Vadi İstanbul'da fiyatlar belli oldu

Vadi İstanbul'da fiyatlar belli oldu

Gayrimenkul sektörünün en önemli projeleri arasında yerini alan ve İstanbul’un sembolu olacağı belirtilen Vadi İstanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan ve Ayazağa’da konumlandırılan Vadi İstanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili eşsiz bir alan içinde inşa ediliyor. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadi İstanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.

EŞSİZ BİR PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in ortaklığıyla, gayrimenkul sektöründe cığır açacak, Türkiye’nin ve İstanbul’un en özel projesinin inşaatına başlandı.

Muhteşem bir lokasyonda inşa edilen Vadi İstanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezleri’nin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak

424.000 metrekarelik bir arsada geliştirilecek olan Vadi İstanbul, 3 farklı etaptan oluşacak.

Artaş Grup Yöneitm Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat olarak, İstanbul’a yakışır son derece özel bir proje inşa etmek için bir araya geldik. Yaklaşık 1 milyon metrekare inşaat alanına sahip Vadi İstanbul projemiz şehrin en özel projesi olarak konumlanıyor” dedi. Her detayın örnek niteliğinde olması için büyük özen gösterdiklerini belirten Çetinsaya; “Vadi İstanbul’un mimarisi için uzun çalışmalar yaptık ve iki büyük mimarlık ofisi ile projeyi hayata geçiriyoruz.

Türkiye’nin başarılı mimarlık ofislerinden biri olan İki Design mimarlık ve Amerika’nın ünlü mimarlık ofisi SOM Architecture, üstün deneyimlerini Vadi İstanbul’da birleştirdi. Vadi İstanbul projemizi bugün sembol nitelikte bir proje olarak tanıtabilmemizin ardında yaklaşık 4 yıllık bir çalışma var” dedi. Çetinsaya; “Vadi İstanbul için arsa hariç yatırım bedelimiz 1 milyar 500 milyon TL. Projeden hedeflediğimiz ciro ise 2 milyar dolar.” dedi.

 

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; “Vadi İstanbul projesinin ne kadar önemli olduğunu, hem gayrimenkul sahasında bir yatırımcı olarak hem de sanayi alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak çok daha iyi anlama imkanına sahibiz. Böylesine büyük ve estetik bir mimariye sahip projenin İstanbul’a önemli ölçüde değer kazandıracağına inanıyorum. Bu proje için sektörün önemli aktörleri olarak bir araya geldik ve gerçekten sembol niteliğinde bir projenin hayata geçirileceğine inanıyorum. Vadi İstanbul ile 424 bin metrekare arsa üzerinde adeta bir şehir inşa ediliyor. Şehrin içinde şehir kurulması da aslında İstanbul’da bir ilk.” dedi.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş; “İstanbul gibi marka bir şehre, böylesine özel bir projeyi kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Vadi İstanbul tamamlandığında inanıyorum ki; tüm dünyaya örnek olacak.” dedi.

Evyap Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap; “Evyap'ın tarihinde dönüm noktasındayız. Evyap ve Evyaplılar 40 yıla yakın süredir Ayazağa'dalar. Bu 40 yıllık Ayazağa'daki bulunuşumuzun sonuna çok yaklaşmış olduğumuz bir adımın dönüm noktasını yaşıyoruz. 40 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Ayazağa’dan fabrikamızı taşıyoruz ve böylesine özel bir bölgenin çok değerli üç firması tarafından dönüşüme tabi tutulması sevindirici. Bizim için önemi büyük olan bu bölgede üç değerli firmayla çalışıyor olmaktan memnunuz.” dedi.

ARSA HARİÇ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 500 MİLYON TL

İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadi İstanbul arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. Projenin ilk etabının yatırım maliyeti ise 300 milyon TL.

Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadi İstanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

424.000 m2 ARAZİ ÜZERİNDE GELİŞTİRİLİYOR

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

İSTANBUL’UN KUZEYİNDE ORMANI VE ŞEHRİ BİRLEŞTİRİYOR

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadi İstanbul, inşa edildiği bölgeye büyük değer kazandırıyor.

Vadi İstanbul’un 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın mayıs 2015 te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadi İstanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarında oluşuyor.

Vadi İstanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadi İstanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

MASLAK VE BÜYÜKDERE CADDESİNİN ALTERNATİFİ

İstanbul’un kalbi niteliğindeki Maslak ve Büyükdere caddesi’nin alternatifi olan Vadi İstanbul, yüksek donatılı iş ve ofis merkezleri ile iş hayatını alışveriş ve eğlence ile birleştiriyor.

Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadi İstanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadi İstanbul’da fiyatlar 352.000 TL’den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,79, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,82 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.

VADİ İSTANBUL FİYAT LİSTESİ

DAİRE TİPİ

PEŞİN FİYATLAR

1+1 (69,80 m2 – 95,70 m2)

352.000 TL – 583.000 TL

2+1 ( 107,32 m2 – 148,85 m2)

564.000 TL – 953.000 TL

3+1 (165,22 m2 – 183,26 m2)

728.000 TL – 1.164.000 TL

4+1 (202,88 m2 – 247,09 m2)

1.037.000 TL – 1.663.000 TL

5+1 Dubleks (305 m2)

1.690.000 TL – 1.882.000 TL

 


Paylaş:

HABERLER