moderatörlüğünde düzenlenecek. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayib Birinci, İTO Başkan Yardımcısı Murat Kalsın, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Başkanı Gökçe Tabak, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükderekatılarak Türkiye’nin 2023 hedeflerine giden yolda yerel kalkınma masaya yatırılacak.

 

2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ hakkında

 

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde; Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ'nin katkılarıyla yapılan 2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ’nde alanlarında yetkili ve yetkin isimleri yerli yenilik için Ar-Ge ve inovasyonu konuşacak. Aynı günlerde açılacak olan 2. MMG AR-GE İNOVASYON SERGİSİ’nde ise, Türkiye’nin yerli yeniliklerini temsil eden milli ve yerli ürünler, projeler sergilenecek. 

 

Eskişehir Ticaret Odasın' dan Eskişehire 600 Milyonluk Gelir

ETO, turizmin gelişmesi için yatırımlara devam ediyor.Eskişehir Ticaret Odasın' dan Eskişehire 600 Milyonluk Gelir

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor. ETO, bu kapsamda hayata geçirilen Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ne ek olarak, kentin ekonomisine 600 milyon TL gelir sağlayacak ve yapımı 2018 yılında tamamlanacak olan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin yanı sıra  “Turist Bilgi Noktası” ve “Turist Servisi” uygulamasını da hayata geçirdi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında hayata geçirilen projeler hakkında bilgi vererek, turizme yönelik çalışmaları anlattı. Güler,Eskişehir’in Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi adı altında gerçekleştirecekleri çalışmalarla Eskişehir turizmine ivme kazandırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Eskişehir markasını geliştirme konusunda kararlı olduklarının altını çizen Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in marka vaadi açısından birçok varlığa sahip olmakla birlikte bu potansiyelleri yeteri kadar değerlendiremediğini söyledi. Eskişehir Kent Markası ve Turizm kapsamındaki çalışmalarla Eskişehir’in turizmine ivme kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Güler, “Eskişehir Ticaret Odası olarak şehrimizin turizmine yönelik ilk adımı “Yüksek Hızlı Tren’in Eskişehir’e Etkileri” isimli akademik çalışma ile attık. Bu sayede gelen turistlerin beklentilerini ve taleplerini tespit etme imkanı bulduk. Turistlerin seyahat alışkanlıklarını, şehirde harcadıkları parayı öğrendik. Diğer yandan Eskişehir kongre ve fuar turizmine katkı sağlayacak olan Eskişehir Fuar Kongre Merkezi projesine başladık. Uluslararası fuarcılığı Eskişehir’e taşıma hedefiyle çıktığımız bu yolda, toplamda 33 bin metrekare kullanım alanına ve aynı anda bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olacak merkezimizi yapıyoruz. 74 milyon TL’lik bir yatırım bedeliyle hayata geçirdiğimiz merkezin şimdiye kadar yüzde 50’si tamamlandı” dedi. Çevreci bir merkez tasarladıklarının altını çizen Güler, “Fuar merkezi inşa edilirken hiçbir ağaca zarar verilmedi, çevresinde olan ağaçların da bakımları yapılıyor. Leed Gold sertifikasına sahip olan merkezde, elektrikli araç şarj istasyonları, kendi elektriğini üreten bir tesis de olacak” dedi. Güler, “2018 yılında tamamlanacak merkezde, 2019 yılında en az 7 fuar yapılacak. Eskişehir ekonomisine, merkezden 600 milyon TL getiri bekliyoruz. Merkezin yapımında kullanılan bütün materyalleri Eskişehir esnafından temin ettik. Bu sayede Eskişehir’e 50 milyon TL’lik bir katkıda da bulunmuş olduk. Şu an hizmette olan Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ni de geçtiğimiz mayıs ayında şehrimize kazandırdık. Müze gelirlerini öğrencilere burs olarak vereceğiz” dedi.

Turistlere ücretsiz servis…

Bu kapsamda hayata geçirdikleri projelerin önemine değinen Güler, şu ifadeleri kullandı: Turistlerin Eskişehir’de neler yapabileceğine dair bilgi alacağı ve yönlendirileceği turist bilgi noktaları açıyoruz. Burada turistlere Eskişehir ile ilgili konaklamadan, gezilecek yerlere kadar her türlü bilgi verilecek. Kitapçıklar dağıtılacak. Yine aynı şekilde ücretsiz turist servislerimiz devreye girecek. Bu servisler Gar’dan Odunpazarı’na; Odunpazarı’ndan Gar’a ücretsiz olarak turistlerimizi taşıyacak. Buna ek olarak yüksek hızlı trenlerde dağıtılmak üzere Eskişehir tanıtım kitapçıkları hazırlamayı planlıyoruz. Yine aynı şekilde trenlerde Eskişehir’e yönelik videoların izletilmesi için çalışmalarımız olacak. Ayrıca Eskişehir’deki tüm esnaf ve tüccara yönelik kitapçıklar dağıtacağız. ETO Akademi bünyesinde eğitimler yapacağız. Şehrin dört bir yanında da turistler için “Hoş geldiniz, ne istersiniz” isimli billboard çalışmaları yapacağız. Eskişehir’e gelen turistlere şehrin farkını hissettirmek arzusundayız.”

Turizm yatırımlarını hayata geçirecek adımlar atıyoruz

Eskişehir Kent Markası ve Turizm kapsamındaki planlanan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Güler, “Eskişehir turizmi için planladığımız bir diğer proje ise Eskişehir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu. Resmi kurumlarımızın ve belediyelerimizin de katılımı ile oluşturulacak olan bu büroyla birlikte, Eskişehir’de kongre turizmini planlamayı ve organize etmeyi hedefliyoruz. Çünkü tüm dünyada bu işi kongre ve ziyaretçi büroları yapmaktadır. Eskişehir turizmini canlandırmak, yönlendirmek ve halihazırdaki yatırımları gerçekleştirilmesini sağlamak için de Eskişehir Turizm Kümelenmesi çalışmalarımız devam ediyor. Turizm dernekleri, belediyelerimiz, resmi kurumlarımızın katılımı ile oluşturulacak bu kümelenme sayesinde Eskişehir turizmine ivme kazandırmayı, turizmimize dair yol haritası hazırlamayı planlıyoruz. Eskişehir’in Turizm Destinasyonu olarak kabul edilmesi için de çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz ay Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde ilk toplantımızı yaptık. Yine turizme yönelik bir çalışmamız da yurt dışında yaşayan yurttaşlarımızı Eskişehir’e çekebilmek için olacak.  Bu kapsamda yurt dışındaki Türk dernekleri ile ortak çalışma içinde olacağız. Bununla da ilgili planlamamızı yapıyoruz. Turizme yönelik bir diğer adımımız da ilçelerdeki turizm potansiyelimizi değerlendirmek için inanç turizmine yönelik çalışmalarımız. Bu sayede ilçelerimizdeki kültürel, inanç ve tarihi değerlerimizi tanıtmayı ve turizmimize kazandırmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.


Babacan Yapı, Yatırımlarına Devam Ediyor

Yaıtırımlar son 6 ayda da devam edecek.Babacan Yapı, Yatırımlarına Devam Ediyor

İnşaat, turizm, lojistik ve enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Babacan Holding, 1.8 milyar liralık yatırım hedefi çerçevesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak üzere 2016 yılında başlattığı kampanyalarıyla hem yatırımcısına hem de ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan Babacan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, geride bıraktıkları yılın ilk 6 ayını hedeflerinde sapma olmadan tamamladıklarını yıl sonuna kadar da hedeflerini tutturacaklarını ifade etti.

 

Devam eden yatırımlar ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Babacan, “Babacan Holding olarak aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat sektöründe başladığımız ve başlayacağımız toplam 600 bin metrekareye yakın projeye ek olarak enerji, lojistik ve turizm sektörlerindeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

1.8 milyar TL’lik hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Şu an yatırımlarımızın % 50’lik kısmını hayata geçirmiş durumdayız. Bugüne kadar 40’tan fazla projeye imza attık.

 

Babacan Premium Japon yatırımcının ilgisini çekti

2016 yılında başladığımız ve Beylikdüzü E-5 üzerinde yükselen residence, tower, terrace ve home office’den meydana gelen ‘Babacan Premium’; yaklaşık 600 milyon TL’lik yatırım değeriyle hayata geçiyor. ‘Babacan Premium’da tatil köyü konforunda bir yaşam fırsatı sunuyoruz. Yerli yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği ‘Babacan Premium’ projemize yabancı yatırımcılardan da yoğun talep geliyor.

 

Özellikle referandum sonrası beklenen yabancı yatırımcı ilgisinin artmaya başladığını hep birlikte gördük. Türkiye’den ev almak isteyen ancak bürokratik kısıtlamalardan dolayı beklemede kalan yabancı yatırımcılar harekete geçti. Biz daha çok Arap yatırımcıdan bir hamle beklerken Japonlar’dan gelen ilgi öngörülerimizin doğru olduğunu gösterdi.

 

Beylikdüzü’nde bölgenin en iddialı projesi olarak inşa ettiğimiz Babacan Premium’a yatırım yapmayı tercih eden Japon alıcılar, ilk etapta bir katı kapattılar. Japon yatırımcıdaki bu potansiyel üzerine biz de yönümüzü Japonya, Filipinler, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine çevirdik. Oralarda tanıtım faaliyetleri yürüterek projelerimizi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz.

2. etap satışları için de ön talep toplamaya başladığımız Babacan Premium’da lansman öncesinde kısa süreliğine sunmuş olduğumuz fiyat ve ödeme avantajlarından faydalanmak mümkün.

 

Port Royal’de 100 milyon TL’lik satış

2013 yılında Özelleştirme İdare Başkanlığı’ndan TL ile almış olduğumuz ve 16 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde İstanbul’un en çok değerlenen bölgesinde inşa ettiğimiz Babacan Port Royal projemizin lansmanını 27 Nisan’da gerçekleştirdik.

Merkezi lokasyonda gizli kalmış olan çok değerli bir arazi üzerinde yatırımcıların dikkatini çeken projemizi bölgedeki diğer projelere göre yüzde 30 daha ekonomik fiyatlarla satışa sunduk.

Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında, E-5 yolu yakınında konumlanan projemiz hem yatırım hem de oturum amaçlı konut almak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. ‘Babacan Port Royal’de şimdiden 100 milyon TL’lik satış rakamını geçtik.

 

Ayrıca teslimlerine başlanan ‘Babacan Palace’ ve ‘Prime Suites’ projelerimizde de satışlarımız devam ediyor. Beylikdüzü bölgesinin en lüks projesi olma özelliği taşıyan ‘Babacan Palace’, şehrin

ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla hem yatırımcılara yüksek prim avantajı sağlıyor, hem de projeden oturum amaçlı konut alanlara benzersiz bir dünyanın kapılarını aralıyor. Babacan Palace projemizden peşinatsız konut sahibi olmak da mümkün.

Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirdiğimiz ‘Prime Suites projemiz ise otel konforunda rezidans konseptine sahip. Yaşam kalitesini yükselterek ev rahatlığı ile otel konforunu bir arada sunan ‘Prime Suites’te, yatırımcılar dairesini isterlerse otel yönetimine devrederek yüksek kira getirisi de elde edebiliyor” diye konuştu.

 

Enerjiye 20 milyon dolar

Türkiye’nin elektrik sistem altyapısını iyileştirmekle ilgili çalışmaların hız kazandığı bu dönemde holding olarak kendilerinin enerji yatırımı içinde olduklarını ifade eden İbrahim Babacan, Aydın’da hayata geçirmek üzere oldukları yatırımla jeotermal enerji üreteceklerini vurguladı. İlk etaptaki yatırım miktarının 20 milyon dolar civarında olacağını belirten Babacan, holdingin enerji yatırımlarını gelecek dönemde çevre illere de yaymayı hedeflediklerini söyledi.

 

Babacan, “Lojistik sektöründe de depolama alanları yapıyoruz. 3. Köprü yolunun geçtiği güzergahta depolama arazileri yatırımları yaptık, oralara hangar vasfında depolama alanları yapacağız” dedi.


TOKİ-Halkbank' tan 120 Aya Varan Vade Fırsatı

%20 indirim imkanından da yararlanılabiliyor.TOKİ-Halkbank' tan 120 Aya Varan Vade Fırsatı

Halkbank, TOKİ tarafından başlatılan ve 21 Ağustos – 29 Eylül 2017 tarihleri arasında sürecek olan “Yüzde 20 İndirimli Kapama Kampanyası’ndan yararlanmak isteyen müşterilerine özel kredi seçeneği sunuyor. TOKİ’ye olan borcunu kapatmak için yüzde 20 indirim imkânından yararlanmak isteyenler, 120 aya kadar vade fırsatı sunan Halkbank kredilerine başvurabiliyor. 

 

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Ağustos'ta başlıyor. Kampanyadan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri aynı yıl içerisinde başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanabiliyor. Halkbank'ın TOKİ İndirim Kampanyası, aylık % 0,92'den başlayan faiz oranları ile 120 aya kadar vade imkânı sağlıyor.

 

Kampanyaya en fazla talebin büyükşehirlerde olması bekleniyor

TOKİ İndirim Kampanyası'na en fazla İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Bursa gibi büyükşehirlerden ilgi beklediklerini belirten Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÇÖDEK, “TOKİ'ye olan borçlarını erkenden kapatarak konut ve iş yerlerinin tapularına kavuşmak isteyen müşterilerimize, yüzde 20 indirim fırsatını kaçırmamaları için destek olmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimiz, kalan taksitlerini, Bankamız kredisinden yararlanarak ödediklerinde büyük avantaj sağlayacaklardır. Halkbank’ın adına yakışan bir kampanyaya daha imza attığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


İnşaat Firmalarında Düşüş Bekleniyor

200 bin inşaat firmasından 10 yıl içinde sadece 6-7 bin tanesi faliyetlerini sürdürecek.İnşaat Firmalarında Düşüş Bekleniyor

İnşaat sektöründe, mimariden, farklı kat planlarına; satış ofislerinden, örnek daire ve pazarlama kurgusuna, yaşanan hızlı gelişmeye ayak uyduramayan firmaların çok büyük bölümünün 10 yıl içinde faaliyetlerine son vermesi bekleniyor. Şu an 200 binlerde olan firma sayısının 6-7 binlere düşmesinin öngörüldüğünü belirten YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, “Firmaların ayakta kalmak için kendilerini çok hızlı şekilde revize etmesi gerekiyor” dedi.

 

Ekonominin bel kemiği inşaat sektörünün, her gün gelişen ve çeşitlenen firmalarıyla büyümeye devam ettiğine dikkati çeken Çankaya, şunları söyledi:

 

“Geçtiğimiz yıl sektörde 20. yılımızı kutlamanın haklı gururunu yaşadık. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projelerle de sektörü çok sayıda yenilikle tanıştırdık. Süreci yakından takip eden bir firmayız. Eskiden konut alıcısı ağırlıklı olarak ne kadar prim elde ettiğine bakardı. Ama artık daha çok sosyal ve çevresel etkilere önem veriyor. Klasik apartman dairelerine neredeyse bakan kalmadı. Kenar semtlerde bile konut alıcısı güvenlikli, çocuk oyun alanlı, kapalı otoparklı konut projesi istiyor. Bu sosyolojik olguyu sektör temsilcilerinin çok iyi etüt etmesi gerekiyor. Sadece bu da değil, artan rekabet nedeniyle artık  pazarlama stratejilerinin iyi kurgulanması, mimari taleplerin detaylı incelenmesi gerekiyor. Geçmişteki gibi klasik metotlarla işlerine devam etmek isteyen firmaların geleceğini görmüyorum.”

 

Osman Cem Çankaya, YP İnşaat olarak son projeleri Nefis Çankaya Evleri ve Koordinat Çayyolu’nu da bu çerçevede kurguladıklarını belirterek, “Örneğin Koordinat projemizde biri 3 artı 1, diğeri 5 artı 1 iki örnek daire yaptık. Satış ofisinde gereken her detayı çok ince çalışmalarla hayata geçirdik. Şu an bunların geri dönüşlerini alıyoruz. Gelecekte varlığını korumak isteyen firmalar da alıcının istekleri doğrultusunda detaylara çok önem vermeli” dedi.


Kağıthane Mevsim İstanbul Projesi Fiyatları

Yaz kampanyasında sona geliniyor.Kağıthane Mevsim İstanbul Projesi Fiyatları

Kağıthane’nin vizyon projesi Mevsim İstanbul, ön satışa sunulduğu günden bu yana avantajlı fiyatları ve yatırım değeriyle adından söz ettiriyor. İstanbul’un değeri hızla yükselen bölgesi Kağıthane’de inşa edilen projede dairelerin metrekaresi 5.700 TL’den başlıyor.

 

Kağıthane’de, Mevsim İstanbul projesiyle modern yaşamın tüm özelliklerini hayata geçiren Sarılar İnşaat, vizyon projesinde fiyat avantajı sunmaya devam ediyor.

 

Bölgedeki birçok markalı projeye oranla ekonomik seviyelerde tutulan fiyatlar, projeye olan ilgiyi arttırıyor. Özgün mimarisi ve yaşam kalitesiyle yatırım değeri yüksek bir proje inşa eden firmanın, aile konsepti ile geliştirdiği projesinde dairelerin metrekaresi 5.700 TL’den başlıyor.

 

Kaba inşaatı devam eden ve 2018 Aralık ayında teslimi planlanan projede firma, Mevsim İstanbul’u söz verilen süreden 3 ay öne çekerek Eylül 2018’de teslim edecek.

 

YÜZDE 1 PEŞİNATLA KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI SUNUYOR

 

Bölgenin en prestijli projelerinden biri olarak öne çıkan Mevsim İstanbul’da ekonomik oranlarda tutulan fiyatlar, yatırımcıların projeye olan ilgisini artırıyor.

Projede; yüzde 1 Peşinat ve 120 aya kadar banka kredili ödeme seçeneğinin yanı sıra yüzde 25 peşinatla şirket bünyesinde 36 ay taksit imkanı da sunuluyor.

 

Aile odaklı modern ve konforlu bir yaşam vadeden projede en küçük dairelerin metrekaresi 5.700 TL’den başlayan fiyatlarla yatırımcılarına sunuluyor.

 

AİLE ÖNCELİKLİ KONSEPT İLE İNŞA EDİLİYOR

 

Geniş ve ferah yaşam alanını öne çıkararak loft daire konseptini projesine taşıyan Sarılar İnşaat, Mevsim İstanbul projesini aynı kat sayısına sahip 3 blok üzerine konumlandırıyor.

Toplamda 6.972 metrekare alan üzerine inşa edilen projede yaklaşık 3.500 metrekare alan peyzaj alanı olarak  kullanılıyor.

Belgrad Ormanı manzaralı 30 adet loft daire ve 4 adet ticari ünite ile birlikte toplamda 187 konutun yer aldığı Mevsim İstanbul’da; 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan üç farklı daire seçeneği yer alıyor. 2.95 metre tavan yüksekliğine sahip odaları bulunan daireler, konut alıcılarına ferah bir yaşam alanı sunuyor. Aile öncelikli yaşam anlayışıyla geliştirilen ve projede, lüks yaşamın sunulduğu loft daireler, yatırımcısına yüksek standartlarda bir yaşam vadediyor.

 

Sağladığı ayrıcalıklarla konut alıcılarına emsalsiz bir yatırım fırsatı sunan proje; özellikli konumu, mimari yapısı ve birinci sınıf malzeme kalitesi ile bölgedeki projelerden ayrışıyor.

Her detayın özenle projelendirildiği Mevsim İstanbul, 9 metre tavan yüksekliği ve 60 metrekare genişliğindeki lobileri ile ferah ve geniş yaşam alanları sunuyor. Her daireye tahsis edilen 3 metrekare büyüklüğünde deponun yanı sıra projede ayrıca her bloğun en üst katında toplamda 400 metrekare olan ortak kullanıma açık seyir terasları bulunuyor.

 

MODERN YAŞAM ALANLARI SUNUYOR

 

Geniş peyzaj ve yeşil alanların yanı sıra Mevsim İstanbul’da; kapalı yüzme havuzu, süs havuzları,  her daireye ait özel otopark, misafir otoparkı, dinlenme alanları, kaykay pisti, çocuk parkı, çocuk oyun odası ve oyun bahçesi, mini basketbol sahası, mini futbol sahası, squash, game center, sinema odası, fitness center ( Bay-Bayan ), sauna ( Bay-Bayan ), Bilardo-masa tenisi- dart salonu, 2 adet davet ve organizasyon odası, toplantı odası, mescit ve 7/24 güvenlik hizmeti sunuluyor.

 

Sarılar İnşaat, sosyal donatı zengini Mevsim İstanbul projesinin aidat maliyetini de düşünerek, projede bulunan 4 ticari alan ve 3 konutun tüm kira gelirlerini yönetime bırakıyor.

 

ŞEHRİN KALBİNDE BİR LOKASYON

 

Gayrimenkul yatırımcılarının gözde noktaları arasında yer alan ve kazançlı bir gelecek vadeden Mevsim İstanbul, lokasyonuyla da dikkat çekiyor. Avrupa yakasında ulaşım akslarına yakın bir bölgede hayata geçirilen proje;  markalı projelerin bulunduğu Kağıthane’de, TEM Otoyolunun yanı başında konumlanıyor.

Alternatifli ulaşım olanakları bulunan Mevsim İstanbul, 2023 yılında teslim edilmesi beklenen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin Metro durağına 500 metre uzaklıkta yer alıyor. İnşa çalışmalarına başlanan projede teslimler Eylül 2018’de yapılacak.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ