Akbank Türkiyenin En Değerli Banka Markası Ünvanı Aldı

Akbank Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası Araştırmasında Türkiyenin Markası
Akbank Türkiyenin En Değerli Banka Markası Ünvanı Aldı
Akbank, Brand Finance tarafından gerçekleştirilen "Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası-2014" araştırmasında üst üste 3. defa "Türkiye'nin En Değerli Banka Markası" oldu.
 

İSTANBUL (AA) - Akbank, Brand Finance tarafından gerçekleştirilen "Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası-2014" araştırmasında üst üste 3. defa "Türkiye'nin En Değerli Banka Markası" oldu.

Akbank açıklamasına göre, Banka, dünyanın en değerli banka markaları sıralamasında 95. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Bankanın en önemli aktif değerlerinden birisinin de marka değeri olduğunu vurgulayarak, "Markamız bizim gözbebeğimiz" dedi.

Binbaşgil, Akbank markasının, güçlü finansal verilerin yanında bankanın gücünü en iyi yansıtan, kendilerine rekabet avantajı sağlayan en önemli göstergelerden birisi olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

"1948 yılındaki kuruluşumuzdan bugüne markamıza sahip çıkıyor ve geliştiriyoruz. Marka değerimizi korumak ve daha da değerli kılmak için tüm Akbanklılar olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıllardır tutarlı bir şekilde markamıza yaptığımız yatırımların karşılığını Brand Finance tarafından yapılan sıralamada da görüyoruz. 2012 ve 2013’ten sonra bu yıl da Brand Finance’in araştırmasında ‘Türkiye’nin En Değerli Banka Markası’ olmaktan memnuniyet duyuyoruz."


Paylaş:

KONUT KREDİSİ