Creditwest, Türkiye’deki Doğrudan Çek Tahsilat Ağını Genişletti

Altınbaş Holding’e ait olan Kıbrıs’taki Creditwest Bank’ın çekleri, artık Türkiye’deki İş Bankası ve Vakıflar Bankası’nda anında tahsil edilebiliyor. Bu anlaşma ile ilk kez bir Kıbrıs bankasının çekleri, Türkiye’deki 3 köklü bankanın yaygın şube ağı aracılığı ile beklemeksizin anında tahsil edilebilir hale geldi.
Creditwest, Türkiye’deki Doğrudan Çek Tahsilat Ağını Genişletti

Creditwest Bank, çek tahsilatında muhabir banka ağını genişleterek Türkiye Ekonomi Bankası’ndan sonra, T. İş Bankası AŞ ve Türkiye Vakıflar Bankası’nın, Türkiye’deki tüm şubelerinde çeklerinin elektronik ortamda anında tahsil edilmesi için anlaşma imzaladı.  Bu anlaşma ile ilk kez bir Kıbrıs bankasının çekleri, Türkiye’deki 3 köklü bankanın yaygın şube ağı aracılığı ile beklemeksizin anında tahsil edilebilir hale geldi. Creditwest, aynı zamanda bu anlaşma ile TEB, İş Bankası ve T.Vakıflar bankasının Kıbrıs’taki çeklerine tahsil hizmeti verebilecek.

ZAHEER: ANINDA TAHSİLAT İLE AMACIMIZ TİCARİ MÜŞTERİLERİMİZİN

TÜRKİYE’DEKİ İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Hazine ve Dış İşlemler Genel Müdür Yardımcısı Mazher Zaheer, Creditwest Bank’ın her geçen gün ticari müşterilerinin sayısının arttığını ve buna bağlı olarak müşterilerinin Türkiye’de gerçekleştirdikleri ticari faaliyetlerde kullandığı çek hacminin arttığını belirtti. Zaheer ‘Gün geçtikçe ticari müşterilerimizin Türkiye’deki işlemleri ile Türkiye piyasasında dönen çeklerimiz daha çok kullanılır hale geldi’ diyerek, müşterilerinin daha rahat ticaret yapması için şube ağı en geniş olan muhabir bankaları ile işbirliği anlaşmalarını genişlettiklerini belirtti.

KKTC’nin ihracat ve ithalatta toplam işlem hacminin 2 milyar USD olduğunu belirten Zaheer, ithalatın çok büyük bir kısmının Türkiye’den gerçekleştiğini de söyledi. Mazher Zaheer, Creditwest Bank’ın Türkiye’nin önde gelen bankaları ile yaptığı bu anlaşmayla hem kendi müşterilerinin, hem de çeki alan Türkiye’deki firmaların hayatını kolaylaştırdıklarını ifade etti.

Creditwest Bank Hazine ve Dış İşlemler Genel Müdür Yardımcısı Mazher Zaheer, Creditwest Bank olarak 2014 yılı içerisinde ithalat ve ihracat işlemleri için özellikle ticari müşterilerine yönelik yeni hizmetlerinin de olacağını belirtti. 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ