Aktif Bank online fikir marketini hizmete sunacak

Aktif Bank Online yatırımlarına Devam ediyor
Aktif Bank online fikir marketini hizmete sunacak
Aktif Bank, inovatif ve özgün girişimcilik fikirlerinin sunulacağı ve yatırımcılarla buluşturulacağı bir online fikir marketi kuruyor.
 
 

İSTANBUL (AA) - Aktif Bank, inovatif ve özgün girişimcilik fikirlerinin sunulacağı ve yatırımcılarla buluşturulacağı bir online fikir marketi kuruyor. 

Şirket açıklamasına göre, "Bir Fikrin mi Var?" yarışmasının ana sponsoru Aktif Bank, girişimcilere tam 1 milyon lira destek verdi. Aktif Bank, "Bir Fikrin mi Var?" yarışmasında birinci olan "Modüler Akıllı Şebeke Platformu" ve ikinci olan "Storeflow" projelerinin hayata geçirilebilmesi için girişim sermayesi desteği verecek. Girişimcilere sağlanacak sermaye desteğinin yanı sıra, fikirlerin sunulacağı ve yatırımcılarla buluşturulacağı bir online platform kurma hazırlığında olan Aktif Bank, bu sayede "Fikirlerin sanal pazarı"nı hayata geçirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aktif Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir, yeni uygulamaya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

"Aktif Bank olarak Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesine büyük önem veriyoruz. Yarışmada kazanamayan fikirler de dahil olmak üzere fikirlerin toplandığı ve yatırımcılara sunulacağı, yatırımcıların da bu fikirleri değerlendireceği ve iletişim kurabilecekleri online bir platform kuruyoruz. Burada fikirler yarışacak, kendini gösterecek. Yatırımcıların dikkatini çekmeye çalışacak. Fikirlerin sanal pazarı olarak da düşünebileceğimiz bu platform, ülkemizin geleceğine uzanan en aydınlık yol olacak çünkü biz geleceğin inovasyonla şekilleneceğine inanıyoruz."


Paylaş:

KONUT KREDİSİ