Üsküdar Şehrizar Konakları'nda 2 milyon 50 bin TL'ye!

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ve Çalık Holding iştiraki Gap İnşaat; İstanbul’un doğası, dokusu ve değerlerini Şehrizar Konakları’nda buluşturuyor
Üsküdar Şehrizar Konakları'nda 2 milyon 50 bin TL'ye!

Üsküdar Altunizade’de Emlak Konut GYO ve Gap İnşaat’ın, İstanbul’a değer katacak bir proje olarak hayata geçirdiği Şehrizar Konakları, İstanbul’un bitkilerinden oluşan bahçeleri ile kentin ortasında doğayla iç içe, stresten uzak bir yaşam sunuyor. Şehrizar Konakları, Boğaziçi Köprüsü ve bağlantı yollarına yakınlığının yanı sıra, konak sakinleri için, İstanbul’un dokusunu yansıtan bahçeleri, sosyal alanları, kameriyeleri ve temiz havası ile evlerinden uzaklaşmadan yeşilin içinde yaşama fırsatı ile dikkat çekiyor.
 
Doğayı ve tarihi harmanlayarak İstanbul’a yeni bir değer kazandıran Şehrizar Konakları’nda mahalle kültürü her sokağa taşınıyor ve kentin tüm güzellikleri aynı bahçede buluşuyor. Blokları birbirinden ayıran peyzaj öğeleriyle zenginleştirilmiş olan duvarlar, samimi ve sıcak mahalle kültürünü yansıtıyor.  
 
Ünlü mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, İhsan Bilgin ve Sinan Kafadar’ın buluştuğu Şehrizar Konakları’nda evler gözlerden uzak ama hemen yanı başınızda beliriyor. Konakların yerleşmesi birer kat farkla Boğaziçi’ne inerek düzenlendiği için tüm yapılar umulmadık ve zengin vistalar içeriyor. Doğanın özgürlüğüne de dostça yaklaşan çevreci tasarımıyla öne çıkan projede, tamamen İstanbul’un bitki örtüsü ve çiçekleri kullanılıyor. Konaklar mimozaların, erguvanların ve yüzlerce çeşit çiçeğin yeni ama tanıdık bir yer hissi yarattığı geniş iç bahçeyle rengârenk bir dünyaya dönüşüyor. İstanbul’da şehrin en merkezi noktasında nefes almak, gerçekleşmesi zor bir hayal gibi dururken, Şehrizar Konakları hemen yanı başındaki koruyla misafirlerini doğanın içinde yaşamaya davet ediyor.
 
38 blok ve 208 lüks dairenin yer alacağı ve kaba inşaatı tamamlanan Şehrizar Konakları’nın 2013 yılının başında sakinlerini ağırlaması planlanıyor. Konak sahipleri için birçok ayrıntının düşünüldüğü projede 5 ayrı katta toplam 600 araç kapasitelik otoparklarda elektrikli otomobillerin şarj olması için tasarlanan araç şarj istasyonları da bulunuyor.
 
49 bin 500 metrekarelik arazide 108 bin metrekare inşaat alanı bulunan Şehrizar Konakları'nda konakların büyüklükleri 180 metrekare ile 626 metrekare arasında değişiyor. Halen satışı devam eden dairelin fiyatları ise KDV dahil 2 milyon 50 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor.


Paylaş:

HABERLER