Albaraka, Mardin'de ilk şubesini açtı

Albaraka Katılım Bankası Türkiye'de 145'inci ve Mardin'de ilk şubesini törenle açtı.
Albaraka, Mardin'de ilk şubesini açtı

Açılış törenine Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Katılım Bankaları Birliği Genelsekreteri Osman Akyüz, Mardin İl Emniyet Müdürü ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışta konuşma yapan Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Mardin'in, her alanda geliştiğini ve gelecek vaad ettiğini belirtti. 

Mardin'in, içinde bulunduğu bölge ve stratejik konumu itibariyle çok önemli bir yerde olduğunu dile getiren Cengiz, şöyle konuştu: 

"İçinde bulunduğu bölge, bulunduğu stratejik konum, ki Habur sınır kapısına yalnızca 200 km mesafede. Suriye'nin içinde bulunduğu konjöktür nedeniyle, her ne kadar şu anda Suriye ile ticari ilişkilerimiz yok olsa da, inşallah kısa sürede bu problem çözüldükten sonra Suriye'nin de Türkiye'nin sınırında bulunan mardin, şöyle ifade ediyorum bir parçanın iki  yüzü gibi, iç içe bir yaşam, sosyal ve kültürel bir birlik var. Bunun ekonomik birliğe dönüştüğünü  gördüğümüzde gerçekten hem Mardin hem ülkemiz net bir şekilde kazanacaktır. Ben tekrar şubemizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bize yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hem şirketinize, hem personelinize Mardin Valisi olarak Mardinliler adına teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı olsun" 

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi de farklı bir bankacılık anlayışını temsil ettiklerini, katılım bankacılığının faizsiz bankacılık anlamına geldiğini ve temel bankacılık faaliyeti olarak fon toplamak ve fon kullanmak faaliyetleri yaptıklarını, bu bağlamda faizsiz toplayacakları fonları Mardin'in ekonomisinin gelişiminde kullanacaklarını söyledi. 

Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nin kendilerinin de sağlayacakları katkılarla daha gelişeceğini fade eden Yahşi,  "Arkadaşımızla Mardin Sanayi Bölgesi'ni gezdik ve gerçekten çok etkilendik. Zannediyorum ileriye doğru Mardin Organize Sanayii bizim de katkılarımızla daha da gelişecek. Ben çok da uzatmak istemiyorum böyle güzel bir günde şubemizi açıyoruz. Al-baraka bereket anlamındadır.  Biz şubemizi bereket kapısı olarak adlandırıyoruz. Bu mardin şubemizin de hem ülkemize, hem Mardinliler'e, hem kendi kurumumuza, çalışanlarımıza, tüm insanlara hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" diye konuştu.

Şubenin açılışında kurdeleyi Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Katılım Bankaları Birliği Genelsekreteri Osman Akyüz, Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kara birlikte kesti. 

Albaraka Türk'ün Mardin'de açılan ilk şubesinde 10 kişinin istihdam edileceği ve ileride bu sayının artacağı bildirildi.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ