VARYAP MERİDİAN

GELİN, ZİRVE'YE ÇIKIN!

Projeyi Takip Et
BARBAROS MAH. DEREBOYU CAD. ARDIÇ SOK. Ataşehir / İstanbul Anadolu Yakası
Konut Sayısı : 1500
Konut Seçenekleri : 1+0,1+1,2+1,3+1
Metrekare Aralığı : 40
Teslim Tarihi : 2014-01-01
Fiyat Aralığı : 600000
VARYAPVARYAP PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

YÜKSEK YAPI STANDARTI

Yüksekliği 20 m’den 200 m’ye değişen binaların zemin etüdleri ve statik projeleri Teknik Üniversite tarafından onaylıdır. Projeler mevcut deprem yönetmeliği ve uluslararası yüksek bina yönetmeliklerine uygun olarak, yükseklikleri 30 – 15 m arasında değişen kazıklardan oluşan, kazıklı radye temel sistemi ile çözülmüştür. Betonarme yapılarımızda Türkiye’de ilk defa bir bina tümüyle C 60 beton sınıflı beton kullanılarak inşa edilmektedir. Beton danışmanımızın kontrolünde gerçekleştirdiğimiz uygulama Türkiye Yapı Malzemeleri Literatürü’nde birçok makaleye konu olmuştur.

SOSYAL ALANLAR

Varyap Meridian projesinde stüdyo daireden 5+1’e, 40 m2’den başlayıp 200 m2’nin üzerine çıkan 450 farklı daire tipi bulunmaktadır. Ancak Varyap Meridian’da herkes, oturduğu daireden fazlasına, binlerce metrekarelik ortak kullanım ve yeşil alana da sahiptir .

Varyap Meridian, geniş lobileri, ortak kullanım alanları, kapalı ve açık havuzları dışında, geniş rekreasyon alanlarıyla sizi satın aldığınız kadar metrekareye hapsetmez. Aksine, diğer seçkin komşularınızla birlikte sizi hayatın tam içine davet eder.

İsterseniz Varyap Meridian’daki konutunuzu sadece uyumak için bile kullanabilirsiniz. Çünkü binaların girişinde yer alan lobi alanları tüm sosyal ihtiyaçlarınızı giderecek şekilde tasarlanmıştır. Komşu ve dostlarınızla yapacağınız sohbetler, okuma ve tv alanınız, sıcak bir fincan kahve veya küçük atıştırmalıklar her zaman bir adım ötenizdedir. Varyap Meridian, hayatı merkeze alan tasarım anlayışı ile yaşam anlayışınızı tümüyle değiştirmeye odaklanmıştır.

Lobilerin dışında, Varyap Grand Tower’ın en üst katında bulunan lounge alanı daire sahiplerine ayrılmıştır. İstanbul manzarasına karşı parti düzenleyebileceğiniz, keyifle zaman geçirebileceğiniz sosyal alanlar bu mahallerde de yer almaktadır.

TASARIM

Dünyanın En iyi Mimari Projesi

İstanbul'un yeni finans merkezi Ataşehir, bölgenin en prestijli projesine ev sahipliği yapıyor. Varyap Meridian, en iyilerin özverili çalışması sayesinde Batı Ataşehir'de yükseliyor.

Proje için dünyaca ünlü mimarlık şirkerleri arasında bir yarışma düzenledik. Yarışma sonucunda, dünyanın farklı köşelerinde sadece mimari tasarım değil, master kentsel planlama yeni kentsel alanlar yaratmadaki becerisiyle öne çıkan İngiliz kökenli RMJM / NY'nin projesi seçildi.

St. Petersburg'daki Gazprom Merkezi, Dubai'deki Palm Jebel Ali ve Palm Jumeirah Adaları ve Pekin'de inşa edilen Olimpik Kongre Merkezi ile ünlü olan RMJM Tasarım Grubu, yalnız ikonik tasarımlarıyla değil, "sürdürülebilir mimarlık" ilkelerinin ortaya koyulduğu LEED Kriterleri'ne uygunluğuyla da öne çıkıyor.

Farklı uluslardan 150 kişilik bir ekibin çalışmasıyla yükselen, İstanbul'un tarihi yarımadasına ve siluetine gönderme yapan bu eşsiz tasarım, teknolojik alt ve üst yapısı ile de İstanbul'un en seçkin gayrimenkul projesi ve markası oldu.


Farklı ve sürdürülebilir tasarımı ile Varyap Meridian, uluslararası arenada aldığı toplam 11 ödülü son olarak "Gayrimenkul Oscarları" olarak bilinen International Property Awards'da "Dünyanın En İyi Mimari Projesi" seçilerek taçlandırdı.

İstanbul'un geleceğe dönük simgelerinden biri olan bu benzersiz proje ile tanışmanız için sabırsızlanıyoruz.


KONUM

Varyap Meridian, Batı Ataşehir Bölgesi’nde, İstanbul Finans Merkezi’nin tam karşısında yer almaktadır.

E5 ve TEM otoyollarının kesişim noktasında yer alan Varyap Meridian, hem şehiriçi hem de şehirlerarası erişim açısından önemli bir noktada ve bağlantı yolundan direkt ulaşılabilecek

YERLEŞİM PLANI

Varyap Meridian, toplam 374.000 m2 inşaat alanına sahip karma bir gayrimenkul projesidir.

Kat sayısı 20 ile 61 arasında değişen 5 blokta, 1.500 konut, 3 adet yatay ofis binası ve 5 yıldızlı otel, ofis ve kongre merkezi fonksiyonlarını bir arada sunan Meridian for Business bulunmaktadır.OTOPARK

Herkes için otopark

    Site içi sirkülasyonun daha rahat sürdürülebilmesi ve insanların yeşil alanlardan dilediğince faydalanabilmesi için Varyap Meridian’da açık otopark bulunmaz.
    Otoparklardaki “ring sistemi” ile konut sahipleri kat kat dolaşmadan, doğrudan kendi katlarına ulaşırlar.
    Basamakların ve engellerin bulunmadığı otoparklarda, daire sahiplerine ait, değişmeyen park yerlerinin dışında bisiklet park alanları ve asansörlere yakın bölümlerde engelli park bölümleri yer almaktadır.
    Her parselde araç yıkama alanları mevcuttur.
    Misafirler için ise site girişine yakın bahçe duvarının dışında cepler tanımlanmıştır.

Geniş ve ferah alanlar

    Sıradan otoparklarda 2 metre civarında olan kat yüksekliği, Varyap Meridian’da 2.70 metreye kadar çıkar.
    Rampalar çift yönde 7 metre genişliğindeyken, rahat dönüşler yapabilmeniz için 9 metreye varan manevra alanlarına sahiptir.

Otoparkta enerji tasarrufu

    Hareket sensörlü lambaların kullanıldığı otoparklarda enerji tasarrufu sağlanırken, havalandırmada “jetfan” sisteminin benimsenmiş olması, tasarrufu ve otopark içindeki havanın kalitesini önemli ölçüde artırır.
    Yangın durumunda dumansız bölgeler oluşturan bu sistem, duman atılımı için de kullanılır ve yarattığı hava hareketi ile yangın sonrasında binada oluşabilecek ağır hasarın önüne geçer.
    Otopark yüzeylerinin yer kaplaması, teker seslerinin oluşumunu büyük ölçüde azaltarak konfor sağlar.
 

İç Resimler

VARYAP MERİDİAN İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-anadolu-yakasibati-atasehir-yeni-konut-projelerivaryap-varyap-meridian): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451