Akbank Dubai Ltd. Genel Müdürü Cem Ataç açıklama yaptı

Akbank Dubai Ltd. Genel Müdürü Cem Ataç açıklama yaptı

Akbank Dubai Ltd. Genel Müdürü Cem Ataç, Türkiye ile Körfez ülkelerindeki şirketler arasında köprü görevi üstlendiklerini belirtti.

Akbank Dubai açıklamasına göre, Dubai Uluslararası Finans Merkezi'nde yer alan ilk Türk bankası olan Akbank, bölgedeki etkinliklerini artırıp, Körfez yatırımcılarının Türkiye'ye yapacakları yatırımlarda da aktif rol alıyor.

Cem Ataç, Türkiye ile Körfez ülkelerindeki şirketler arasında köprü görevi üstlendiklerini, faaliyetlerinin Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez Bölgesi ile sınırlı olmadığını belirten, tüm Ortadoğu Bölgesi'nde etkin bir çalışma yürüttüklerini, Akbank Dubai olarak tüm Körfez bölgesinde başta kurumsal finansman ve özel bankacılık olmak üzere birçok alanda faaliyet gösterdiklerini vurguladı.

Uluslararası bankacılık kapsamında birçok bankaya, kurumsal ve bireysel müşteriye fon sağladıklarını da dil egetiren Ataç, bunların dışında bölgede faaliyet gösteren Türk firmalarına özellikle teminat mektubu konusunda yardımcı olduklarını, Akbank olarak şirketlerin finansman sorunlarının çözümü, kurumlara finansman sağlanması gibi konularda en faal bankaların başında geldiklerini bildirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri gibi bazı Körfez ülkelerinde Akbank'ın teminatının başka aracı banka olmadan dahi kabul edildiğini ifade eden Ataç, açıklamada şunları kaydetti:

"Ortadoğu bölgesindeki büyük potansiyelden daha da fazla pay almak amacıyla Akbank Dubai ofisine yalnızca Private Banking hizmeti verecek bir müşteri ilişkileri yöneticisi atadık. Potansiyeli çok yüksek olan bölgedeki müşterilerin varlıklarını Türkiye'ye çekme ve gayrimenkul yatırımlarını kredilendirme başlıca önceliklerimiz arasında yer alıyor. Ortadoğu Bölgesi'nden gelecek yeni müşteriler ile yönettikleri varlık büyüklüğünü (ya da varlık portföyünü) daha da artırmayı önceliklerimiz arasına aldık. 

Private Banking çalışmalarını yoğunlaştırarak, bölgede yaklaşık 1 milyar lira varlık büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz. Yatırım bankacılığı alanında da Körfez ve tüm Ortadoğu Bölgesi'nde oldukça etkin ve yaygın çalışmalarımız var. Özellikle Dubai Şeyhi El Maktum gibi bölgenin en önemli yatırımcılarıyla çok yakın ilişkiler içindeyiz. Bölge yatırımcılarının Türkiye'deki yatırımlarında köprü rolü oynayarak, birçok konuda danışmanlık hizmeti veriyoruz. TAIB Bank Türkiye'de yatırım bankacılığındaki ilk yabancı kuruluş. TAIB Bank'ın Aksoy Holding'e satış sürecinde, iki tarafın bir araya getirilmesinden itibaren aktif olarak yer aldık. İşlemde satıcı taraf olan Dubai Şeyhi El Maktum'a da finansal danışmanlık hizmeti verdik."


Paylaş:

KONUT KREDİSİ