Denizbank MoneyGram işbirliği

Denizbank hızlı para transferi
Denizbank MoneyGram işbirliği
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, MoneyGram ile gerçekleştirdikleri işbirliği ile herkese para transferini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunduklarını söyledi.
 
Denizbank, dünyada en büyük para transferi şirketleri arasında yer alan MoneyGram ile "kusursuz müşteri memnuniyeti" vizyonu doğrultusunda stratejik bir işbirliğine imza atarak, dünyanın dört bir yanına hızlı ve kolay para transferi imkanı getirdi.

İki kurum arasında yapılan işbirliği toplantısı Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Money Gram Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Pamela H. Patsley, MoneyGram Avrupa, Afrika ve Gelişmekte Olan Kanallar Başkan Yardımcısı Carl-Olav Scheible  ile Denizbank Parekende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, müşterilerine hızlı ve güvenli para transferi hizmetini, alanında dünyanın en itibarlı firmalarından biri aracılığıyla sunacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Denizbank olarak hedeflerinin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın dört bir yanında müşterilerine erişilebilir ve konforlu hizmet sunmak olduğunu vurgulan Ateş, "Bu doğrultuda, global arenada güçlü markalarla işbirliklerimizi yoğunlaştırmaya büyük önem veriyoruz. Bugün, 'kusursuz müşteri memnuniyeti' hedefimizi sınırlar ötesinde, daha da güçlü şekilde hayata geçirmek üzere MoneyGram ile son derece anlamlı bir çözüm ortaklığına imza atıyoruz.  Bankamızın global ağdaki gücüne güç katacak bu çözüm ortaklığı ile, MoneyGram’ın Türkiye’deki ana acentesi haline geliyor; dünya genelindeki hizmet ağı ve altyapısı ile Denizbank müşterisi  olsun olmasın herkese para transferini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirme olanağı sunuyoruz" diye konuştu.

Ateş, Türkiye’de Denizbank’ın bulunduğu her noktada, MoneyGram ile para transferine olanak sağladıklarını ifade etti.

Hakan Ateş, yurt dışında da işçi, öğrenci, yanında nakit taşımak istemeyen turist, iş adamı ya da ani para gönderme ihtiyacı içinde bulunan kişilerin, banka hesabına ihtiyaç duymaksızın ve kart sahibi olma zorunluluğu olmaksızın para transfer işlemlerini Denizbank şubelerinden hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceklerini söyledi.

2012 yılında giden para transferlerinin yaklaşık 205 milyon dolara, gelen para transferlerinin ise 940 milyon dolara ulaştığı Türkiye'de bu dönemde yapılan anlaşmanın, iki kurum için stratejik önem taşıdığına dikkati çeken Ateş, "Türkiye’ye en çok para transferi yapılan ülkelerin başında ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, Almanya ve Rusya geliyor. Bu anlaşma ile hem Türkiye’de bulunan hem de ülkesinden uzakta yaşayan ve para transferi yapmak isteyen kişiler, Denizbank şubeleri üzerinden MoneyGram vasıtasıyla bu ihtiyaçlarını kolayca giderebilecekler" dedi.

Hakan Ateş, ülkeye gelen turist sayısının artmasıyla para transferinde de paralel bir artışın yaşandığına değinerek, uluslararası göç hareketleri ve işçi dövizlerinin de para transferlerini artırdığını ifade etti.

Ateş, Hindistan'ın 25 milyon vatandaşının yurtdışında yaşadığını ve geçen yıl ülkelerine 70 milyar dolar, Çin vatandaşlarının ise ülkelerine 60 milyar dolar para transferi ettiği bilgisini verdi. 

 

- "Şube sayımız 700'ü, çalışan sayımız 14 bini açtı"

Denizbank Genel Müdürü Ateş, yapılan işbirliği ile MoneyGram'ın Türkiye'ye 3. ortağı olarak Denizbank'ı soktuğunu ve Denizbank'ın dağıtım kanallarıyla birlikte en büyük halkayı oluşturacağını söyledi.

Para transferi açısından MoneyGram'ın SWİFT ve ayaklı bankalara göre çok daha güvenli olduğuna dikkati çeken Ateş, para transferinde 10 bin dolar ve muadili avro ile Türk Lirası'nın belli bir komisyon karşılığında dünyanın her yerine tranfer edilebileceğini, minimum tutarın ise 100 dolar olacağını ifade etti.

Ateş, özellikle düşük miktarlı para transferlerinde MoneyGram'ın SWİFT'ten daha kolay olduğunu sözlerine ekledi.

Denizbank'ın bu yıl içinde Citibank Türkiye'nin perakende bölümünü satın aldığını hatırlatan Ateş, "Bu satın almayla 1.400 yeni denizciyi, 33 yeni şubesini saflarına kattı. Bizim açtığımız şubelerde dahil edildiğinde şube sayımız 700'ü açtı. Almanya ve Avusturya'nın çeşitli kentlerinde şube sayımız 20'ye ulaştık. Şu anda çalışan sayımız da 14 bini aştı" bilgisini verdi.

MoneyGram Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkanı Pamela Patsley ise bu anlaşmanın MoneyGram’ın Türkiye’deki varlığını önemli ölçüde artırırken, müşterilerinin dünyanın dört bir tarafındaki arkadaşlarına veya ailelerine para göndermek için kat etmeleri gereken mesafeleri de azaltacağını ifade etti.

Patsley, Avrupa’da yeni bir bölgeyi kapsamlarına alarak, dünyanın her yerinde bulunan müşterilerinin Türkiye’deki sevdiklerine kavuşmalarını da bir anlamda sağlamış olduklarını belirterek, "Bu anlamda Denizbank ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğine büyük önem atfediyor, para transferi yapmak isteyen müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Türkiye'nin son konjonktürde de büyüyen bir ülke olduğuna değinen Patsley, "Türkiye, ülke dışında yaşayan 6,5 milyon yurttaşı ile dünyada 9. sırada" bilgisini verdi.

Patsley, dünyada özellikle belli bir sektöre yönelik hizmet vermediklerini, tüketicilere yönelik bir hizmet sunduklarını sözlerine ekledi.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ