Garanti Bankası, birden fazla ödeme sistemini aynı platformda buluşturdu

Garanti Bankası ve Turkcell dünyada bir ilke imza atarak, birden fazla ödeme sistemini aynı platformda buluşturdu.
Garanti Bankası, birden fazla ödeme sistemini aynı platformda buluşturdu

Garanti Bank açıklamasına göre, Garanti Ödeme Sistemleri, cep telefonuyla temassız ödeme özelliğini, Turkcell işbirliğiyle Mastercard ve Visa kart kullanıcılarının hizmetine sundu. Mastercard ve Visa kredi kartı sahibi Garanti müşterileri, Turkcell Cüzdan’a tüm kartlarını tanımlayarak temassız alışveriş yapabilecek.

Turkcell Cüzdan’a Mastercard ve Visa kredi kartlarının tanımlanmasını sağlayan Garanti, 2010 yılında hayata geçirdiği Yakın Alan İletişimi Teknolojisi (NFC / Near Field Communication) uygulamasını genişletiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Onur Genç, Garanti Bankası olarak, temassız kredi kartı kullanımının yaygınlaşmasını sağlayacak yenilikçi ürün ve hizmetler için, teknolojinin tüm gücünü seferber ettiklerini belirtti.

Genç, "Dünyada bir ilki gerçekleştirerek, cep telefonuyla temassız ödeme özelliğini, Turkcell işbirliğiyle Mastercard ve Visa kullanıcılarının hizmetine sunuyoruz. Sektöre öncülük etme misyonumuz doğrultusunda ilkleri gerçekleştirme, işlem ağını daha kolay ve hızlı hale getirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız uygulamaya önümüzdeki yıl American Express’i de katarak, tüm kart sahibi müşterilerimizin bu hizmetten yararlanmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgilere göre, Turkcell Cüzdan kullanıcıları, Turkcell tarafından tasarlanan ve Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunulan SIMPlus 512 SIM kartı sayesinde, cüzdanlarına tanımlı Garanti Bankası Mastercard, Visa kredi kartı, banka kartı, hatta ön ödemeli kartları kullanarak, NFC özellikli cihazlarıyla ödemeleri temassız olarak gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, aynı SIMPlus 512 ile Mobilimza hizmetinden de faydalanabiliyor.

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ