AA Finans Terminali etkinliğini artırıyor

AA Finans Terminali'nin Türkiye, Orta Doğu ve küresel finans merkezlerinden sağladığı veri ve haberlerle pazardaki payını arttıracağını kaydetti.
AA Finans Terminali etkinliğini artırıyor
Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Çulcuoğlu, AA Finans Terminali'nin Türkiye, Orta Doğu ve küresel finans merkezlerinden sağladığı veri ve haberlerle pazardaki payını arttıracağını kaydetti.
 
 

DUBAİ (AA) - Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Çulcuoğlu, AA Finans Terminali'nin Türkiye, Orta Doğu ve küresel finans merkezlerinden sağladığı veri ve haberlerle pazardaki payını arttıracağını kaydetti.

AA Finans Terminali Projesi kapsamında Dubai merkezli veri sağlayıcı DirectFN Ltd. firması ile gerçekleştirilen bölgesel finansal piyasaları analiz ve işbirliği toplantısında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Çulcuoğlu, Anadolu Ajansı'nın Ortadoğu'daki etkileyici büyümesine dikkati çekti. Çulcuoğlu, Dubai'de DirectFN Ltd. ile olası çalışma imkanlarını değerlendiriyor olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Anadolu Ajansı Finans Terminali'nin Türkiye'de güçlenerek büyüdüğüne dikkat çeken Çulcuoğlu, şunları kaydetti:

"Hem Türkiye'den hem de bölge ülkelerinden sağlanan küresel ölçekli verilerle Türkiye'deki pazar payımızı arttırmak istiyoruz. Aynı zamanda AA Finans Terminali'nin teknolojik altyapısını da özellikle online platformlarda geliştireceğiz. Orta Doğu’nun en etkin Arapça servisine sahip AA, 6 Nisan’da devreye alınacak Fransızca servisi ile Afrika ve Doğu Avrupa’nın en büyük ve etkin haber ajansı olması hedefleniyor. AA’nın Çok dilli etkin ekonomi ve finans haberciliğiyle yakın bölge ve dünya medyası artık daha zengin ve kaliteli içeriğe farklı platformlar, uygulamalar ve mecralarla ulaşabiliyor."

DirectFN Ltd. Direktörü Manjula Jayasinghe de firmaları için Anadolu Ajansı'yla birlikte bir işbirliğinin firmalarına sağlayabileceği prestiji vurgulayarak, "Anadolu Ajansı'nın pazardaki payına inanıyoruz, ayrıca olası bir işbirliğinde bizim teknolojik kapasitemiz iki taraf için de benzersiz bir fayda sağlayabilir" dedi.

DirectFN Ltd.'nin iştiraki olduğu Suud menşeli Ulusal Teknoloji Grup (National Technology Group-NTG) kurucu ortağı Walid Al-Ballaa ise Anadolu Ajansı Finans Terminali'nin içerikle teknolojiyi bir araya getirdiğini, kendi yazılımlarının da kullanıcı dostu arayüzüyle daha çok içeriğe yoğunlaştığını belirterek olası tüm işbirliklerine açık olduklarını vurguladı.

 

Paylaş:

KONUT KREDİSİ