FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|Sektörel Haberler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Yalı Yeşilköy mimarisi ve konumu ile göz dolduruyor

15 Eylül 2014 Pazartesi
Mail At
Yalı Yeşilköy mimarisi ve konumu ile göz dolduruyor
Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, “Bu projeyle konutun ‘elmas’ını ürettik. Sadece 6 seçkin ailenin yaşayacağı Yalı Yeşilköy’de, eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve kaliteye yer verdik” dedi.
Yalı Yeşilköy’ün başrolünde deniz var
 
İstanbul’un en güzel sahil ilçelerinden Yeşilköy, mimari ve konumu ile göz dolduran bir projeyle konut sahibi olmak isteyenlere göz kırpıyor. Sahil hattında konumlanan Yalı Yeşilköy’ün muhteşem deniz manzarasının ön plana çıkarıldığı projede; mutfaktan odalara her renk ve malzeme özel olarak tercih edildi. Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, “Bu projeyle konutun ‘elmas’ını ürettik. Sadece 6 seçkin ailenin yaşayacağı Yalı Yeşilköy’de, eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve kaliteye yer verdik” dedi.
 
Başta Yeşilköy olmak üzere İstanbul’un birçok farklı semtinde ayrıcalıklı konutlara imza atan Depar Teknik Yapı, “Yalı Yeşilköy”ü lüks konut sahibi olmak isteyenlere sunuyor. Yeşilköy sahilinin en güzel lokasyonunda inşa edilen binanın iç mimarisi, Türkiye'nin önde gelen mimarlık ofislerinden Shape Mimarlık tarafından tasarlandı. 
 
Bir dönem Bezmen ailesinin kullanımında olan yapının konumuna ve projenin butik bir proje olması özelliğine yakışır kalite ve şıklıkta olmasına özen gösterilen iç mimaride, tüm dekorasyon kararları mimari ile bir bütün oluşturacak şekilde düzenlendi. 
 
Doğal Işıktan yararlanıldı
Tüm dairelerin deniz ile iç içe olması ve ışığı bolca içeriye alması özelliğine destek verecek şekilde mimaride, hiçbir unsurun bu özelliklerin önüne geçmemesine ve tüm yöneliminin manzarayı evlerin içine alacağı biçimde olmasını sağlandı. Böylece de binanın başrolü hak ettiği üzere manzaraya verildi.
 
Her bir daire bir yalı dairesi şıklığında ve kalitesinde tasarlanırken malzemelerin, her bir detayın bütünün bir parçası olarak fark edilmesini sağlayan sakin ve dingin tonlarda ve materyallerde olmasına dikkat edildi. 
Banyolarda doğal siyah ve beyaz mermer tercih edildi. Parlak siyah lavabo dolabı; altın kaplama, bronz aksesuar ve bataryalar ile bütünlendi. Varak detayları en modernize versiyonu ile konsepte eklendi. Vitrifiye ve batarya seçimleri Grohe ve Laufen markalarından yana kullanıldı.
 
Hayaller kuracağınız konut
 
Mutfaklarda İtalyan Ernestomeda firmasının One modeli net ve şık dizaynı nedeni ile tercih edildi. Blanco eviye ve quartz tezgâhlar kullanılarak şık ve kullanışlı mutfaklar oluşturuldu.
Odaların dekorasyonunda, keskin ve kişiye göre değişebilecek seçimlerden kaçınıldı; hayallerin kurulmasına olanak tanındı.
Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat, uzun zamandır yer aldıkları inşaat sektöründe “Yalı Yeşilköy” ile çok seçkin bir müşteri kitlesine hitap ettiklerini belirterek “Gerek lokasyonu gerek kalitesi ile bize göre konutun ‘elmas’ını ürettik. Eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve konfora yer verdik. İç tasarımından bahçe peyzajına kadar alanının liderleri ile çalıştık” dedi. Binanın eskiden Bezmen ailesinin bir yalısı olduğunu da hatırlatan Fırat, “Önde gelen mimarlık şirketleriyle özel bir tasarım hazırladık. Tek istediğimiz lüks, kalite ile mahalle sıcaklığını bir arada yaşamak isteyenlerle buluşmak” şeklinde konuştu.
 
Bağımsız yalı daireleri
 
Shape Mimarlık’tan Mimar Meral Bağcı Övür de, “Yalı Yeşilköy; modernize edilmiş, konforlu  ve şık bir evin bağımsız yalı daireleri olarak kurgulandığı özel projedir. Özel olmasının bir diğer sebebi de işveren ve bizim tüm kurgu boyunca aynı vizyonu hayal etmemiz ve gerçekleştirmek için tüm imkanların maksimumda kullanılmış olması, kalite ve çizgiden ödün verilmemesidir” dedi. 
 


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ

Yeni Projeler Kentsel Dönüşüm Uzmanı Çevrimdışı