Yeni Nesil Dijital Kapı Dürbünü İle Kapınızı Çalanı Akıllı Telefonunuzdan Görün

Fiziksel Anahtarlar Tarih Oluyor!
Yeni Nesil Dijital Kapı Dürbünü İle Kapınızı Çalanı Akıllı Telefonunuzdan Görün

Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı televizyonlar ve hatta akıllı klimalarla birlikte kilit sektöründe de yüksek güvenlikli akıllı teknolojiler kullanıcılara sunulmaya başlandı. Artık fiziksel anahtarlar yerine akıllı telefonunuz ya da parmak izinizle evinizin veya iş yerinizin kapısını açmanız mümkünken dijital dürbünler sayesinde de kapınızı çalanın kim olduğunu akıllı telefonunuzdan görebiliyorsunuz. Kapı açma çözümlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®’a göre, kilit sektöründeki dijitalleşme ile kullanıcılar günlük hayatlarını güvenlikten ödün vermeden kolaylaştıracaklar.

Türkiye'de 1970'li yıllardan itibaren nüfusun ve dolayısıyla konut ihtiyacının artmaya başlamasıyla Türk kapı ve kilit sektörü, inşaat sektörünün bütünü ile beraber gelişmeye başladı. Son yıllarda teknolojik ürünlerin de Türkiye piyasasına girmesi ile yıllık 30 milyon adedin üzerinde satış gerçekleştiren kilit sektörü, 260 milyon dolarlık bir hacme sahip. “Yüksek Güvenli Kilit” algısını Türkiye’ye getiren marka olarak her yıl pazara daha güvenli, daha akıllı ve uzun patent ömürlü ürünler sunan Mul-T-Lock®, bu sayede yerli üreticilerin ürün kalitesini ve güvenlik seviyesini artırırken Türkiye pazarına ilgi duyan diğer yabancı markalar da Mul-T-Lock®’un bu başarılı stratejilerini analiz edip pazarda tutunmaya çalışıyor.

Fiziksel Anahtarlar Yerini Dijital Çözümlere Bırakıyor

Nasıl hayatımızdaki her şey yavaş yavaş dijitalleşiyorsa, fiziksel anahtarlar da hayatımızdan kısa bir süre sonra çıkacak. Nitekim dünya elektronik güvenlik ürünleri pazarındaki yıllık büyüme, mekanik güvenlik ürünlerinden 2-3 kat daha fazla. Elektronik ve elektromekanik kilitler, güvenlik açısından tüketicilerin ilgisini çekerken bu ürünlerin tercih edilmesindeki diğer nedenlerin başında teknolojik ürünlere yönelik eğilim ve yüksek segmentin prestij kazandırması geliyor.

“Fiziksel güvenliğe olan ihtiyacın hiç azalmayacağı bir gerçek. Ancak insanların teknolojiyi kullanarak hayatlarını kolaylaştırıyor olmalarını da göz ardı etmemek gerekiyor.” diyen Mul-T-Lock® Türkiye Genel Müdürü Yunus Emre Ünsal, parmak izi ve akıllı telefon ile çalışan kilitlere talebin giderek yükseldiğinin, buna bağlı olarak 2025’li yıllarda elektronik ve elektromekanik anahtarların, pazarın %80’nini oluşturacağının altını çiziyor. Ünsal, uzun dönem stratejilerinin, fiziksel güvenlikten ödün vermeden elektronik ile kombine edilmiş, güvenli, akıllı, pratik ürünler geliştirmek olduğunu belirtiyor.

Kapıyı Çalanı Akıllı Telefondan Görmek Mümkün

Kapı açma çözümlerindeki gelişen yeni teknolojiler ve üretilen dijital ürünler ile güvenlikten ödün vermeden günlük hayatı kolaylaştırmak mümkün. Bu kapsamda Mul-T-Lock®, kapılara takılan ve güvenliğin üst seviyede olduğu patentli silindirleri, kullanım kolaylığı sağlayan ENTR® akıllı kilitleme çözümü ve zil çaldığında nerede olursanız olun kapıda kimin olduğunu akıllı telefonunuzdan görmenizi ve kapıdaki kişiyle konuşabilmenizi sağlayan dijital kapı dürbünü ile kullanıcılara üst düzey güvenlik sunuyor.

Geliştirdikleri farklı kapı açma çözümleri ile 2017 yılında %15’lik bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Mul-T-Lock® Türkiye Genel Müdürü Yunus Emre Ünsal, “Yenilikçi yapımız ile pazara yüksek güvenlikli, kopyalanmayan anahtarlı, patentli mekanik ve elektromekanik yeni ürünler sunup dünyada ve Türkiye pazarında kilit sektörünü kendimiz ile birlikte geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz” ifadelerinde bulunuyor.


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Sürdürülebilirliğin Sanata Dönüşmesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-01-09 11:25