Uluhan İnşaat'tan Beylikdüzü'ne 500 Konutluk Proje

Uluhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Cesur, İstanbul Beylikdüzü'nde 500 konutluk yeni bir projeye başlayacaklarını açıkladı.
Uluhan İnşaat'tan Beylikdüzü'ne 500 Konutluk Proje

Acunkent projesinde teslimlere hazırlanan, Babil Kuleleri’nde ise inşaata devam eden Uluhan Grup, Beylikdüzü’nde bin 500 konutluk üçüncü projesine start veriyor. Projede, metrekare fiyatları bin 650 TL’den başlıyor.
 
Uluhan İnşaat, Beylikdüzü Yakuplu’da Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin çağdaş yorumuyla bin 500 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Ön talep toplanmaya başlanan projede, geçmişin komşuluk ilişkilerinin yeniden canlandırılması hedefiyle, insanların yaşamlarını sürdürürken ortak alanlarda birbirleriyle iletişim kuracakları bir kompleks olarak projelendirildi. 7 farklı mimari grup tarafından hazırlanan konsept projelerden birinin uygulanacağı Uluhan Grup’un yeni projesinde satışlara nisan ayında başlanacak. Yaklaşık 300 milyon TL’lik bir yatırımla tamamlanması planlanan projede 45 ile 220 metrekare arasında stüdyodan 4+1’e kadar daire seçenekleri sunulurken, metrekare satış fiyatları ise bin 650 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişecek. Zemin kotundan itibaren deniz manzarasına hakim projede tüm daire sakinler ufuk çizgisini seyredebilecek.
 
Standartlar değişiyor
Uluhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Cesur, Esenyurt’taki Acunkent ve Babil kuleleri’nin ardından Beylikdüzü’nde 75 dönüm arazi üzerinde yaklaşık bin 500 konutluk bir kompleks inşa edeceklerini söyledi. Ekonomik olarak ulaşılabilir fiyatlara sahip bir proje hedeflediklerini ifade eden Cesur, yüzde 75’i yeşil alanlara ayrılmış, 5 bin kişinin yaşayacağı, geniş sosyal alanlara sahip projeyle Beylikdüzü’nün yaşam standardını değiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
 
Proje içinde birçok sosyal ve sportif alanın bulunacağına işaret eden Cesur, “Projemiz içine kapalı bir proje olmayacak. Çevresiyle de sosyal ilişki kuracak. Bölgenin destinasyonu haline gelecek. 10 farklı noktadan projemize her saat başı ring servislerle ulaşım sağlanacak” dedi. Proje içinde ulaşımın sağlanması içinde tramvay hattı bulunacak” dedi.
 
Engelliler unutulmadı
Projenin yaşlılar ve engellilerin yaşam koşulları dikkate alınarak inşa edileceğine işaret eden Cesur, “Parklar, apartman girişleri, otoparklar ve acil çıkış kapılarını özel olarak dizayn ediyoruz. Engellilere özel dairelerimizde, kullanılan malzemeler, banyo, tuvalet gibi mekanlar da onların ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilecek” diye konuştu.
 
Yüzde 20 peşin 60 ay vade
Ödeme planı hakkında da bilgi veren Cesur, önceki projelerinde uyguladıkları yüzde 20 peşin, 60 ay vade modelinin bu projede de geçerli olacağını söyledi. Cesur, bankalarla anlaşmaları olduğu halde kendi ödeme planlarını oluşturduklarına değinerek” Faizlerin yüksekliğinden banka kredilerinde müşteri aleyhine yüzde 35’lere varan bir maliyet oluşuyor. Bunu ortadan kaldırmak için kendi ödeme sistemimizi devreye soktuk” dedi.
 
Milliyet


Paylaş:

HABERLER